abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 04:33 | Komunita

    Konference OpenAlt 2026 hledá přednášející. Proběhne o víkendu 7. a 8. listopadu na půdě Fakulty informačních technologií VUT v Brně. Témata konference jsou: Otevřený a svobodný software, IoT a Hnutí tvůrců, Vzdělávání, Bezpečnost a soukromí, Otevřená společnost, komunity a data, OpenMobility a další.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    dnes 04:22 | IT novinky

    Společnosti OpenAI a Broadcom oznámily čip optimalizovaný pro AI pojmenovaný Jalapeño.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 20:22 | Nová verze

    Deno (Wikipedie), běhové prostředí (runtime) pro JavaScript, TypeScript a WebAssembly, bylo vydáno v nové verzi 2.9. Hlavní novinkou je deno desktop pro převod Deno projektu na desktopovou aplikaci. Jedná se o alternativu k frameworkům Electron nebo Tauri.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    včera 15:44 | IT novinky

    Od zítra jsou Datové schránky oficiálně na nové adrese datovka.gov.cz. Adresa mojedatovaschranka.cz zůstává funkční do 27. srpna 2026, následně budou uživatelé automaticky přesměrováni na datovka.gov.cz.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    včera 13:44 | Nová verze

    Dolphin (Wikipedie), tj. open source multiplatformní emulátor herních konzolí GameCube a Wii od Nintenda, byl vydán ve verzi 2606. S podporou Game Boy Playeru.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 11:11 | Zajímavý software

    Vasudeva Kamath představil utilitu debvulns, alternativu k nativní utilitě debsecan, pro výpis zranitelností v Debianu. Navíc má především možnost výstupu ve strukturovaných formátech JSON a CSV. V plánu je exportér pro Prometheus.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    24.6. 21:44 | IT novinky

    Oficiální český státní eshop s elektronickými dálničními známkami nově najdete na edalnice.gov.cz. Doména gov.cz jasně potvrzuje, že jste na oficiálním státním webu [𝕏].

    Ladislav Hagara | Komentářů: 22
    24.6. 14:22 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 4.8.0 interaktivního shellu fish (friendly interactive shell, Wikipedie). Přehled novinek v poznámkách k vydání.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 4
    24.6. 12:00 | Nová verze

    Byl aktualizován seznam 500 nejvýkonnějších superpočítačů na světě TOP500. Nejvýkonnějším superpočítačem se nově stal čínský LineShine v Národním superpočítačovém centru v Šen-čenu (NSCS) s výkonem 2,198 exaFLOPS. Z prvního místa sesadil americký superpočítač El Capitan s výkonem 1,809 exaFLOPS. Nejvýkonnější český počítač C24 klesl na 215 místo. Karolina, GPU partition klesla na 249. místo a Karolina, CPU partition na 475. místo.

    … více »
    Ladislav Hagara | Komentářů: 13
    23.6. 21:00 | IT novinky

    Zemřel průkopník videoherní hudby Bobby Prince (Wikipedie). Složil hudbu pro hry Wolfenstein 3D, Doom, Doom II, Duke Nukem II a Duke Nukem 3D.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 15
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (11%)
     (8%)
     (2%)
     (16%)
     (31%)
     (3%)
     (6%)
     (2%)
     (16%)
     (26%)
    Celkem 1986 hlasů
     Komentářů: 30, poslední 3.4. 20:20
    Rozcestník

    DVD - ROM, prevod a kopirovani z DVD rekorderu

    20.11.2007 09:01 | Přečteno: 4686× | jen tak

    Zdravicko

    Vzhledem k tomu, ze obcas ctu jak diskuzi tak blogy vim, ze s mnozi z vas s pc a podobnyma hrackama i spite:-) Bylo tomu drive i u me. Prority a zajem se vsak meni a u me se zmenil. A jak to tak byva a u IT zvlast clovek zaostane driv nez se nadeje.

    Uz ale k veci. Streco si koupil DVD rekorder a novy pocitac. Tato investice mela ze ucel to, ze z DVD rekorderu nahraje vystrihany film na DVD ROM a po te vypali na pc jako DVD nebo jako kopii DVD ROM. Co cert nechtel ma tam astala visty. Obecne mi ted o operacni system az tak nejde, spise bych rad nekoho zvas poprosil o podobne zkusenosti s touto problematikou. At uz z linuxem nebo s win.

    DVD rekorder zaznamenava na medium datovy tok s koncovkou tusim VBR. To byla vec ktera me zarazila.Cekal jsem ze prijdu ke krabicce ktera na medium vypali xxx.mpeg nebo tak neco podobneho. Pak bych asi moc problemu nemel.

    Za kazde vase zkusenosti a typy jak tuto vec vyresit a nasledne ji naucit i meho streca (clovek kterej s pc nic neumi) diky :-)

           

    Hodnocení: 50 %

            špatnédobré        

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    Komentáře

    Vložit další komentář

    Dalibor Smolík avatar 20.11.2007 09:11 Dalibor Smolík | skóre: 54 | blog: Postrehy_ze_zivota | 50°5'31.93"N,14°19'35.51"E
    Rozbalit Rozbalit vše Re: DVD - ROM, prevod a kopirovani z DVD rekorderu
    Já úspěšně kombinuji stolní DVD rekordér a počítač (s Linuxem). Jde o to, co s tím chcete dělat. U mě nastaly různé situace: Např. převod z VHS na DVD provádím pouze na stolním DVD bez použití počítače, ale pokud jde o kopírování DVD, činím přes počítač (k tomu lze použít např. grafický program k9copy, případně lze použít skripty pro příkazovou řádku, v případě zájmu dodám), dále mám kameru s HDD, která ukládá soubory ve formátu .mpg. Tyto soubory raději projedu programem avidemux k indexaci a pak přes mandvd převedu do souborů .VOB, což je již DVD formát, čitelný na stolním DVD přehrávači, atd. ..
    Rozdíly v řeči a ve zvyklostech neznamenají vůbec nic, budeme-li mít stejné cíle a otevřená srdce.
    20.11.2007 09:22 klassik | skóre: 24 | blog: Klassikov | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: DVD - ROM, prevod a kopirovani z DVD rekorderu
    Myslite ze ma pouzite DVD ROM medium nejaky vliv na kopirovani dat obsazene na tomto mediu?
    V podstatě nic nevím
    Dalibor Smolík avatar 20.11.2007 10:45 Dalibor Smolík | skóre: 54 | blog: Postrehy_ze_zivota | 50°5'31.93"N,14°19'35.51"E
    Rozbalit Rozbalit vše Re: DVD - ROM, prevod a kopirovani z DVD rekorderu
    Asi ne ... záleží na tom, co člověk s těmi daty chce udělat. Zda chce zkopírovat kompletní strukturu DVD (a pak vypálit nové DVD) nebo stačí převést např. do kontejneru AVI ..
    Rozdíly v řeči a ve zvyklostech neznamenají vůbec nic, budeme-li mít stejné cíle a otevřená srdce.
    20.11.2007 11:26 MartinS | skóre: 13 | blog: F | Troubky
    Rozbalit Rozbalit vše Re: DVD - ROM, prevod a kopirovani z DVD rekorderu
    Máte zkušenost s převodem "chráněných" VHS-->DVD ?
    --oldpackage
    Dalibor Smolík avatar 20.11.2007 11:27 Dalibor Smolík | skóre: 54 | blog: Postrehy_ze_zivota | 50°5'31.93"N,14°19'35.51"E
    Rozbalit Rozbalit vše Re: DVD - ROM, prevod a kopirovani z DVD rekorderu
    Ano, negativní :-). Chráněné VHS jsem na DVD nepřevedl ..
    Rozdíly v řeči a ve zvyklostech neznamenají vůbec nic, budeme-li mít stejné cíle a otevřená srdce.
    20.11.2007 11:38 MartinS | skóre: 13 | blog: F | Troubky
    Rozbalit Rozbalit vše Re: DVD - ROM, prevod a kopirovani z DVD rekorderu
    Řešení by bylo, ale kvůli jednorázovému převodu je ta investice vysoká. http://www.correct.cz/detail.php3?typ=VSS442&odvetvi=av.video
    --oldpackage
    Pinhead avatar 20.11.2007 10:51 Pinhead | skóre: 20
    Rozbalit Rozbalit vše Re: DVD - ROM, prevod a kopirovani z DVD rekorderu
    Cekal jsem ze prijdu ke krabicce ktera na medium vypali xxx.mpeg nebo tak neco podobneho.
    Tohle podle mě neumí zatím žádný DVD rekordér. Jestli se pletu, tak mě někdo opravte. Sám bych si chtěl něco podobného pořídit.

    Stejně tak s tím stříháním reklam to není tak úplně jasný. Prý se jenom zindexují a skryjí, takže pak vypálený film má stejnou velikost jako s reklamou.
    Complete the pattern, solve the puzzle, turn the key.
    Dalibor Smolík avatar 20.11.2007 11:27 Dalibor Smolík | skóre: 54 | blog: Postrehy_ze_zivota | 50°5'31.93"N,14°19'35.51"E
    Rozbalit Rozbalit vše Re: DVD - ROM, prevod a kopirovani z DVD rekorderu
    Tohle podle mě neumí zatím žádný DVD rekordér.
    Neumí. Soubory .mpg je potřeba převést přes dvdauthor na VOBy a standardní strukturu DVD, jinak nepůjde ve stolním přehrávači pustit.
    Ve stolním rekordéru lze reklamy skrýt (nikdy jsem to nedělal). Jde to i v počítači - dokud je soubor ve formátu .mpg. Tam to jde klasicky střihnout a spojit soubory .mpg znovu dohromady a pak vypálit.
    DVD-R (+R) se musí ve stolním rekordéru uzavřít (avšak po případné úpravě reklam), RW nemusí.
    Rozdíly v řeči a ve zvyklostech neznamenají vůbec nic, budeme-li mít stejné cíle a otevřená srdce.
    20.11.2007 12:30 klassik | skóre: 24 | blog: Klassikov | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: DVD - ROM, prevod a kopirovani z DVD rekorderu
    Ale DVD rekorder na medium neuklada soubor v xxx.mpg
    V podstatě nic nevím
    Pinhead avatar 20.11.2007 13:15 Pinhead | skóre: 20
    Rozbalit Rozbalit vše Re: DVD - ROM, prevod a kopirovani z DVD rekorderu
    Jasně, tak to myslím. DVD rekorder neumí převést film do mpg. Naopak přehrát to umí už snad každej novější, ne?
    Complete the pattern, solve the puzzle, turn the key.
    20.11.2007 13:27 klassik | skóre: 24 | blog: Klassikov | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: DVD - ROM, prevod a kopirovani z DVD rekorderu
    A cim prevest ten film co nahraje DVD rekorder do mpg?
    V podstatě nic nevím
    Pinhead avatar 20.11.2007 13:34 Pinhead | skóre: 20
    Rozbalit Rozbalit vše Re: DVD - ROM, prevod a kopirovani z DVD rekorderu
    No to se právě musí vypálit na DVD-RW (nebo DVD-RAM, podle toho co to umí) a pak normálně grábnout v PC. Já to dělal naposledy v K9Copy, ale jsou i jiný.
    Complete the pattern, solve the puzzle, turn the key.
    20.11.2007 12:28 klassik | skóre: 24 | blog: Klassikov | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: DVD - ROM, prevod a kopirovani z DVD rekorderu
    Ses trihanim nevim jak to funguje ale zvladl to i strejda. Ale je dost mozne ze tam zustanou a jen se skryji tudiz velikost souboru se nezmeni.
    V podstatě nic nevím
    20.11.2007 11:11 David Jaša | skóre: 44 | blog: Dejvův blog
    Rozbalit Rozbalit vše Re: DVD - ROM, prevod a kopirovani z DVD rekorderu
    To DVD se obecně musí napřed v přehrávači uzavřít/finalizovat/etc. než je použitelné jinde.
    Pinhead avatar 20.11.2007 13:50 Pinhead | skóre: 20
    Rozbalit Rozbalit vše Re: DVD - ROM, prevod a kopirovani z DVD rekorderu
    Tak vida, tak už umí i nahrávat do mpeg-4
    LG RH200MHS, držitel loňského ocenění EISA, kromě velikého disku nabízí jednu zajímavou vlastnost. Umí nahrávat přímo do MPEG-4. Pokud jste televizní maniaci, nahráváte si spousty pořadů na pevný disk a chcete ušetřit místo je LG možná ten pravý. Proč možná? MPEG-4 filmy z HDD na DVD nevypálíte
    Jak dobře koupit DVD/HDD rekordér
    Complete the pattern, solve the puzzle, turn the key.
    20.11.2007 17:28 Dusan | skóre: 23 | blog: Moje_trable_s_internetom
    Rozbalit Rozbalit vše Re: DVD - ROM, prevod a kopirovani z DVD rekorderu
    Nie je mpeg-4 ako mpeg-4 ale to bude asi verzia2(divix, xvid,..) a nie 10(h264,....)

    Založit nové vláknoNahoru

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.