Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Tak sa vyriešila ďalšia vec, po ktorej som túžil a stále nemal. Proste máte 2 monitory bez xineramy, teda 2 nezávislé obrazovky, a okná kade tade po oboch. A jediná možnosť ako sa medzi nimi prepnúť - začať pracovať s programom na druhej obrazovke je chytiť myš do ruky a prejsť s ňou cez príslušný okraj prvej obrazovky. Ale to je občas nepohodlné, zvlášť keď obe ruky sú pekne položené na klávesnici.
Stránka ktorou som si pomáhal pri prvotnom nastavovaní ponúkala pekné riešenie, až na nefungujúci odkaz na vytúžený program, ktorý sa ani nedal vygooglovať. Tak prd. Dlho som to neriešil, až ma včera napadlo, že niekde som videl klávesovú skratku na ovládanie myšieho kurzoru pomocou kláves na num-pade. Je to Shift-Alt-NumPad, funkcia priamo X.org. Ale to je tiež blbé, držať 3 sekundy šipku kým dosiahnem čo som chcel. A dnes sa na mňa usmialo šťastie a len tak som znova skúsil pozreť spomínanú stránku. A čo nevidím, nový funkčný odkaz na switchscreen. Program je to jednoduchý, 1 céčkový súbor, len sa skompiluje. Nakoniec ho stačí nastaviť na nejakú klávesovú skratku. Funguje pekne, pamätá si poslednú pozíciu na oboch monitorch, takže vás vždy vráti tam, kde ste boli.
A žili šťastne až do smrti.
Tiskni
Sdílej: