abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    včera 05:00 | Nová verze

    Byla vydána verze 1.98.0 programovacího jazyka Rust (Wikipedie). Podrobnosti v poznámkách k vydání. Vyzkoušet Rust lze například na stránce Rust by Example.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 04:22 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 7.1 (YouTube) svobodného open source redakčního systému WordPress. Kódové jméno Mary Lou bylo vybráno na počest americké jazzové klavíristky Mary Lou Williams (YouTube).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    20.8. 19:11 | Nová verze

    Bun (Wikipedie), tj. běhové prostředí (runtime) a toolkit pro JavaScript a TypeScript, alternativa k Node.js a Deno, byl vydán ve verzi 1.4. Představení novinek také na YouTube. Bun byl přepsán z programovacího jazyka Zig do Rustu. Pomocí Claude Fable 5.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    20.8. 12:33 | Nová verze

    Vývojáři KDE na Mastodonu oznámili vydání balíku aplikací KDE Gear 26.08. Přehled novinek i s náhledy a videi v oficiálním oznámení.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    20.8. 04:11 | IT novinky

    Společnost PINE64 kvůli nedostatku a vysokým cenám DRAM a eMMC dočasně pozastavuje výrobu linuxových zařízení. Výroba zařízení jako PineTime, PineVoice a Pinecil pokračuje.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    20.8. 02:55 | IT novinky

    Společnost Stripe se dohodla na akvizici společnosti OpenRouter. Za 7,5 miliardy dolarů.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    20.8. 01:33 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 1.27 programovacího jazyka Go (Wikipedie). Přehled novinek v poznámkách k vydání.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    19.8. 16:00 | Pozvánky

    V pátek 28. srpna se v Praze uskuteční již osmý Mobile Linux Hackday. Jako obvykle se potkáme v pražské pobočce SUSE v Karlíně na Křižíkově, takže kromě mobilního Linuxu je to tentokrát i příležitost přijít se podívat na nově zrekonstruované kanceláře. Začínáme v 10:00, ale dorazit můžete samozřejmě kdykoliv v průběhu dne. Setkáním vás provede Petr Hodina, vývojář GPU ovladačů v Mesa 3D a jeden z hlavních lidí české komunity kolem mobilního … více »

    lkocman | Komentářů: 0
    19.8. 14:11 | IT novinky

    Představen byl Raspberry Pi Compute Module 5 Programming Jig. Jedná se o zařízení umožňující připravit Compute Module 5 do plně funkčního stavu bez nutnosti použití dalších vstupně / výstupních desek. Podporuje automatizaci pomocí nástroje rpi-sb-provisioner. Podrobnosti v dokumentaci.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 5
    19.8. 05:55 | IT novinky

    Hackeři ve Francii ukradli data více než půl milionu daňových poplatníků. Je to jeden z největších hackerských útoků v dějinách země. O útoku z konce června informovala až teď daňová správa. Teprve od pondělí dotčeným občanům zasílá e-maily s instrukcemi, jak postupovat dál. Hackeři se sice nedostanou k penězům dotyčných, hrozí ale věrohodné podvody. Hackeři získali třeba celá jména, údaje o rodinných příslušnících nebo také údaje o

    … více »
    Ladislav Hagara | Komentářů: 23
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (10%)
     (7%)
     (2%)
     (19%)
     (30%)
     (7%)
     (6%)
     (2%)
     (15%)
     (22%)
    Celkem 2457 hlasů
     Komentářů: 31, poslední 13.8. 00:27
    Rozcestník
    Štítky: není přiřazen žádný štítek


    Vložit další komentář
    10.3.2025 11:19 Ladislav Hagara | skóre: 107 | blog: Ride the Raven
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Programátor Němeček zruší stránky
    Odpověď pana Miroslava Němečka: "Je to z důvodu, že kvůli věku (62) už musím počítat s omezenou životností - až tu nebudu, nebude nikdo stránky udržovat a platit, tak ze serveru zmizí. Dokud to půjde, budu se snažit stránky doplácet a limit prodlužovat, ale pokud někdo něco odtud chce, ať si to raději včas stáhne a zálohuje. Internet je pomíjivý."
    10.3.2025 18:30 Radovan
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Programátor Němeček zruší stránky
    Co je doma, to se počítá: Multi-edice Gema Soft/Gemtree ;-)
    Agent avatar 10.3.2025 19:11 Agent | blog: Life_in_Pieces | HC city
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Programátor Němeček zruší stránky
    Díky.
    Nevěděl zpočátku, co si počít, jak žít, co dělat, ale brzy se vpravil do role samotáře.
    12.3.2025 15:20 X
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Programátor Němeček zruší stránky
    Hele jsem ochotnej ty stránky archivovat a nechat public přístupné. Už takhle archivuju jeden projekt takže další by asi nebyl problém.

    Ale na archivaci to chce dostat přístup ke zdrojům - tahat to WGETem se mi fakt nechce. Navíc je riziko, že tam někde něco bude chybět.
    10.3.2025 13:06 a1bert | skóre: 24
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Programátor Němeček zruší stránky
    https://web.archive.org/web/20250000000000*/https://www.breatharian.eu/Panda38/
    xkucf03 avatar 10.3.2025 16:31 xkucf03 | skóre: 50 | blog: xkucf03
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Programátor Němeček zruší stránky
    Jde o to, jestli archive.org postahoval i všechny ZIPy atd. Někdy má člověk štěstí a jindy tam zrovna ten hledaný soubor chybí…

    Pokud by to autor vypínal, tak by bylo hezké, kdyby někomu předal kompletní zálohu, aby to mohlo pokračovat dál.
    Mám rád, když se lidé přou, znamená to, že vědí, co dělají, a že mají směr. Frantovo.cz, SQL-DK, Relational pipes
    10.3.2025 17:22 kvr
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Programátor Němeček zruší stránky
    ... a ten někdo dříve či později skončí stejně jako autor...

    Před 25-ti lety byla móda, aby měl každý vlastní doménu. A kdo neměl, tak měl různé webzdarma či jiné, kde byl web jenom za reklamu. Ta druhá varianta už chcípla, ta první z velké míry taky.

    Kdysi jsem měl zálohu svého software na školním serveru. Pak ten server chcípnul a už ho nikdo neobnovil. Moje výtvory ze školních let jsou navždy pryč.

    Kdepak. Jediné udržitelné řešení je github, gitlab a podobní. Pokud zkrachují, je velká šance, že je někdo koupí...
    |🇵🇸 avatar 10.3.2025 19:51 |🇵🇸 | skóre: 94 | blog:
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Programátor Němeček zruší stránky
    Stahovali jste někdo projekt z Google Code?
    🇵🇸Touch grass🇺🇦 ✊ ani boha, ani pána
    11.3.2025 13:09 Miloslav Ponkrác
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Programátor Němeček zruší stránky
    Až zkrachují github a gitlab, nebo je vypnou? A nikdo to nekoupí?

    Taková AltaVista se také zdála věčná...
    12.3.2025 11:37 ml
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Programátor Němeček zruší stránky
    Jediné dlouhodobější řešení je diverzifikovat, uložit na různých místech, u různých lidí. Potom je ta pravděpodobnost ztráty menší.

    Pokud je něco záloha, je to záloha k něčemu, a to něco i po chcípnutí té zálohy by mělo existovat dále (a je rozumné v takovém případě neprodleně vytvořit zálohu novou). Pamatuju situaci před 25 lety, tehdy skutečně měl každý vlastní stránky většinou právě wz. A taky byla dost nouze o místo, takže v počítači člověk neměl moc zbytečností a vše, co zrovna nepotřeboval, měl na disketách. Tam asi někde budou projekty z mých školních let, ale snad jsem ty diskety stačil zazálohovat aspoň na CD (které už ale nemusí být čitelné, přecejenom je to přes 25 let, třeba budou čitelné ty diskety).
    MakeIranBombedAgain❗ avatar 10.3.2025 20:42 MakeIranBombedAgain❗ | skóre: 42 | blog: Grétin blogísek | 🇮🇱==❤️ , 🇵🇸==💩 , 🇪🇺==☭
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Programátor Němeček zruší stránky

    tvl fialová neni fialová :O :D :O :D

    11.3.2025 15:06 OldFrog {Ondra Nemecek} | skóre: 36 | blog: Žabákův notes | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Programátor Němeček zruší stránky
    Správné otázky mají děti, zatímto dospělí si často nedostatky ve svém poznání ani nepřipouštějí. Příklady z oblasti barev:
    • často si lidé neuvědomují, že spektrální popis barev nevysvětluje, proč směs modré a žluté vnímá člověk jako zelenou
    • spektrum neobsahuje všechny barvy, schází třeba purpur - a přitom se běžně barvy vysvětlují právě spektrálním modelem (a už se nezdůrazní, že to je vysvětlení částečné)
    Podobné příklady by se našly v dalších oborech, typicky třeba matematice.
    -- OldFrog
    vencour avatar 11.3.2025 16:48 vencour | skóre: 57 | blog: Tady je Vencourovo | Praha+západní Čechy
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Programátor Němeček zruší stránky
    D +2, pingu +1
    Ty nejhlubší objevy nečekají nutně za příští hvězdou. Jsou uvnitř nás utkány do vláken, která nás spojují, nás všechny.
    12.3.2025 10:02 Valgrind
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Programátor Němeček zruší stránky
    wget ? ;-)

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.