Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Richard Stallman přednáší ve středu 7. května od 16:30 na Technické univerzitě v Liberci o vlivu technologií na svobodu. Přednáška je určená jak odborné tak laické veřejnosti.
Jean-Baptiste Mardelle se v příspěvku na blogu rozepsal o novinkám v nejnovější verzi 25.04.0 editoru videa Kdenlive (Wikipedie). Ke stažení také na Flathubu.
TmuxAI (GitHub) je AI asistent pro práci v terminálu. Vyžaduje účet na OpenRouter.
Byla vydána nová verze R14.1.4 desktopového prostředí Trinity Desktop Environment (TDE, fork KDE 3.5, Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy v poznámkách k vydání. Podrobný přehled v Changelogu.
Bylo vydáno OpenBSD 7.7. Opět bez písničky.
V Tiraně proběhl letošní Linux App Summit (LAS) (Mastodon). Zatím nesestříhané videozáznamy přednášek jsou k dispozici na YouTube.
Možno to niekomu pomôže keď sa bude rozhodovať údaje vložiť do jedného, alebo viacerých súborov.Otevírání/zavírání souboru je relativně drahá operace. Ale je otázka, jestli to člověk potřebuje dělat 100 000× a jestli se to nějak reálně projeví. Často je vhodné si načíst data jen jednou do RAM (při startu aplikace) a pak je pokaždé (třeba s každým HTTP) požadavkem číst odtamtud – z proměnné v rámci jednoho procesu. Jenže tohle jde bohužel v PHP špatně nebo spíš vůbec.
Jenže tohle jde bohužel v PHP špatně nebo spíš vůbec.Ale no tak...
do kterého si formou různých modulů nebo externích démonů (viz zmiňovaný memcached) doplním co potřebuji, než abych dělal v tom neskutečném molochu, jakým Java je.V Javě si zase napíšeš jednu třídu, která implementuje nějaké rozhraní nebo dědí abstraktního předka, případně přidáš nějakou tu anotaci… přijde mi to jednodušší než externí démoni a moduly do webserveru… Resp. takový ten klasický LAMP (alternativně Nginx a PostgreSQL) a standardní moduly, to je fajn a jednoduché, ale když potřebuješ doprogramovat nějakou vlastní specialitu, na to mi přijde jednodušší ta Java.
Tiskni
Sdílej: