Na čem pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za červen (YouTube).
Libreboot (Wikipedie) – svobodný firmware nahrazující proprietární BIOSy, distribuce Corebootu s pravidly pro proprietární bloby – byl vydán ve verzi 25.06 "Luminous Lemon". Přidána byla podpora desek Acer Q45T-AM a Dell Precision T1700 SFF a MT. Současně byl ve verzi 25.06 "Onerous Olive" vydán také Canoeboot, tj. fork Librebootu s ještě přísnějšími pravidly.
Licence GNU GPLv3 o víkendu oslavila 18 let. Oficiálně vyšla 29. června 2007. Při té příležitosti Richard E. Fontana a Bradley M. Kuhn restartovali, oživili a znovu spustili projekt Copyleft-Next s cílem prodiskutovat a navrhnout novou licenci.
Svobodný nemocniční informační systém GNU Health Hospital Information System (HIS) (Wikipedie) byl vydán ve verzi 5.0 (Mastodon).
Open source mapová a navigační aplikace OsmAnd (OpenStreetMap Automated Navigation Directions, Wikipedie, GitHub) oslavila 15 let.
Vývojář Spytihněv, autor počítačové hry Hrot (Wikipedie, ProtonDB), pracuje na nové hře Brno Transit. Jedná se o příběhový psychologický horor o strojvedoucím v zácviku, uvězněném v nejzatuchlejším metru východně od všeho, na čem záleží. Vydání je plánováno na čtvrté čtvrtletí letošního roku.
V uplynulých dnech byla v depu Českých drah v Brně-Maloměřicích úspěšně dokončena zástavba speciální antény satelitního internetu Starlink od společnosti SpaceX do jednotky InterPanter 660 004 Českých drah. Zástavbu provedla Škoda Group. Cestující se s InterPanterem, vybaveným vysokorychlostním satelitním internetem, setkají například na linkách Svitava Brno – Česká Třebová – Praha nebo Moravan Brno – Břeclav – Přerov – Olomouc.
Byla vydána nová verze 8.7.0 správce sbírky fotografií digiKam (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy v oficiálním oznámení (NEWS). Nejnovější digiKam je ke stažení také jako balíček ve formátu AppImage. Stačí jej stáhnout, nastavit právo ke spuštění a spustit.
Před 30 lety, k 1. 7. 1995, byl v ČR liberalizován Internet - tehdejší Eurotel přišel o svou exkluzivitu a mohli začít vznikat první komerční poskytovatelé přístupu k Internetu [𝕏].
Byla vydána (𝕏) nová verze 7.4 open source monitorovacího systému Zabbix (Wikipedie). Přehled novinek v oznámení na webu, v poznámkách k vydání a v aktualizované dokumentaci.
ach ale som ja za chuja:) som klikol spatne namiesto dobre v hodnoteni:(
sry
D.
Ja viem že užívatelia KDE budú proti pomalosti namietať, ale skúste na mesiac Mate a potom sa vráťte späť.Ano, zpět jsem se vrátil rád.
amixer set PCM 1.5dB+
Podobny osud ta postihol ako mna. Uz par rokov, z casu na cas, dam sancu KDE a Gnome na cca tyzden a vzdy sa zrazu ocitnem pri fluxbox-e . Stroj by utiahol aj podstatne narocnejsie veci, ale co sa tyka moznotsti, jednoduchosti (nastavenia) a hlavne a este raz hlavne prehladnosti, tak nad fluxbox niet z mojho pohladu. A ako tak pozeram, tak icewm je na tom velmi podobne a zrejme by som krok vedla nespravil, ak by som ho nahodil namiesto fluxbox-u.
Jedinu taku poznamku mam k tomu kopirovaniu scriptov do .icewm/shutdown alebo vo vseobecnosti kdekolvek nestandartne. Som toho nazoru, ze symbolicke odkazy su tou spravnou cestou. Predsa len je mozne skript, ktory sa ma spustit pri ukkonceni pouzivat aj bezne v urcitych situaciach a ak mam nieco upravit na tom skripte, tak ho upravim na jednom miesto a vsade je to aktualne. Ale to ti nemusim vysvetlovat. :)
Jedinu taku poznamku mam k tomu kopirovaniu scriptov do .icewm/shutdown ...Zle si ma pochopil, to je súbor odkiaľ len spúšťaš skripty a programy.
/usr/bin/niečo /usr/bin/dačo ...
Zle som si to precital, pises o subore a nie o adresari. Moja chybu, prislo mi to dost stupidne, ak by to tak muselo byt a asi by tam taka vychytavka dlho neobstala. :)
Možná ho taky zkusím, ale nejdřív se nechám trochu přemlouvat dalším zápiskem od tebe o tomto WM. Díky!
ze budes popisovat HerbstluftwmVydržal som pri ňom dva, tri dni, je celkom fajn, teda stále ho mám ešte nainštalované, ale až sa mi IceWM náhodou nezhnusí kvôli niečomu s čím bude problém pohnúť, tak pôjde preč
Kam se na tohle hrabu s Fluxboxem
wallpaper=/home/petr/Obrázky/Pozadí/Firefox_wallpaper.png
. Jenže, je tu drobný problém, který je pravděpodobně daný tím, v jakém pořadí se jednotlivé konfigurační soubory načítají.
Nejdřív se načte standardní téma a potom teprve obrázek na pozadí. Chtěl bych se zeptat zda někomu funguje ten standardní postup uvedený v dokumentaci. Vzhledem k tomu, že dokumentace většinou funguje, tak jsem někde udělal chybu, ale zatím nevím kde.
Děkuju Petr
Tiskni
Sdílej: