Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Richard Stallman přednáší ve středu 7. května od 16:30 na Technické univerzitě v Liberci o vlivu technologií na svobodu. Přednáška je určená jak odborné tak laické veřejnosti.
Jean-Baptiste Mardelle se v příspěvku na blogu rozepsal o novinkám v nejnovější verzi 25.04.0 editoru videa Kdenlive (Wikipedie). Ke stažení také na Flathubu.
TmuxAI (GitHub) je AI asistent pro práci v terminálu. Vyžaduje účet na OpenRouter.
Byla vydána nová verze R14.1.4 desktopového prostředí Trinity Desktop Environment (TDE, fork KDE 3.5, Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy v poznámkách k vydání. Podrobný přehled v Changelogu.
Bylo vydáno OpenBSD 7.7. Opět bez písničky.
V Tiraně proběhl letošní Linux App Summit (LAS) (Mastodon). Zatím nesestříhané videozáznamy přednášek jsou k dispozici na YouTube.
Super! Zrovna dneska jsem si vzpomněl na tvůj první článek a říkal si, bych si od tebe rád něco dalšího o CNC přečetl
Btw mám otázku myslíte, že by služba, která by umožňovala převod DXF (s vrstvami) na NC kód měla smysl?
Služba jako démon, který běží někde na mém serveru (a je pod svobodnou licencí) ano. Ale služba, která běží u někoho cizího, ne. Ten proces výroby by měl být nezávislý a autonomní – rozhodneš se předělat návrh a poslat ho do stroje… tak tohle by mělo fungovat i bez připojení k Internetu a bez závislosti na někom třetím.
Je to stejné jako se softwarem – taky bys měl být schopný to zkompilovat, sestavit a vydat novou verzi, i kdyby nic kolem nefungovalo a měl jsi jen pár svých strojů odstřižených od zbytku světa.
Musíš přidat jak na posuvu tak na osách
Tiskni
Sdílej: