Platformy ChatGPT i Roblox by mohly být zařazeny na seznam mimořádně velkých on-line platforem nebo internetových vyhledávačů, na něž se vztahují zvláštní podmínky podle nařízení o digitálních službách (DSA). Vzhledem k tomu, že ChatGPT i Roblox oznámily počet uživatelů nad prahovou hodnotou DSA, je toto označení „rozhodně možné“ a mohlo by „přijít dříve či později“. On-line platformy a vyhledávače zařazené na seznamy DSA musejí
… více »Společnost Cloudflare představila Cloudflare OS (GitHub), tj. open source platformu navrženou pro integraci umělé inteligence (agentů) přímo do pracovních procesů organizací.
Byla vydána nová verze 5.13 svobodného multiplatformního softwaru pro konverzi a zpracování digitálních fotografií primárně ve formátů RAW RawTherapee (Wikipedie). Vedle zdrojových kódů je k dispozici také balíček ve formátu AppImage. Stačí jej stáhnout, nastavit právo ke spuštění a spustit.
Jean-Baptiste Kempf na svém blogu představil novou verzi 9.0 "Lei" kolekce svobodného softwaru umožňujícího nahrávání, konverzi a streamovaní digitálního zvuku a obrazu FFmpeg (Wikipedie).
Richard Hughes oznámil, že službu Linux Vendor Firmware Service (LVFS) umožňující aktualizovat firmware zařízení na počítačích s Linuxem, nově sponzoruje také společnost NVIDIA.
Edvard Rejthar na blogu zaměstnanců CZ.NIC představil svou aplikaci SlideRshow (GitHub). Funguje jako prohlížeč fotek, ale i jako jejich organizér a prezentátor. Neinstaluje se, běží přímo v prohlížeči. Bez serveru. Offline.
Kermit, tj. protokol pro přenos souborů, vznikl před 45 lety. Při této příležitosti byla po 15 letech od vydání poslední stabilní verze 9.0.302 vydána nová stabilní verze 11 implementace C-Kermit. S podporou IPv6.
První verze konverzního nástroje Pandoc byla vydána před 20 lety. Jeho autor John MacFarlane při tomto výročí rekapituluje jednotlivé etapy vývoje a přidávání nových funkcí – rozšíření nejen Markdownu a podporu mnoha dalších formátů.
Srpen přinesl nejen další spalující vedro, ale také Virtuální Bastlírnu s neméně žhavými novinkami. Využijte tedy předpovědi na deštivý čtvrteční večer a od 20:00 se připojte online k tomuto neformálnímu setkání kutilů, techniků a vědců, kde se strahovskými bastlíři proberete nejzajímavější věci, na které jste narazili za poslední měsíc. Pokud jde o novinky, řeč zcela jistě přijde na systém INDX pro tiskárny Průša, který na konci
… více »Firma T-Mobile blokovala „dezinformační web“ AC24 bez toho, aniž by k tomu měla závazný pokyn orgánů veřejné moci. Píše to ve svém rozsudku Městský soud v Praze, který po čtyřech letech uzavřel kauzu blokace zmíněného webu. Operátor musí uhradit škodu ve výši 35 tisíc korun. Advokát společnosti T-Mobile se snažil i u odvolacího senátu argumentovat tím, že firma jednala v dobré víře, když na stránky omezila přístup poté, co ji k tomu vyzvalo
… více »
Tiskni
Sdílej:
Assange měl odvahu toto vše sdělit lidem, což ho jistým způsobem ctí, ale to je asi tak vše.V tom je ale jadro problemu ! Misto aby se lidem, kterym (plutokraticke nebo despoticke) vlady dnes a denne lzou a jejich organy porusuji nebo obchazi i nejelementarnejsi zakony, tihle statecni jedinci otevreli oci a konecne procitli a zacali se konecne domahat svych svobod a hajeni svych zajmu, tak jen zkonstatuji ze tak to funguje, ze tohle je realita a nic se s tim neda delat. Bohuzel nejde o nic jineho nez o alibismus, ktery umoznuje aby takovy stav pokracoval a zhorsoval se. Racionalizace falesneho pocitu o sve bezmoci. Nesmireni a zapojeni se do uz existujicich obcanskych iniciativ nebo zalozeni vlastni muze byt cestou.
Misto alarmujiciho obsahu uniklych informaci se ve sdelovacich prostredcich resi jak k tomu mohlo dojit a jak tomu do budoucna zabranit. Jak z anticke tragikomedie.
Protoze ma psio rad Chomskeho
, tady mas relevantni odkaz a jeste jeden citat z jineho rozhovoru:
If I had the time I would spend far more time doing work on language, philosophy, cognitive science, topics that are intellectually very interesting. But a large part of my life is given to one or another form of political activity: reading, writing, organising, activism and so on. Which is worth doing, it's necessary but it's not really intellectually challenging. Regarding human affairs we either understand nothing, or it's pretty superficial. It's hard work to get the data and put it all together but it's not terribly challenging intellectually. But I do it because it's necessary. The kind of work that should be the main part of life is the kind of work you would want to do if you weren't being paid for it. It's work that comes out of your own internal needs, interests and concerns.Neco podobneho vlastne rika i Assange, citat bohuzel ted nemohu najit. Snazit se to zmenit zkratka znamena nudnou drinu. Proto se do toho mne (a myslim ani tobe), vlastne nechce; znamena to opustit zajimavy, intelektualne podnetny svet vedy, techniky a matematiky. A proto si to, myslim, racionalizujeme "hledanim napadu".
kvůli němu umřelo spousta lidí, co dělali jen svoji práci
Konkrétní "spousta"? Konkrétní "práce"?
kdyby to neudělal tak idiotsky, že kvůli němu umřelo spousta lidízdroj?
kdyby to udělal v rusku / číně, tak už je dávno po něm - a asi i po jeho rodině a možná i po jeho rodné vesnici ...Tohle je dost zjednoduseny nazor. Zajimalo me to, Wikipedie o tom ma peknou stranku. Muj zaver z toho je, ze naprosta vetsina tech vrazd se tak ci onak tykala valky v Cecensku, a neni vubec jasne, jestli jde skutecne o zasahy statni moci ci naopak neschopnost statni moci takove veci vysetrit.
Za každého režimu platí, že vyzrazení státního tajemství je vlastizrada a za tu bývá udělen trest nejvyšší.Assange nebol americkým občanom, tak sa akosi vlastizrady na USA nemohol dopustiť...
)))
ps. čím víc toho člověk ví, tím je s ním menší prdel... 
Ja po pravde moc nechapu, proc se skryva na te ambasade.kdo? poki?