Apple bez varování odstranil ze svého obchodu sociální síť VKontaktě i další aplikace skupiny VK, jako je VK Music nebo VK Video [Novinky.cz].
V dubnu loňského roku představený poštovní klient Notion Mail bude 22. září ukončen.
Konference OpenAlt 2026 hledá přednášející. Proběhne o víkendu 7. a 8. listopadu na půdě Fakulty informačních technologií VUT v Brně. Témata konference jsou: Otevřený a svobodný software, IoT a Hnutí tvůrců, Vzdělávání, Bezpečnost a soukromí, Otevřená společnost, komunity a data, OpenMobility a další.
Společnosti OpenAI a Broadcom oznámily čip optimalizovaný pro AI pojmenovaný Jalapeño.
Deno (Wikipedie), běhové prostředí (runtime) pro JavaScript, TypeScript a WebAssembly, bylo vydáno v nové verzi 2.9. Hlavní novinkou je deno desktop pro převod Deno projektu na desktopovou aplikaci. Jedná se o alternativu k frameworkům Electron nebo Tauri.
Od zítra jsou Datové schránky oficiálně na nové adrese datovka.gov.cz. Adresa mojedatovaschranka.cz zůstává funkční do 27. srpna 2026, následně budou uživatelé automaticky přesměrováni na datovka.gov.cz.
Dolphin (Wikipedie), tj. open source multiplatformní emulátor herních konzolí GameCube a Wii od Nintenda, byl vydán ve verzi 2606. S podporou Game Boy Playeru.
Vasudeva Kamath představil utilitu debvulns, alternativu k nativní utilitě debsecan, pro výpis zranitelností v Debianu. Navíc má především možnost výstupu ve strukturovaných formátech JSON a CSV. V plánu je exportér pro Prometheus.
Oficiální český státní eshop s elektronickými dálničními známkami nově najdete na edalnice.gov.cz. Doména gov.cz jasně potvrzuje, že jste na oficiálním státním webu [𝕏].
Byla vydána nová verze 4.8.0 interaktivního shellu fish (friendly interactive shell, Wikipedie). Přehled novinek v poznámkách k vydání.
Tiskni
Sdílej:
Assange měl odvahu toto vše sdělit lidem, což ho jistým způsobem ctí, ale to je asi tak vše.V tom je ale jadro problemu ! Misto aby se lidem, kterym (plutokraticke nebo despoticke) vlady dnes a denne lzou a jejich organy porusuji nebo obchazi i nejelementarnejsi zakony, tihle statecni jedinci otevreli oci a konecne procitli a zacali se konecne domahat svych svobod a hajeni svych zajmu, tak jen zkonstatuji ze tak to funguje, ze tohle je realita a nic se s tim neda delat. Bohuzel nejde o nic jineho nez o alibismus, ktery umoznuje aby takovy stav pokracoval a zhorsoval se. Racionalizace falesneho pocitu o sve bezmoci. Nesmireni a zapojeni se do uz existujicich obcanskych iniciativ nebo zalozeni vlastni muze byt cestou.
Misto alarmujiciho obsahu uniklych informaci se ve sdelovacich prostredcich resi jak k tomu mohlo dojit a jak tomu do budoucna zabranit. Jak z anticke tragikomedie.
Protoze ma psio rad Chomskeho
, tady mas relevantni odkaz a jeste jeden citat z jineho rozhovoru:
If I had the time I would spend far more time doing work on language, philosophy, cognitive science, topics that are intellectually very interesting. But a large part of my life is given to one or another form of political activity: reading, writing, organising, activism and so on. Which is worth doing, it's necessary but it's not really intellectually challenging. Regarding human affairs we either understand nothing, or it's pretty superficial. It's hard work to get the data and put it all together but it's not terribly challenging intellectually. But I do it because it's necessary. The kind of work that should be the main part of life is the kind of work you would want to do if you weren't being paid for it. It's work that comes out of your own internal needs, interests and concerns.Neco podobneho vlastne rika i Assange, citat bohuzel ted nemohu najit. Snazit se to zmenit zkratka znamena nudnou drinu. Proto se do toho mne (a myslim ani tobe), vlastne nechce; znamena to opustit zajimavy, intelektualne podnetny svet vedy, techniky a matematiky. A proto si to, myslim, racionalizujeme "hledanim napadu".
kvůli němu umřelo spousta lidí, co dělali jen svoji práci
Konkrétní "spousta"? Konkrétní "práce"?
kdyby to neudělal tak idiotsky, že kvůli němu umřelo spousta lidízdroj?
kdyby to udělal v rusku / číně, tak už je dávno po něm - a asi i po jeho rodině a možná i po jeho rodné vesnici ...Tohle je dost zjednoduseny nazor. Zajimalo me to, Wikipedie o tom ma peknou stranku. Muj zaver z toho je, ze naprosta vetsina tech vrazd se tak ci onak tykala valky v Cecensku, a neni vubec jasne, jestli jde skutecne o zasahy statni moci ci naopak neschopnost statni moci takove veci vysetrit.
Za každého režimu platí, že vyzrazení státního tajemství je vlastizrada a za tu bývá udělen trest nejvyšší.Assange nebol americkým občanom, tak sa akosi vlastizrady na USA nemohol dopustiť...
)))
ps. čím víc toho člověk ví, tím je s ním menší prdel... 
Ja po pravde moc nechapu, proc se skryva na te ambasade.kdo? poki?