Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) jako první orgán státní správy v Česku spustilo takzvaný „bug bounty“ program pro odhalování bezpečnostních rizik a zranitelných míst ve svých informačních systémech. Za nalezení kritické zranitelnosti nabízí veřejnosti odměnu 1000 eur, v případě vysoké závažnosti je to 500 eur. Program se inspiruje přístupy běžnými v komerčním sektoru nebo ve veřejné sféře v zahraničí.
Dal jsem +, nicméně: nebylo by lepší dát do virtuálu ty Windows?
A i když je PuTTY asi milionkrát lepší než CMD od MS, tak stejně má k dobrému terminálu dost daleko, s Konsolí (a jinými) se to nedá vůbec srovnávat. Tak bych to spíš řešil tak, že bych v tom GNU/Linuxu spustil nějaké minimalistické DE nebo správce oken a v něm nějaký plnohodnotný emulátor terminálu.
o celé to prostředíco si mam pod tim predstavit? Menu - nic vic me nenapada.
Co je na cygwinu nečistého?Nebyl utracen rituálně správným způsobem (šchita).
Mrtvá technologie, mrtvá platforma. To si radši napíšu vlastní skriptovací jazyk, to bude perspektivnější
Chvíli mi splňoval základní požadavky cygwin, ale později přestal dostačovat.V čem?
Bridge měl v mém případě dvě nevýhody. Hodí virtuál na celou síť, takže je pak přístupný z celé této sítě. To bylo nežádoucí. Dále pokud by to mělo být celé řešeno například na notebooku, který se připojuje do různých sítí, tak by virtuál nemohl mít nastavenou pevnou IP. Různé sítě používají různé IP adresy a při použití DHCP by se musela IP adresa virtuálu pokaždé zjistit a změnit v session PuTTy.
Neříkám, že by se nenašlo nějaké řešení těchto problémů s použitím bridge, ale nakliknout ty dvě síťovky je opravdu jednoduché a účel to splnilo. Navíc to celé funguje i když počítač není zapojen v žádné síti.
Ten terminal sice bude mit (relativne) izolovany od zbytku Windows, ale v tom clanku neni receno, k cemu to chce.Je tam řečeno, že to chce jako náhradu za cygwin, doslova:
Chvíli mi splňoval základní požadavky cygwin, ale později přestal dostačovat.Což v tomhle případě nemůže prostě plnohodnotně sloužit. Ale je pravda, že třeba nechce plnohodnotnou náhradu cygwinu.
Rekl bych, ze jde jen o nestastne formulovany nadpis.Tak.
Je tam řečeno, že to chce jako náhradu za cygwin... ale nevime, jak ten Cygwin pouzival :)
chce něco, co bude plnit úlohy, které u něj plnil cygwin, nikoli něco s nadmnožinou jeho funkcí.Když cygwin přestal dostačovat, tak chce něco, co má nadmnožinu funkcí cygwinu, ne? Jinak by cygwin dostačoval. BTW: Kam jsme se to zase dostali?
Když cygwin přestal dostačovat, tak chce něco, co má nadmnožinu funkcí cygwinu, ne?Musel bych se praštit třikrát něčím těžkým do hlavy a ani potom bych asi takovouhle implikaci nedokázal vymyslet.
"Nejprve jsem se prepravoval osobnim automobilem, nyni vsak preferuji letadlo."Letadlo muze jeho potrebam vyhovovat mnohem lepe, trebaze v nem chybi i naprosto nejzakladnejsi funkce, ktere ma osobnim automobil: nelze si stahnout okenko, nelze si zatroubit, ...
"Na zakladni psani mi stacila obycejna tuzka, ale rozhodl jsem se zvolit neco lepsiho a koupil si tedy propisku."Text napsany (obycejnou) propiskou nejde vygumovat, nemuzes si zabrousit hrot a dokonce se s propiskou i hur dela stinovani a ruzne silne cary, tzn. ze propiska je na kresleni naprosto nevhodna. Ergo funkce (vlastnosti) propisky nejsou nadmnozinou funkci (vlastnosti) tuzky. Zjednodusujes to na uvahu "A dava smysl vymenit za B jen v pripade, ze B ma vsechny vlastnosti A", ale opomijis skutecnost, ze nektere vlastnosti mohou byt zcela neuzitecne. A jeste neco. Z ceho usuzujes, ze uz Cygwin nepouziva? Nikde to nevyvracel. Klidne muze pouzivat virtualizovany system na cast uloh, Cygwin na zbytek uloh.
Chtěl jsem mít ve Windows plnohodnotný linuxový terminálsem myslel, ze to je prave putty ....
Tiskni
Sdílej: