Provozovatel čínské sociální sítě TikTok dostal v Evropské unii pokutu 530 milionů eur (13,2 miliardy Kč) za nedostatky při ochraně osobních údajů. Ve svém oznámení to dnes uvedla irská Komise pro ochranu údajů (DPC), která jedná jménem EU. Zároveň TikToku nařídila, že pokud správu dat neuvede do šesti měsíců do souladu s požadavky, musí přestat posílat data o unijních uživatelích do Číny. TikTok uvedl, že se proti rozhodnutí odvolá.
Společnost JetBrains uvolnila Mellum, tj. svůj velký jazykový model (LLM) pro vývojáře, jako open source. Mellum podporuje programovací jazyky Java, Kotlin, Python, Go, PHP, C, C++, C#, JavaScript, TypeScript, CSS, HTML, Rust a Ruby.
Vývojáři Kali Linuxu upozorňují na nový klíč pro podepisování balíčků. K původnímu klíči ztratili přístup.
V březnu loňského roku přestal být Redis svobodný. Společnost Redis Labs jej přelicencovala z licence BSD na nesvobodné licence Redis Source Available License (RSALv2) a Server Side Public License (SSPLv1). Hned o pár dní později vznikly svobodné forky Redisu s názvy Valkey a Redict. Dnes bylo oznámeno, že Redis je opět svobodný. S nejnovější verzí 8 je k dispozici také pod licencí AGPLv3.
Oficiální ceny Raspberry Pi Compute Modulů 4 klesly o 5 dolarů (4 GB varianty), respektive o 10 dolarů (8 GB varianty).
Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Nejvetsi orisek pro mne bylo,pripojit se s mym MT Motorola C450 k webu pres GPRS.Pouzivam datovy kabel USB>USBmini,neznackovy,bezne je k dostani asi za 169,-Kc nebo muzete pouzit USB kabel od dig.fotoaparatu.Precetl jsem toho zde i na jinych serverech o teto problematice hodne,vcetne ruznych navodu a tak jsem se rozhodl do toho pustit.Nejprve jsem zkousel nastaveni pro pripojeni pomoci KPPP,vyzkousel jsem snad vsechny mozne navody,menil v KPP ruzna nastaveni a nic,uz jsem to chtel vzdat.Potom jsem,ale nasel v Knoppixu pri listovani nabidkou polozku GPRS nastaveni,tak jsem na ni kliknul(co se taky mohlo stat).
Vyplnil(zaskrtnul) jsem 3polozky a to pro USB kabel:operator other(jiny nez asi 6predvolenych),USBttyACM0(pro USB kabel) a doplnil inicializacni prikaz na AT+CGDCONT=1,"IP","ointernet";(oskarta).Vse trvalo az k memu pripojeni asi 1,5min.Potom jsem si nastavil ucty v Mozilla Mailu a stahnul sve 1.emaily,navstivil webove stranky Live distrem.Nakonec jsem si kompletni konfiguraci ulozil na disketu,abych vse nemusel zadavat stale dokola.Prakvapilo mne jak je to vse jednoduche,zadny ovladac ,nic po mne proste Knoppix nechtel,to stejne se mi povedlo nasledne i s Danixem.Ja osobne upradnostnuji Knoppix,ma lepsi detekci HW,lze kompletne pocestit(Danix je cesky) a prace s nim je kompaktnejsi.To je vsak muj nazor,ktery se muze od ostatnich lisit :) .Ted se pripravuji na Slax.Mam k dispozici 2verze Slax 4.2.0 a Slax-popcorn.Takze uvidime(-te)
Tiskni
Sdílej: