Meta představila prototyp náramku, který snímá elektrickou aktivity svalů (povrchová elektromyografie, EMG) a umožňuje jemnými gesty ruky a prstů ovládat počítač nebo různá zařízení. Získané datové sady emg2qwerty a emg2pose jsou open source.
Byla vydána (𝕏) nová verze 25.7 open source firewallové a routovací platformy OPNsense (Wikipedie). Jedná se o fork pfSense postavený na FreeBSD. Kódový název OPNsense 25.7 je Visionary Viper. Přehled novinek v příspěvku na fóru.
Před 40 lety, 23. července 1985, společnost Commodore představila první počítač Amiga. Jednalo se o počítač "Amiga od Commodore", jenž byl později pojmenován Amiga 1000. Mělo se jednat o přímou konkurenci počítače Apple Macintosh uvedeného na trh v lednu 1984.
T‑Mobile USA ve spolupráci se Starlinkem spustil službu T-Satellite. Uživatelé služby mohou v odlehlých oblastech bez mobilního signálu aktuálně využívat satelitní síť s více než 650 satelity pro posílání a příjem zpráv, sdílení polohy, posílání zpráv na 911 a příjem upozornění, posílání obrázků a krátkých hlasových zpráv pomocí aplikace Zprávy Google. V plánu jsou také satelitní data.
Společnost Proxmox Server Solutions stojící za virtualizační platformou Proxmox Virtual Environment věnovala 10 000 eur nadaci The Perl and Raku Foundation (TPRF).
Byla vydána nová verze 2.4.65 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešena je bezpečnostní chyba CVE-2025-54090.
Společnost Proton AG stojící za Proton Mailem a dalšími službami přidala do svého portfolia AI asistenta Lumo.
Amazon koupil společnost Bee zaměřenou na nositelnou osobní AI aktuálně nabízející náramek Pioneer (YouTube) s mikrofony zaznamenávající vše kolem [𝕏, LinkedIn].
Společnost Teufel nedávno představila svůj první open source Bluetooth reproduktor MYND.
Byla vydána verze 4.2 multiplatformního integrovaného vývojového prostředí (IDE) pro rychlý vývoj aplikaci (RAD) ve Free Pascalu Lazarus (Wikipedie). Využíván je Free Pascal Compiler (FPC) 3.2.2.
return 4;
return 4;
nemyslím si, že zrovna jobservery k něčemu potřebujiJobserver je v make potřeba kdykoliv, když se pouští paralelní kompilace, tedy soudě podle příkladů i ve vašem případě. Bez toho aniž bych koukal do kódu si dovolím tipnout, že to při ukončování čeká až všechny childy doběhnou - a viset by to tedy mohlo proto, že díky forkování mu pak "nesedí účetnictví". Pokud tedy tu metodu nevoláte, mohlo by v určitých případech stát, že tam zůstane něco zbytečně viset.
/* Close the write side, so the read() won't hang. */ close (job_fds[1]); while (read (job_fds[0], &token, 1) == 1)Ta
jobs_fd
pajpa je otevřená ještě před forkem, tj. po forknutí ji má otevřenou jak "daemon", tak i ten make co bude kompilovat. Ten kód ji pak zavře jednou, ale daemon ji má pořád otevřenou -> read nikdy nevrátí EOF. Řešením je otevírat tu pajpu až v childu, opraveno v patchi na gistu: https://gist.github.com/Tasssadar/f9f38d27253e88aa740b.
return 4;
A nedala by se rozparsovaná data kešovat v jednom binárním souboru, který by odpovídal obsahu paměti po načtení makefilů?To byla druhá možnost kdyby
fork()
pokus nevyšel, ale ukládání a načítání všech datových stuktur make by bylo pravděpodobně mnohem složitější.
A nedalo by se předřadit velkému makefile malý, který by kouknul, zda se něco nezměnilo a pokud ano, spustil ten velký makefile?Ano, pravděpodobně by šlo něco takového vygenerovat. Ale opět mnohem časově náročnejší na výrobu, nicméně patches welcome :)
return 4;
$ mv Makefile Makefile.orig $ cat Makefile .orig: * make -f Makefile.orig && touch .orig $ make
Makefile
, ale hromada *.mk souborů, která se do sebe různě includuje:
$ find -name *.mk | wc -l 4771 $
return 4;
return 4;
make -pqB | sed '1,/^. Implicit Rules/d;/^[\x23]/d;/^$/d;' > preparsed.mk make -f preparsed.mk -j4Ten sed je tam jen proto, aby odstranil některé zbytečné části z výstupu, čtení a parsování komentářů přeci jen taky něco stojí. Teoreticky by to mohlo pomoct pokud ty makefily obsahují hodně logiky nebo velké kusy podmíněného kódu který se nakonec vůbec nepoužije. Docela by mě zajímalo vidět jak moc nebo málo na tomhle konkrétním projektu tenhle jednoduchý trik ovlivní dobu kompilace.
gcc -MM
) a na tom už nezáviset.
Makefile
, jen s hromadou include
volání, kdežto ta práce mluví o samostatných Makefile
a spouštění make
pro každou složku.
return 4;
Tiskni
Sdílej: