Dnes a zítra probíhá vývojářská konference Google I/O 2025. Sledovat lze na YouTube a na síti 𝕏 (#GoogleIO).
V Bostonu probíhá konference Red Hat Summit 2025. Vybrané přednášky lze sledovat na YouTube. Dění lze sledovat na síti 𝕏 (#RHSummit).
Společnost Red Hat oficiálně oznámila vydání Red Hat Enterprise Linuxu 10. Vedle nových vlastností přináší také aktualizaci ovladačů a předběžné ukázky budoucích technologií. Podrobnosti v poznámkách k vydání.
Tuto sobotu 24. května se koná historicky první komunitní den projektu Home Assistant. Zváni jsou všichni příznivci, nadšenci a uživatelé tohoto projektu. Pro účast je potřebná registrace. Odkazy na akce v Praze a v Bratislavě.
Troy Hunt představil Have I Been Pwned 2.0, tj. nový vylepšený web služby, kde si uživatelé mohou zkontrolovat, zda se jejich hesla a osobní údaje neobjevily v únicích dat a případně se nechat na další úniky upozorňovat.
Microsoft představil open source textový editor Edit bežící v terminálu. Zdrojové kódy jsou k dispozici na GitHubu pod licencí MIT.
V Seattlu a také online probíhá konference Microsoft Build 2025. Microsoft představuje své novinky. Windows Subsystem for Linux je nově open source. Zdrojové kódy jsou k dispozici na GitHubu pod licencí MIT.
Z příspěvku Turris Sentinel – co přinesl rok 2024 na blogu CZ.NIC: "Za poslední rok (únor 2024 – únor 2025) jsme zachytili 8,3 miliardy incidentů a to z 232 zemí a z jejich závislých území. Tyto útoky přišly od 6,2 milionu útočníků (respektive unikátních adres). SMTP minipot je stále nejlákavější pastí, zhruba 79 % útoků bylo směřováno na tento minipot, 16 % útoků směřovalo na minipot Telnet, 3 % útoků směřovaly na minipot HTTP a 2 % na minipot FTP. Dále jsme zaznamenali 3,2 milionu unikátních hesel a 318 tisíc unikátních loginů, které útočníci zkoušeli."
Byla vydána (Mastodon, 𝕏) nová verze 3.0.4 svobodné aplikace pro úpravu a vytváření rastrové grafiky GIMP (GNU Image Manipulation Program). Přehled novinek v oznámení o vydání a v souboru NEWS na GitLabu. Nový GIMP je již k dispozici také na Flathubu.
Byla vydána nová stabilní verze 7.4 webového prohlížeče Vivaldi (Wikipedie). Postavena je na Chromiu 136. Přehled novinek i s náhledy v příspěvku na blogu.
return 4;
return 4;
nemyslím si, že zrovna jobservery k něčemu potřebujiJobserver je v make potřeba kdykoliv, když se pouští paralelní kompilace, tedy soudě podle příkladů i ve vašem případě. Bez toho aniž bych koukal do kódu si dovolím tipnout, že to při ukončování čeká až všechny childy doběhnou - a viset by to tedy mohlo proto, že díky forkování mu pak "nesedí účetnictví". Pokud tedy tu metodu nevoláte, mohlo by v určitých případech stát, že tam zůstane něco zbytečně viset.
/* Close the write side, so the read() won't hang. */ close (job_fds[1]); while (read (job_fds[0], &token, 1) == 1)Ta
jobs_fd
pajpa je otevřená ještě před forkem, tj. po forknutí ji má otevřenou jak "daemon", tak i ten make co bude kompilovat. Ten kód ji pak zavře jednou, ale daemon ji má pořád otevřenou -> read nikdy nevrátí EOF. Řešením je otevírat tu pajpu až v childu, opraveno v patchi na gistu: https://gist.github.com/Tasssadar/f9f38d27253e88aa740b.
return 4;
A nedala by se rozparsovaná data kešovat v jednom binárním souboru, který by odpovídal obsahu paměti po načtení makefilů?To byla druhá možnost kdyby
fork()
pokus nevyšel, ale ukládání a načítání všech datových stuktur make by bylo pravděpodobně mnohem složitější.
A nedalo by se předřadit velkému makefile malý, který by kouknul, zda se něco nezměnilo a pokud ano, spustil ten velký makefile?Ano, pravděpodobně by šlo něco takového vygenerovat. Ale opět mnohem časově náročnejší na výrobu, nicméně patches welcome :)
return 4;
$ mv Makefile Makefile.orig $ cat Makefile .orig: * make -f Makefile.orig && touch .orig $ make
Makefile
, ale hromada *.mk souborů, která se do sebe různě includuje:
$ find -name *.mk | wc -l 4771 $
return 4;
return 4;
make -pqB | sed '1,/^. Implicit Rules/d;/^[\x23]/d;/^$/d;' > preparsed.mk make -f preparsed.mk -j4Ten sed je tam jen proto, aby odstranil některé zbytečné části z výstupu, čtení a parsování komentářů přeci jen taky něco stojí. Teoreticky by to mohlo pomoct pokud ty makefily obsahují hodně logiky nebo velké kusy podmíněného kódu který se nakonec vůbec nepoužije. Docela by mě zajímalo vidět jak moc nebo málo na tomhle konkrétním projektu tenhle jednoduchý trik ovlivní dobu kompilace.
gcc -MM
) a na tom už nezáviset.
Makefile
, jen s hromadou include
volání, kdežto ta práce mluví o samostatných Makefile
a spouštění make
pro každou složku.
return 4;
Tiskni
Sdílej: