Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Richard Stallman přednáší ve středu 7. května od 16:30 na Technické univerzitě v Liberci o vlivu technologií na svobodu. Přednáška je určená jak odborné tak laické veřejnosti.
     „Já se z toho zblázním,“ vykřikl na Štědrý den u stromku děda, „i tenhle návod je tištěný v Číně“. V ruce třímal návod k nějakému dárku.
     Zprvu jsem této informaci nevěnoval nijakou zvláštní pozornost, vždyť na nápis „Made in CHINA“ jsem již za ta léta života zvyklý. Později, dnes před chvílí, když jsem se pod stromeček díval znovu, trkl mě nápis „Made in CHINA“ do očí znovu a já si vzpomněl na dědův tak trochu zoufalý štědrovečerní výkřik. Hlavou mi pak při této vzpomínce projelo, že už i pro Ježíška pracují v Číně. A bohužel asi nejenom pro něj. Myslím, že pro Santa Klause, Dědu Mráze a kdo ví pro koho ještě dalšího makaj v Číně taky. A bohužel nejen pro tyto nadpozemské bytosti, ale i pro nás všechny.
     „Tak co ještě musím koupit?“, slýchám teď častěji než kdykoliv jindy. Štědrý Večer se mílovými kroky blíží. Kapři se z obrovských kádí, přesouvají do jednotlivých domácností. Smrčky a borovičky pomalu mizí z pod ruk pouličních prodavačů. Zásobovači hypermarketů, ale i malých obchůdku jen tak tak stíhají doplňovat zboží do stále prázdných regálů. Bankovní a peněžní ústavy jak na běžícím pásu vydávají nové kreditní karty a poskytují výhodné úvěry.
„Hele, třeba tady ještě bude hrát ten sprostej písničkář,“ říká mi Honza chvíli po půlnoci, když vcházíme k Vorařovi.
Jsem tam poprvé, restaurace je na první pohled od vchodu poloprázdná. Jdeme dozadu a pak po schodech dolů. Ozývá se nadšený tleskot a pískot.