Společnost PINE64 stojící za telefonem PinePhone, notebooky Pinebook a Pinebook Pro, IP kamerou PineCube, hodinkami PineTime, páječkou (pájecím perem) Pinecil, zdroji PinePower nebo RISC-V vývojovou deskou PineCone publikovala na svém blogu lednový souhrn novinek. Opět společně s videem (YouTube, LBRY, TILvids). Od 18. ledna bude možné objednat PinePhone s předinstalovaným Mobianem aneb Debianem pro mobilní zařízení.
Byla vydána nová verze 3.6 svobodného notačního programu MuseScore (Wikipedie). Představení novinek také na YouTube. Zdůrazněn je nový font Leland. Jeho představení na YouTube.
Fedora Magazine představil projekt Fedora Kinoite aneb Fedoru Silverblue s prostředím KDE Plasma. Fedora Silverblue je neměnný systém s atomickými aktualizacemi, tj. základní systém je distribuován jako celek, s prostředím GNOME.
Projekty Elasticsearch a Kibana, doposud distribuované pod licencí Apache 2.0, přejdou na duální licencování pod Server-Side Public License (původně používanou pro MongoDB a neschválenou jako open-source organizací OSI) a vlastní source-available licencí. Změna vejde v platnost počínaje vydáním 7.11.
Na Humble Bundle lze do neděle 17. ledna do 19:00 získat zdarma počítačovou hru Bomber Crew (YouTube, Wikipedie) běžící také v Linuxu.
Minimalistická linuxová distribuce Alpine byla vydána v nové stabilní řadě 3.13. Novinkou jsou např. oficiální obrazy v cloudu (AWS EC2), vylepšené síťové nástroje nebo podpora PHP 8.0.
Uživatelé Admineru verze 3.7.1 a starších mohli být 29. a 30. prosince napadeni. Útočníkovi se podařilo do souboru jush.js, který se do této verze ještě stahoval z adminer.org, vložit kód, který mu odesílal přihlašovací údaje. Pokud jste v tomto čase tuto více než 7 let starou verzi Admineru používali, tak změňte hesla databází, ke kterým jste se přihlašovali. Novější verze ovlivněné nejsou.
Ernie Smith píše o historii populárních routerů Linksys WRT54G, jejichž software byl založený na Linuxu, a proto posléze díky GNU GPL uvolněn jako open source, což vedlo k vývoji alternativního softwaru jako DD-WRT či OpenWrt a řadě dalších využití.
Po roce vývoje od vydání verze 5.0 a více než 8 300 změnách byla vydána nová stabilní verze 6.0 softwaru, který vytváří aplikační rozhraní umožňující chod aplikací pro Microsoft Windows také pod GNU/Linuxem, Wine (Wikipedie). Z novinek lze zdůraznit core moduly ve formátu PE, Vulkan backend pro WineD3D, podporu DirectShow a Media Foundation nebo redesign textové konzole. Podrobnosti v poznámkách k vydání.
Guido Günther z Purism napsal článek Phosh Overview o uživatelském prostředí pro mobilní systémy Phosh. Přehledově popisuje co jednotlivé komponenty dělají a jak jsou propojeny.
47,53c47,48
< colors = {}
< lines = self.client.get(SYSTEM_COLORS).get_string().split("\n");
< for line in lines:
< var, color = line.split(":")
< colors[var] = color
< self.background_color = colors['bg_color']
< self.foreground_color = colors['fg_color']
---
> self.background_color = "#000000"
> self.foreground_color = "#00FF00"
set equalprg=/bin/bash nosol nocp showcmd laststatus=2 ruler ts=2 sw=2 ai hi=20000 novb sc showbreak=>> wrap bs=1 showmatch matchtime=30 modelines=10 statusline=%n:%<%f%h%m%r%=C:[%03b,0x%02B]\ O:(%o,0x%O)\ %l,%c%V\ %P hlsearch sidescroll=5 nojoinspaces noea incsearcha gvimrc je
set guicursor=n-v-c:block-Cursor,ve:ver35-Cursor,o:hor50-Cursor,i-ci:ver25-Cursor,r-cr:hor20-Cursor,a:blinkon0,sm:block-Cursor-blinkwait1-blinkoff100-blinkon100 highlight Cursor gui=reverse guifg=black guibg=white set guifont=fixed\ 10 set equalprg=/bin/bash nosol nocp showcmd laststatus=2 ruler ts=2 sw=2 ai hi=20000 vb sc lsp=1 bs=1 lines=70 co=155 guioptions=ai showbreak=>> wrap showmatch matchtime=30 modelines=10 hlsearchZa povsimnuti stoji guioptions=ai (cili zadna menu, proste bila plocha) - obvykle si pak zmensim nebo zvetsim, jak potrebuju. Na druhou stranu mam laststatus=2, cili pro vsechny okna (i jedno samotne okno) se mi zobrazi stavovy radek (proste chci vedet, jestli mam zmeny ulozeny nebo ne a jaky soubor vlastne edituju, plus dalsi informace podle statusline. A pokud bych chtel text uprostred a kolem cerno, tak hodim gvim na vlastni plochu (workspace) a nastavim na prislusnou velikost. Pokud bych chtel bily pozadi, dam nejakej xsetroot nebo tak neco, ale mam radsi cernou.
incsearch
, co zkusit i smartsearch
?
Tiskni
Sdílej: