Dnes a zítra probíhá vývojářská konference Google I/O 2025. Sledovat lze na YouTube a na síti 𝕏 (#GoogleIO).
V Bostonu probíhá konference Red Hat Summit 2025. Vybrané přednášky lze sledovat na YouTube. Dění lze sledovat na síti 𝕏 (#RHSummit).
Společnost Red Hat oficiálně oznámila vydání Red Hat Enterprise Linuxu 10. Vedle nových vlastností přináší také aktualizaci ovladačů a předběžné ukázky budoucích technologií. Podrobnosti v poznámkách k vydání.
Tuto sobotu 24. května se koná historicky první komunitní den projektu Home Assistant. Zváni jsou všichni příznivci, nadšenci a uživatelé tohoto projektu. Pro účast je potřebná registrace. Odkazy na akce v Praze a v Bratislavě.
Troy Hunt představil Have I Been Pwned 2.0, tj. nový vylepšený web služby, kde si uživatelé mohou zkontrolovat, zda se jejich hesla a osobní údaje neobjevili v únicích dat a případně se nechat na další úniky upozorňovat.
Microsoft představil open source textový editor Edit bežící v terminálu. Zdrojové kódy jsou k dispozici na GitHubu pod licencí MIT.
V Seattlu a také online probíhá konference Microsoft Build 2025. Microsoft představuje své novinky. Windows Subsystem for Linux je nově open source. Zdrojové kódy jsou k dispozici na GitHubu pod licencí MIT.
Z příspěvku Turris Sentinel – co přinesl rok 2024 na blogu CZ.NIC: "Za poslední rok (únor 2024 – únor 2025) jsme zachytili 8,3 miliardy incidentů a to z 232 zemí a z jejich závislých území. Tyto útoky přišly od 6,2 milionu útočníků (respektive unikátních adres). SMTP minipot je stále nejlákavější pastí, zhruba 79 % útoků bylo směřováno na tento minipot, 16 % útoků směřovalo na minipot Telnet, 3 % útoků směřovaly na minipot HTTP a 2 % na minipot FTP. Dále jsme zaznamenali 3,2 milionu unikátních hesel a 318 tisíc unikátních loginů, které útočníci zkoušeli."
Byla vydána (Mastodon, 𝕏) nová verze 3.0.4 svobodné aplikace pro úpravu a vytváření rastrové grafiky GIMP (GNU Image Manipulation Program). Přehled novinek v oznámení o vydání a v souboru NEWS na GitLabu. Nový GIMP je již k dispozici také na Flathubu.
Byla vydána nová stabilní verze 7.4 webového prohlížeče Vivaldi (Wikipedie). Postavena je na Chromiu 136. Přehled novinek i s náhledy v příspěvku na blogu.
47,53c47,48
< colors = {}
< lines = self.client.get(SYSTEM_COLORS).get_string().split("\n");
< for line in lines:
< var, color = line.split(":")
< colors[var] = color
< self.background_color = colors['bg_color']
< self.foreground_color = colors['fg_color']
---
> self.background_color = "#000000"
> self.foreground_color = "#00FF00"
set equalprg=/bin/bash nosol nocp showcmd laststatus=2 ruler ts=2 sw=2 ai hi=20000 novb sc showbreak=>> wrap bs=1 showmatch matchtime=30 modelines=10 statusline=%n:%<%f%h%m%r%=C:[%03b,0x%02B]\ O:(%o,0x%O)\ %l,%c%V\ %P hlsearch sidescroll=5 nojoinspaces noea incsearcha gvimrc je
set guicursor=n-v-c:block-Cursor,ve:ver35-Cursor,o:hor50-Cursor,i-ci:ver25-Cursor,r-cr:hor20-Cursor,a:blinkon0,sm:block-Cursor-blinkwait1-blinkoff100-blinkon100 highlight Cursor gui=reverse guifg=black guibg=white set guifont=fixed\ 10 set equalprg=/bin/bash nosol nocp showcmd laststatus=2 ruler ts=2 sw=2 ai hi=20000 vb sc lsp=1 bs=1 lines=70 co=155 guioptions=ai showbreak=>> wrap showmatch matchtime=30 modelines=10 hlsearchZa povsimnuti stoji guioptions=ai (cili zadna menu, proste bila plocha) - obvykle si pak zmensim nebo zvetsim, jak potrebuju. Na druhou stranu mam laststatus=2, cili pro vsechny okna (i jedno samotne okno) se mi zobrazi stavovy radek (proste chci vedet, jestli mam zmeny ulozeny nebo ne a jaky soubor vlastne edituju, plus dalsi informace podle statusline. A pokud bych chtel text uprostred a kolem cerno, tak hodim gvim na vlastni plochu (workspace) a nastavim na prislusnou velikost. Pokud bych chtel bily pozadi, dam nejakej xsetroot nebo tak neco, ale mam radsi cernou.
incsearch
, co zkusit i smartsearch
?
Tiskni
Sdílej: