Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Hmmm, 100% úspěšnost, to se mi ještě nikdy nepovedlo. Bylo to holt jednoduché
Ten konec je Wichterle, Suk, Haničinec, Mácha, Lada
No, oni ti Davidovi avataři jsou vesměs zoufale těžcí...
Obvykle nad nima strávím delší čas, protože jednoho-dva lidi poznám, o dalších dvou mám nějaké povědomí a strávím pár hodin s wikipedií ověřováním různých nápadů, ve finále se doberu poznání pěti-šesti lidí. Je to drsné, ale kdyby mě to nebavilo, tak se na to vyseru.
Osobně nesnáším akorát ty herní vývojáře - hry nehraju a tím pádem mi v následném rozuzlení nic neříkají ani jména těch lidí, ani názvy jejich her. Všechno ostatní je v pohodě, protože ostatní lidi vesměs patří ke "klasickému vzdělání".
Tímto tedy děkuji jak Davidovi tak Maxovi. Od obou očekávám další výzvy pro svůj intelekt i (zoufale zoufalou) fotografickou paměť.
Tiskni
Sdílej: