Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Richard Stallman přednáší ve středu 7. května od 16:30 na Technické univerzitě v Liberci o vlivu technologií na svobodu. Přednáška je určená jak odborné tak laické veřejnosti.
Jean-Baptiste Mardelle se v příspěvku na blogu rozepsal o novinkám v nejnovější verzi 25.04.0 editoru videa Kdenlive (Wikipedie). Ke stažení také na Flathubu.
TmuxAI (GitHub) je AI asistent pro práci v terminálu. Vyžaduje účet na OpenRouter.
asi se ze me stane nepolapitelný lupič a vandal, dám si na hlavu OSRAM úsporkuTo budeš v noci neodolatelně nenápadný :) Hlavně různí hmyzové ti to rychle rozmluví.
Jinak Zoneminder všeobecně zvládne nahrávat ze všech kamer, z kterých leze obraz na nějakém URL (ať už mjpeg nebo rtsp s nějakým mpeg4) ...Pokud se to nedá URL zjistit z dokumentace a nechce se vám analyzovat provoz, tak jde použít windowsovský program ISpy, ve kterém stačí kameru vybrat podle typu a pak se kouknout, jak je nastavená.
IMHO ta první fotka focená ručně někým, kdo stál na té konstrukci – a až ta druhá je z kamery – to už by jejich celé být mohlo, i když možná ten kus pole za cestou je už jiný pozemek. Každopádně taky bych nechtěl, aby mi soused filmoval mojí zahradu…
moc se nevyznam, ale kolega co to resi ma oblibenou znacku, kterou nikdo zatim nejmenoval.... axis - pry spicka v oboru
Tiskni
Sdílej: