Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »zase o něco více použitelnější explorer a správce úloh (nice featurka je statistika zatížení hdd a aktuální datový tok přes síťovky atd.)Raději Proces Hacker, kde vidím i síťové adresy a celé cesty při vytěžování disku. Jedu na W10 od zakoupení laptopu s funkcí ezel bez aktualizace a s použitým skriptem z netu k odinstalování některých služeb. Jediné co někdy zlobí je nevypnutelná aktualizace Windows defender, která spustí cca 3 procesy, které někdy i na několikerý pokus pomocí Process Hackeru odstřelím. Cystám se obnovit OS z disku a aktualizovat až očekávané aktualizaci na konci roku a nepouží ten skript, jako předtím, pokud to půjde čistší cestou.
Výjimkou je serverová část, kde jediné, co může do délky supportu konkurovat MS je CentOS (10 let, v případě RHEL možno si připlatit na další roky).
To myslíte vážně?
Zdar Maxi,
pochopil jsi to dobře, opravdu tam tehdy Mark udělal několik chyb, což sám uznal, ale zároveň se tím IMHO dobře ukázalo, že správně nastavit Group Policies není vlastně žádná sranda - když jednu věc zakážeš nastavením "Disabled" a druhou nastavením "Enabled" a předvolby "Turned off"... Vyjádřil se k tomu i na svému blogu.
Možná stojí za to zmínit, že MS sám u sebe popisuje, jak většinu komunikace se svými servery vypnout - souboru těch nastavení se říká Windows Restricted Traffic Limited Functionality Baseline. Druhá věc je, že se tím zkriplí i některé bezpečnostní funkce typu updaty TLS root CA nebo Windows Update.
xf86-video-intel
. Xka pak použijí ovladač modesetting
, který funguje bezproblémově. Akcelerace Xkových grafických primitiv se provádí GLAMORem přes OpenGL. Intelí ovladač pro Xka je v katastrofálním stavu už dost dlouho a tuším, že Fedora už ho ani nebalíčkuje.
Tiskni
Sdílej: