Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Množství vytvořeného vitamínu D v kůži závisí hlavně na geografické poloze (čím blíže rovníku, tím lépe) a také na možnosti využívání ultrafialového záření v dostatečné míře. … Množství vytvořeného vitamínu D snižují ochranné krémy, časté koupele v horké vodě, suchá kůže starších lidí, velké množství melaninu v kůži, zahalování těla a znečištění ovzduší. Lidé, kteří se často omývají teplou vodou a mýdlem, zbavují svou kůži mazu a tuku, čímž dochází i ke snížení obsahu 7-dehydrocholesterolu v kůži.Jinými slovy. Seďte doma na zadku, dodržujte důsledně hygienu, nežerte tučné a vejce. A máte to sichr.
A máte to sichr.V tomto nie je "sichr" nič. Spôsob nakazenia, priebeh, výsledok - toľko rôznych variánt som už čítal, že až.
nežerte tučné a vejce.Opak je pravdou. Tučné (bez cukru) a vejce jsou extrémně prospěšné.
Špekouni to mají fakt těžkéAle houby, těžké to mají lidé s hyperinzulinémií a inzulínovou rezistencí. Klidně to může skolit kulturistu kost a kůže, není to o tuku, ale o inzulínu.
Zdravotní způsobilost dárce krve a jejích složek k odběru posuzuje pracovník zařízení transfuzní služby, a to na základě rozboru anamnézy (zdravotní minulosti dárce), základního fyzikálního a laboratorního vyšetření. Za propuštění dárce k odběru zodpovídá lékař ZTS.Zarazilo mě tohle:
Trvale jsou z dárcovství vyřazeni lidé, kteří v letech 1980-1996 pobývali dlouhodobě (více než 6 měsíců) ve Velké Británii či Francii.To je kvůli nemoci šílených krav?
a potřetí 36 (to bylo třetí den,A nejsi už mrtvej? Já som mal na frontě aj dvadcať stupňov
Každopádně ani nevím, zda jako vyléčený pak mohu jít darovat plazmu.Utrhnou vám ruce - dá se použít k léčbě dalších pacientů.
Budu to muset začít řešitMám pocit, že mít "obvoďáka" je povinnost ze zákona.
Pokud nejste zdravotník, v sociálních službách apod., tak už asi pro návrat do práce nepotřebujete negativní test a stačí asi jen to, že budete 10 dní v karanténě a skončíte jí bez příznaků.Stačilo by, pokud nemáš poplašené kolegy. Takže v prvé řadě pokud tě obvoďák na test nepošle (jakože že nejspíš ne), si ho buď zase zaplať (tak jako moje žena) a nebo se jich zeptej jak to vidí (jako jsem to udělal já) a pokud by se jim těch deset dní zdálo málo, tak pokračuj v HO. Pro jistotu.
jsem si dal jogurt s lískovou příchutí a vím, že mi to předtím moc nechutnalo a nyní, když už jsem dojídal jogurtA proc si ten hnusnej jogurt porad kupujes?
vysypán na hnůjTaková koncentrace není vhodná pro půdu. Dneska existují možnosti jako Recompose nebo jsem měl poznačenou jednu ze Švédska, ale teď ji nemůžu najít. Vůbec je spousta zajímavých možností: např. houby
při rozptýlení je potřeba opatrnost, zvlášť pokud to není na dost kyselé půdě.
Co to plácáš, ty komunisto. Značná část z toho bude rakev. Nevim, jakou Max chce, dubovou nebo nějakou levnější. To je ale celkem fuk, popel z jakéhokoli dřeva je dost zásaditý. A taky to je bezvadný hnojivo, který obsahuje živiny v dobře přijatelné formě pro rostliny (a není to zdaleka jen vápník). Ve skvělé, přírodní formě. Vápnění zlepšuje fyzikální vlastnosti půdy a příjem ostatních živin (když se to nepřežene).
Pak tady je ještě ta podstatnější část a tou je Max. Zda je Max kyselý nebo zásaditý, tak to teda opravdu netušim. Jestli ty jo, tak dej zdroj. I kdyby byl zásaditej, tak to, co zbyde z futrálu a Maxe nestojí ani za řeč. Když vysypeš Maxe na kompost, z ph půdy to ani nehne a půdě to jednoznačně prospěje (pokud to není nadmíru zásaditá půda) to tvrdím já. Dej sem nějaký studie z urnovýho háje, jak se změnilo ph, ty vemeno.
jaký je aktuální stavJe vidět, že už to na tebe působí.
Pohřeb je pro přeživšíTo jako jo, ale mělo by to být také vyjádření úcty tomu zemřelému. A jako udělat mu pohřeb přesně opačně, než si přál, je spíše ukázkou pohrdání. A to na některé pozůstalé rozhodně dobrý psychologický dojem nedělá.
Taková koncentrace není vhodná pro půdu.zdroj?
Mozna by se take hodilo mit pri ruce oxymetr (na prst), staci nejaky zakladni.Pred pár mesiacmi som čítal o chlápkovi, na ktorého museli doktori naliehať, aby odložil mobil, lebo ho chceli napojiť na pľúcnu ventiláciu - kvôli tomu, že oxymeter ukazoval príliš nízke hodnoty. Absurdnosť spočíva v tom, že človek so skutočne nedostatočnou hladinou kyslíka nebude visieť na mobile. Tým chcem povedať, že výpovedná hodnota údaju z oxymetra môže byť diskutabilná.
Nevím, s nikým se nestýkám, v kanclu sedíme dál od sebe,Už jen že jsi v kanclu s více lidma a máte maximálně roušky, každý jinak nasazenou i kdyby, většina roušek nedolíhá, takže kapénky ikdyž ne tak jako bez, se do vyduchu dostanou. Jak dlouho se ve vzduchu udrží a jaké množství tak aby ohrožovaly neví ani vědci. Takže řídit se nějakými odstupy je sice užitečné ale ne neprůstřelné. Hodně zdraví
Jinak k čemu pomohou antibiotika v případě Covid? Jaké příznaky mohou potlačit?Může potlačit bakteriální infekci, se kterou se tělo oslabené covidem nedokáže poprat (respektive, se kterou se pere a to bere tělu "sílu" bránit se covidu).
Zdar Max
Po hlubším studování, co to je za lék, jsem zjistil, že jeho svévolné braní může být pěkná sebevražda (může v kombinaci s Covidem způsobit cytokinovou bouři). Buď jsem se tedy přeslechl v názvu léku, což si vzhledem k tomu, co jsem dohledal, nemyslím, nebo jsou lidi fakt sebevrazi.Já bych tomu docela věřil, že to může v některých případech zabrat. Na covidu je totiž záludné, že potřebuješ dobře fungující, tj. vyvážený imunitní systém, který dokáže rychle zareagovat, ale který se v případě, že se virus množí rychleji, než co je imunitní systém schopen zvládat, z toho "nezblázní" (=cytokinová bouře). Takže za jistých okolností může fungovat jak imunitní systém (zejména v raných fázích onemocnění) "nabudit" (potom totiž imunitní systém virus přemůže dříve, než se z toho "zblázní"), tak imunitní systém potlačit (čímž nedojde k tak masivnímu "zbláznění" a člověk to může přežít). Samozřejmě, že ani jeden z přístupů nemůže zaručit, že se nestane to druhé ("zbláznění" v případě "nabuzení" imunitního systému / nezabránění šíření viru v případě jeho potlačení).
Zdar Max
To, že nemám čich, jsem zjistil omylem, do té doby mi to vůbec ani nepřišlo. A to, že nemám čich jsem zjistil tak, že jsem si dal jogurt s lískovou příchutí a vím, že mi to předtím moc nechutnalo a nyní, když už jsem dojídal jogurt, jsem si řekl: "počkat, jak to, že ten hnusnej lískáčovej aromat necejtíš".Takže jsi pozřel cukrovou bombu (to totiž jsou všechny jogurty "s příchutí"), což by jen podporovalo mou domněnku, že cukr akutně urychluje množení SARS-COV-2 v orgánech, které umí zpracovávat fruktózu. Prostě ti to předtím vůbec nepřišlo, protože ještě neměl poškozený čichový nerv, k tomu došlo až v interakci virus-fruktóza. Mimochodem, bulbus olfactorius je jeden z několika mozkových areálů, které mají odpovídající mechanismy na zpracování fruktózy jako je HKH nebo GLUT5-transporter (hele).
Pokud to nezvládne relativně fit jedinec, tak byl asi někde nějaký problém, ne? Říká se tomu přírodní výběr.No. Buď to, alebo prehnaná imunitná reakcia vo forme Bradykinin Storm, ktorá spôsobuje poškodenie tkanív.
Takle za mnou přišla sousedka na návštěvu sme kecaly v mým podkrovním pokojíčku a probíraly kde se jako všichni shluknem aže prej jeji strejda má zavřenou hospodu takže ji budem mit celou pro sebe a budem si tam moct dělat co budem chtít. Akorátže by se museli veškole nebo někde naúřadě vypučit takový ty černý hadry co se věšej když někdo umře a nastrkat je dovoken aby se nevidělo žese svítí a tlumilo to rambajs zevnitř kterej jakože prej určitě bude. udavačů se prej bát nemusim protože režim je vyzval aby toudle dobou seděli doma nazadcích a voni takovýdle nařízení prej berou děsně vážně. Já prej mam jenom zase zapnout 'wifi krabičku'. Navrhla sem žeby šlo udělat z viditelný wifi neviditelnou protože městapáci to prej hlídaj jenom koukáním do mobílků bez nějaký víc lepšejší skenovací appky a vubec to maj problém zaměřit vodkaď se ta wifi jakoby šíří a kdyby šlo městapo tak ji furt mužem děsně rychle vyškubnout zezdi a až městapáci vodejdou tak šoupnout zpátky a bude.
A vona jak si tak plánujem to shlukování najednou nějak začne větřit aže 'fuj tady něco děsně smrdí trošičku jako bágl tý výměný studentky vodněkud z albánie jak s ní nikdo nechtěl kuli tomu smradu sedět'. Všecko mi pomohla prohledat ale našly sme akorát starou lichou ponošku a ta nesmrděla i když se strčila uplně přímo k nosu a jinak nic jinýho.
Nóó takže sem si to vyložila tak že vona asi jako naznačovala že smrdim já a že bysem s tim jako měla něco dělat ale bylo ji to takový trapný normálně říct na plnou pusu tak ďála to divadýlko jakože mi pomáhá hledat ten smrad ale přitom celou dobu věděla že smrdim já. Tak sem rači celou bodu ďála že jako vo ničem nevim protože mi to bylo taky takový trapný a sem si řikala žese ji na to wifi vykašlu když je taková falešná. Když sme se ko.ne.čně přátelsky rozešly tak sem se vomyla a zase si ďála svoje.
Jenže večer přišla mamka a se zase jako vopakovalo uplně to samý 'fuj tady něco děsně smrdí!!!!' všecko se zase prohledalo akorátže se muselo hledat mnóóóhem důkladnějc znáte mamky. nejdřiv se při tom hledání našla druhá lichá ponoška a ani ta nesmrděla a ani nepasovala ktý první lichý ponošce dopáru.
jenže pak se našel podstolem takovej starej vobloženej vokousanej rohlík co sem měla sníst ale nesnědla a nechtěla sem ho vyhazovat aby se nezistilo že sem ho nesnědla a tak tam zustal až se na něj uplně zapomělo noa vosobně si myslim že právě ten rohlik způsobil ten koronavirus. Ten rohlik byl už tak starej a seschlej že jak na něm jakoby zustala taková ta seschlá plíseň tak lechce vypadal jako takovej věčí říční voblázek porostlej mechem. Mamka došla k závěru že ten smrad bude z toho rohliku hodila ho do kamen aže mi prej už žádnej takovej rohlik nikdy nikam sebou nedá když snima zacházim takle takže sem se navoko tvářila smutně aby to mamce nebylo líto ale veskutečnosti sem měla trošičku radost.
Bylo mi ale takový divný že sem nic necejtila i když tam ten rohlik celou dobu hnil. A jak sem nad tim víc a víc přemejšlela nóó tak mi začínalo docvakávat a začínala sem bejt děsně nešťastná protože když máte koronaviruse tak prej vy jediný nic necejtíte ale vostatní jo. A jak sem z toho koronaviruse byla nešťastná tak sem si šla brzi lehnout. V noci sem se proudila a fakt sem si jakože byla uplně jistá že namě něco leze. Jakmile sem rosvítila tak to přestalo, takže asi koronavirusoj fakt jakoby vadí světlo a proto se musí vnoci všecko před nim všecko zavřít aby tam nevlez nebo tam nechat svítit. chvilku sem čučela dostropu a pak zasvětla usnula.
Ráno mě mamka zbunila lomcováním a 'stávej stávej máš v posteli bobek!!!!!!!'
Sem zamumlala něco jako 'promiň sem asi nedoběhla aspoň jako víme co tady tak děsně smrdělo celou dobu' a když sem se trošku víc probrala tak vidim že ukazuje rukou někam vedle mý hlavy na polštář nóó a jak mi začínal pomaličku startovat mozek v hlavě tak mi to jako začínalo bejt děsně divný že bych se vespaní takle celá votočila vo 180 stupňů uďála tam nějakej ten bobek a zase se celá votočila zpátky. Tak vstanu koukám a faktže tam byl bobek :O :O To už bylo všem jasný žeto dělá koronavirus. Nóó tak sme posunuly a převlíkly postel ( v pandrholoj a dařbujánoj to taky jakoby fungovalo :O :D :D ;D ) a protože už jako nemělo moc smysl hrát si na nějakou čistotu tak sem výmečně pustila naši kočku nanoc dopokoje. Uplně nevomylně si lehla doprostřed toho čerstvě převlečenýho polštáře a mě naspaní nechala jenom takovej malej růžek.
Hluboko vnoci zase přišel koronavirus. Byl vohodně drzejší než včera a jak nenašel ten rohlik tak hledal coby sežral jinýho. Jak tam všude šramotil tak zbudil kočku ta potmě hupsla z postele začala mela kočka mydlila koronaviruse drápama ten pištěl hrůzou a běhal popodlaze muselo to jako bejt hrozný :O :O sem to chtěla taky vidět jak ten neřád trpí tak sem rosvítíla ale to sem neměla dělat. Kočku to vosilnilo a jak chvilku nic nebylo vidět tak ten koronavirus zaběh někam pod skříň, noa protože naši kočku moc dobře živíme tak se ji tam vůůbec nedařilo za koronavirusem nacpat tak chodila vokolo tý skříně a naštvaně mroukala.
Sem vubec nevěděla co mam dělat a jako nejvíc nejlepší řešení mě napadlo vzit vysavač a koronaviruse zpod tý skříně vyluxovat. Tak sem popadla vysavač zapnula a zacvhilu byl vcucnutej, akorátže hoto nevcuclo uplně až do pytle ale podle pištění se zasek někde vtom místě jak se napojuje hadice na trupku. Příznávám že sem koronaviruse původně chtěla strčit zaživa do kamen ale přišlo mi koronaviruse tak nějak najednou líto takže sem rači votevřela vokno hadici přepojila z cucací díry na takovou tu foukací zamířila trupkou balistickou křivku 45 stupňů a koronaviruse vystřelila voknem nasvodbodu na střechu baráku tý sousedky. Děsně nakažlivá nemoc tendle koronavirus :O :D :D ;D
Taťka teďko rozebírá takový to dřevo nastěně nóó a tam sou prej vohromný hromady bobků a čůrání nadruhý straně co tam koronavirus naďál a budou se prej muset ucpat díry který tam do dřeva koronavirus vyžral.Všichni se schodujou žeto smrdí hrozně akorát mě to nesmrdí vo moc hůř jako domeček těch mejch křečků vo kterejch sem tady uš psala jednou. noa protže tam ten koronavirus ty bobky hromadil celý léto asi tak jak se pomalu zvedalo to dávkování smradu tak sem si nato asi pomalu zvykala nebo nevim :O :O
prej naštěstí věda pokročita tak dopředu žese na něj dneska uměj vyrábět pastičky, dokonce maj i nějakej lék kterej když koronavirus najde a sežere tak vyzvrací svý střeva a chcípne :D ;D
tttssssssssssssssss rypadlo bylo nejvíc nejlepší cosi kdy jako čet :D :D ;D ;D
ale todleto se narozdíl vod rypadla dovopravdy stalo akorátže nikdo nic necejtil protože ty bobky dycky byly uplně suchý a jenom pomalinku padali zezdi a koronaviruse zabila normálně kočka a když ho chtěla sežrat tak sem ji ho sebrala a strčila do těch kamen ale sem si myslela žeby to jakoby rači mělo mit nějakej happyend nóó tak sem trošičku lhala :O :O :D ;D
Je potřeba mít na paměti, že vzhledem k autorovi příspěvku je nutné předpokládat možnost, že nevypisuje všechny členy rodiny, kteří jsou nakažení. Jen ty, kteří to dobře snášejí.To bych u JiKa po předchozích zkušenostech z diskusí předpokládal víceméně by default. U nás v příbuzenstvu to mělo pár lidí velmi různého věku, někteří měli jen trochu teplotu a nějaké bolení hlavy (věk kolem 20, ale kupodivu - naštěstí! - také u dvou přes 70 let). Pak tam ale taky jsou někteří mezi 50 a 60, kteří byli 2~3 týdny v posteli neschopni dělat skoro nic, z čehož většinu času měli vysoké horečky, sbírají se z toho dodnes. Nikdo z nich nemá žádné zdravotní problémy, resp. většina má nějaký alergie, ale to iirc stejně covid moc neovlivňuje. Pointa je, že ta nemoc je těžko predikovatelná, někdo je úplně v pohodě, někdo lehne a nemůže nic, někdo lehne a odvezou ho na ventilátor. Ale tohle asi nemá cenu chřipečkářům vysvětlovat, házení hrachu na zeď...
Hele a co je u tebe vlastně ta "chřipečka"?To se zeptej předevšim chřipečkářů, ty s tím pořád operujou...
Uvědomuješ si, že i ta má rozdílný průběh, včetně úmrtí?Samozřejmě, však taky chřipka způsobuje nemalé ekonomické škody. A myslimže jsem tu i někde psal, že chřipku považuju dobuduocna za pravděpodobně nebezpečnější než koronaviry... Na závažnosti současný situace to ovšem nic nemění.
Tak já mám kámoše, který byl typický "chřipečkář". Párkrát jsem ho zažil, když ho "chřipečka" přepadla a mohu říct, že se to od onemocnění covidem (alespoň tak jak ho prodělala žena) nijak zvlášť neliší. Přitom aktivní, pracující člověk. Dříč. Když tak ale nad tím přemýšlím, souviselo to s jeho zaměstnáním. Prodával skoro 15 let v outdoorovém obchodě. Ovšem od té doby, co změnil job – již čtvrtým rokem bouchá ve fabrice pily, už chřipečku neměl. V té fabrice maká klasické 8 hodinovky a jsou tam v zásadě pořád stejní lidé, kdežto v tom krámu seděl od rána do večera a lezl tam kde kdo.Hele a co je u tebe vlastně ta "chřipečka"?To se zeptej předevšim chřipečkářů, ty s tím pořád operujou...Uvědomuješ si, že i ta má rozdílný průběh, včetně úmrtí?Samozřejmě, však taky chřipka způsobuje nemalé ekonomické škody. A myslimže jsem tu i někde psal, že chřipku považuju dobuduocna za pravděpodobně nebezpečnější než koronaviry... Na závažnosti současný situace to ovšem nic nemění.
dost často jsem unavený pořád, protože přetahuju a moc nespímKromě problémů popsaných v předchozí diskuzi, které by šlo zamítnout s „whatever, ať si dělá co chce“, je zde vidět další problém: až (nikoli jestli, ale až) v 50 letech vyhoříš, a nebudeš mít nahrabáno, protože jsi sice udělal práci, kterou normální admin udělá za celý život, ale dostal jsi za ni zaplaceno jako junior admin za wall-clock dobu, do důchodu ti bude zbývat 15-20 let, a budeme to my, kdo ti bude platit invalidní důchod - jenom proto, že s tebou nějaká korporace vydrbala, a za pár šupů ořezala náklady na místo, které normálně dělají dva lidi, z nichž každý má víc než ty.
4.11. - užívám si práci, je to nádhera, už nikdy nechci HomeOffice8-D
Těžko např. nainstaluješ server z HOJsem jich nainstaloval stovky, ve vmware stiskneš na new... Ne, kecám, většinou naklonuju nějaký existující a změním IP a hostname. Kdyby se snad mělo jednat o fyzické servery, tak těch zatím jen desítky. Připojíš se na IPMI, chvíli vydržíš tu jejích příšernou pomalou grafickou konzoli, než ti po minimální instalaci najede ssh a potom už je to klasika.
nebo zaslechne, že dotyčný se plete atd.Mě tohle po x letech nějak přestal bavit. Mám rád, když se věci vyvíjejí a lidé se učí, ale když jsem někomu po třicáté diktoval příkazy pro openssl vygenerování certifikátu, tak jsem si raději zařídil HO. Kolegu, se kterým skutečně fungovala synergie, jsem zažil jen jednoho. Při instalaci serveru jsme jeden druhému nadbíhali a doplňovali hluché časové sloty. Tj fungující lidský multithreading. Jenže ono to stejně dobře fungovalo i na oboustranném HO, stačí si po jabberu posílat info o tom, co je zrovna done a druhý už hned ví.
vybalit z krabice, naladit ližiny do rackA závozníka děláš taky? Svářeče, práce ve výškách, jízdy s vysokozdvižným vozíkem a posunovače? Nepřekvapilo by mě to.
takže musím doladit chlazeníTo řeší hosting. Zadáš úkol, oni doplní chlazení. Stejně jako připojení KVM over Internet, pokud server totálně chcípne.
Nevím, asi mám jen špatné zvyklosti a malý bytŠpatný přístup. Je dobré umět všechno, ale je špatné dělat všechno a za všechny.
takže housing máme vlastní a staráme se o něj samiNo to ano, ale nemusíš to dělat ty. Já jsem za 12 let na HW ani nesáhl, od toho jsou lidi.
takže to dělám jen doma v privátuTIG? Ten mi přišel nejjednodušší a všichni se toho bojí. Já nevím, mě to přijde vlastně stejné jako pájení, jen o trochu vyšší teplota. Ale zkoušky si na to dělat nebudu a nebudu o tom raději ani nikomu říkat.
možná souvisí s tím, že šňupe kapky do nosu nonstopTo nedělá dobře, jestli jsou to kapky proti rýmě. Jsou návykové a mohou ji zničit nosní přepážku. Smí se užívat maximálně dva týdny.
To samozřejmě ví. Šňupe Olynth 1mg/ml hafec let, snad co jí znám.Wtf? Olynth je právě návyková záležitost. Nebrat. Na léčbu chronický rýmy je potřeba zajít si k ORL doktorovi nebo alergologovi, který obvykle předepíše kortikoidy do nosu. Na jejich účinek je ale potřeba si počkat třeba 14 dní, takže je potřeba být trpělivý a nevysazovat po 4 dnech, kdy to "nepomohlo"...
Tiskni
Sdílej: