Uživatelé mobilních telefonů s Linuxem si nyní mohou nainstalovat aplikaci Mobilní Datovka. Díky tomu je přístup k datovým schránkám dostupný i na zařízeních s mobilními linuxovými distribucemi, jako jsou například Mobian, NixOS Mobile, pmOS atd. Aplikace je dostupná na Flathubu.
Software Freedom Conservancy v novém dokumentu shrnuje doporučení, jak přistupovat ke generativní AI založené na LLM při přispívání do svobodného a open-source softwaru. Mimo jiné vyzývá k obezřetnosti, transparentnosti a revizi generovaného kódu člověkem.
Byla vydána nová verze 5.6.0 programu na úpravu digitálních fotografií darktable (Wikipedie).
Na čem aktuálně pracují vývojáři GNOME a KDE Plasma? Pravidelný přehled novinek v Týden v GNOME a Týden v KDE Plasma. V Týdnu v GNOME je zmíněn flatpak balíček pro GIMP 0.54.1 z roku 1996. Jedná se o poslední verzi GIMPu postavenou nad toolkitem Motif.
Home Assistant Operating System, tj. linuxová distribuce optimalizována pro hostování Home Assistanta a jeho aplikací, byl vydán v nové major verzi 18.0.
Po šestiletém úsilí byla z jádra Linux odstraněna funkce strncpy(). Všechna předchozí volání této funkce byla převedena na bezpečnější alternativy.
Byla vydána nová verze 261 správce systému a služeb systemd (Wikipedie, GitHub). Z novinek lze vypíchnout nový subsystém IMDS (Cloud "Instance Metadata Service"), nový příkaz storagectl nebo novou komponentu systemd-sysinstall.
Vývojové prostředí Qt Creator bylo vydáno ve verzi 20 (seznam změn). Novinky zahrnují hlavně rozšíření pro integraci LLM agentů nebo minimalistický editační režim uživatelského rozhraní („zen mode“).
Už jste se prolétli na webu Google Earth? Přibyl tam Simulátor letu (Nástroje / Simulátor letu). Funguje i bez účtu Google [𝕏].
Byla vydána nová verze 4.7 (𝕏, Bluesky, Mastodon) multiplatformního open source herního enginu Godot (Wikipedie, GitHub). Přehled novinek i s náhledy v příspěvku na blogu.
Zatímco closed source si může novou technikou v poklidu testovat svůj kód za zavřenými dveřmi a minimalizovat tak bezpečnostní vlnu nových technikAsi Vás překvapím, ale LLM je přibližně stejně efektivní proti binárnímu kódu jako proti zdrojovému. V překladu to znamená, že jazykovému modelu nesejde na tom či je to C nebo binárka. Je to jazyk ve kterém to známý vzorec najde.
ze si to neumi predstavit, jak na 1 prompt dostat system, kterej cely tohle trackuje za nej, to je dost jeho problem mno, kterej imo mel resit - akorat to by nebylo s cim spamovat pro dalsi podobny budizknicemu existence
ja bych zacal vyhozenim podobnych jako max, co maji pocit, ze jsou nenahraditelni
tohle je pro mne uplne jinej svet no, festival podprumernosti az to boli
Deepseek inferuje v4 pro za ty ceny, co maji, s asi 30% profit marzi... trojclenku aspon, to byste tady mohli zvladnout, ne? tak si dopocitej profit margin openai sam :D
Co vím, tak je to silně dotované.Určitě je dotovaný výzkum, vývoj a trénování. Ale inference? Myslíš, že ti různí US poskytovatelé, co servírují různé ty velké DeepSeeky, Kimi, Qweny a GLM za $1/$3 (tj. asi pětina ceny Claude/GPT), jsou taky dotovaní? Teda, teď jsem na stránkách jednoho viděl banner DeepInfra raises $107M Series B to scale the inference cloud což jako zní pravda trochu sus. Nedávno se ale objevil ještě jeden zajímavý datapoint - lidi kolem Metacentra(?) to začali hostovat taky, a ty ceny, ke kterým došli, odpovídají tomu, co je uvedeno výše - a to dle očekávaní nemají moc velké úspory z rozsahu, protože typicky mají od každého jednu instanci.
zajimavy, jak se muzou pretrhnout, kdo do oai naleje vic, asi altruisti co se rozhodli svetu prinyst trochu inteligence, kdyz tak evidentne chybi
zajimavy tez, ze u anthropicu uz se tak pretrhnout nejdou, tam je to s tim raisovanim horsi... je to divny no, preci kdyz se rozhazuje, tak je jedno, kam, ne
jisteze, vzdyt je to uplne jasny, totalne ocividny, co posledniho 3/4 roku delaji
zmensujou modely, takze zlevneni je krasne predvidatelny
zatimco Max a kolegove panikari presne podle planu, jak to lidi z OpenAI a spol potrebujou, aby se ukazalo investorum, ze hele, oni to ale ti dementi za ty tokeny daji, sledujte, jak moc je potrebujou
skoda ze se chovaj az tak moc predposrane, ja bych to GPT Pro zlevnil, aby se tim pracovnim trhem zamichalo a dalo se poslat vsechny ty podprumerny neumetely domu
The phrase has developed into a retort for resistance to technological change, climate change denial, marginalization of members of minority groups, or opposition to younger generations' values more generally.
Je vtipný, jak téměř stejně starého člověka nazíváš boomeremJestli jsi to dosud nepochopil, tak jsi prostě blbec, to se na mě nezlob.
Proti tobě je každý z nich jak Leonardo da Vinci.
Dědek, je chlap který má vnoučata. S věkem to souvisí jen do té míry, že musí nejdřív zplodit potomky co se následně pomnoží. Teoreticky od 30+. Radovan je možná dědek, nevím. Já ne.
Ale vím, že ty jsi píčus prakticky od 3+ a teď už dokonce s přívlastkem starej, jenom si to nechceš připustit.
Pleteš si pojmy s dojmy.
Kdybys nebyl vemeno a kladl větší důraz na to co je v palici a ne na palici, tak by tě nežrala závist.
To, že se nějaký výraz používá jako synonymum, neznamená obecnou platnost.
Hentononc bys moh' rozvíst, kam se zařadíš.
Máš v tom bordel. Výraz "babyboomer" se v rámci Českoslovenka týká jiných ročníků, než na západě, kde se tím míní narození v letech 1945-1964. V zemích východního bloku porodnost od 50. let naopak klesala. Proto máme dnes taky ten populační propad. Tzv. babyboom u nás proběhl až v 70. letech, kdy se dostaly do reprodukčního věku ženy narozené za války a těsně po ní. A to jen díky masivní podpoře ze strany státu Viz. Jenže jejich dcery dospěly v podmínkách, které mateřství nepřejí. A dokud bude u vesla sobecká generace narozená v letech 1986-1999, nebude to lepší.
Mně zas přijde, že máš pohled na svět zjednodušený víc než je zdrávo.
Svinstvo na Ukrajině má totiž kořeny v letech 1917-1921
Ročník 90, tzn. těsně mladomileniál
To jsou největší píčusové. Řekl bych, že to je názorná ukázka toho, kam vede nedostatek rodičovské péče v raném dětství.
Tiskni
Sdílej: