Oficiální český státní eshop s elektronickými dálničními známkami nově najdete na edalnice.gov.cz. Doména gov.cz jasně potvrzuje, že jste na oficiálním státním webu [𝕏].
Byla vydána nová verze 4.8.0 interaktivního shellu fish (friendly interactive shell, Wikipedie). Přehled novinek v poznámkách k vydání.
Byl aktualizován seznam 500 nejvýkonnějších superpočítačů na světě TOP500. Nejvýkonnějším superpočítačem se nově stal čínský LineShine v Národním superpočítačovém centru v Šen-čenu (NSCS) s výkonem 2,198 exaFLOPS. Z prvního místa sesadil americký superpočítač El Capitan s výkonem 1,809 exaFLOPS. Nejvýkonnější český počítač C24 klesl na 215 místo. Karolina, GPU partition klesla na 249. místo a Karolina, CPU partition na 475. místo.
… více »Zemřel průkopník videoherní hudby Bobby Prince (Wikipedie). Složil hudbu pro hry Wolfenstein 3D, Doom, Doom II, Duke Nukem II a Duke Nukem 3D.
Počítačová hra Operace Flashpoint (Arma: Cold War Assault) od společnosti Bohemia Interactive slaví 25 let. Při této příležitosti bylo publikováno bezplatné hratelné Arma: Cold War Assault Remastered Demo a na GitHubu byly zveřejněny zdrojové kódy.
Na trh v České republice přichází HP EliteBoard G1a. Jde o plnohodnotný AI počítač integrovaný přímo do těla klávesnice, tedy zařízení, které na první pohled vypadá jako minimalistická klávesnice, ale ve skutečnosti nahrazuje klasickou počítačovou jednotku.
V lednu bylo oznámeno, že desktopové prostředí Xfce bude mít vlastní kompozitor pro Wayland s názvem xfwl4. O víkendu byla vydána první preview verze.
Minulý týden byl oficiálně vydán Android 17. Detaily na blogu a stránkách věnovaných vývojářům.
Dnes jde do prodeje zařízení Steam Machine. Steam Machine 512 GB za 1 039 EUR a Steam Machine 2 TB za 1 359 EUR. Do čtvrtka 25. června do 19:00 se lze zapsat na seznamy. Ty budou jednorázově náhodně slosovány, čímž bude určeno pořadí rezervací a čekacích listin.
Vývojáři OpenMW (Wikipedie) oznámili vydání verze 0.51.0 této svobodné implementace enginu pro hru The Elder Scrolls III: Morrowind. Přehled novinek v oznámení o vydání a také na YouTube a PeerTube.
ale zase jako když ti spadne gui ve windows tak to je asi jako konečná a mužeš to akorát restartovat zatimco v linuxu mužeš furt pokračovat v tui :P ;D
lynx emacs/unoconv image-magick :O ;D
ale záset se jako nebudem :D :D :D ;D
..pred casem me tady lidi 'zhejtovali' za 64+32 core CPU na Linuxu a dneska je tu v teto diskuzi ticho.Zkus zapřemýšlet. Linuxáky, co tu zbyli jeho uptime nezajímá a hejtři neví co si s tou informací počít, aby si nenasrali do vlastního hnízda.
Pro nektere ostatni diskutery: pred casem me tady lidi 'zhejtovali' za 64+32 core CPU na Linuxu a dneska je tu v teto diskuzi ticho. Tak nevim, co je spatne.Nikdo tě pokud vim nehejtoval za nějaký jádra nebo jiný HW. Hejt jsi dostal za vnucování investice do silného HW lidem, kteří ho nepotřebují, případně už ho dávno mají...
Pro nektere ostatni diskutery: pred casem me tady lidi 'zhejtovali' za 64+32 core CPU na Linuxu a dneska je tu v teto diskuzi ticho. Tak nevim, co je spatne.Uhm, vždyť jsi tu byl (a stále jsi) právoplatně za mamlase, když ses posmíval lidem s menším počtem jader než ty.
Bez podpisu nevíme kdo jsi.
Zdar Max.
Kdyz uz si tady hrajete na svedomi lidu, tak budte od te dobroty a sdelte nam alespon anynymne, co a jak bych vlastne mohl svobodne psat, aby Vam to nevadilo.Nic. Cokoli napíšeš, nejspíš to bude vždycky někomu vadit.
tak von má jenom nějakej slabej socka cpu 3970 zatimco ty máš premiovej 3990 v hodnotě celýho tohodlectoho serveru jestli si jako dobře pamatuju :D ;D
.V6.00 Changelog Rewrite code for UEFI 32 & 64 bits Add support for x64 Long Mode Paging Add support for up to 256 cores Add detection for DDR4 & DDR5 Add support for XMP 3.0 Add detection for AMD Zen 1/2/3/4 Add detection for Intel up to 13th Gen Add better support for AMD pre-ZEN CPUs Add support for older nVidia and AMD chipsets Add support for SDRAM Many enhancements Numerous bug fixes & optimizationje dostupna v "kernel" formatu, takze snadno spustitelna i z iPXE legacy/uefi
A free verze toho komerčního zase nemá všechny testyPodle https://www.memtest86.com/compare.html chybí jen SSE, ne?
Wayland ani Xorg by to tak dlouho nepřežily.To bude rukama, na svém starším počítači jsem při pravidelném suspend to disk nahrabal nějaké ty měsíce uptime - pak update jádra, neměl jsem holt potřebu se s někým sázet.
nouveau_drm_screen_create WTF?! Co Intelí ovladač dělá v Noveau (nvidia) kódu
3. nainstaluj debug balíčky a bumpni ten bug, že je aktuální s novým crash reportem (s debug balíčky to bude dávat i smysl).
apt install libbsd0-dbgsym libdrm-amdgpu1-dbgsym libdrm-nouveau2-dbgsym libdrm-radeon1-dbgsym libdrm2-dbgsym libedit2-dbgsym libelf1-dbgsym libexpat1-dbgsym libffi8-dbgsym libgcc-s1-dbgsym libgl1-mesa-dri-dbgsym libglapi-mesa-dbgsym libicu71-dbgsym liblzma5-dbgsym libmd0-dbgsym libsensors5-dbgsym libstdc++6-dbgsym libtinfo6-dbgsym libvulkan1-dbgsym libxml2-dbgsym libz3-4-dbgsym libzstd1-dbgsym zlib1g-dbgsym by mohlo stačit
https://gitlab.freedesktop.org/mesa/mesa/-/issues/7626
[555404.703] (EE) Backtrace: [555404.710] (EE) 0: /usr/lib/xorg/Xorg (?+0x0) [0x5615fce12435] [555404.710] (EE) 1: /lib/x86_64-linux-gnu/libpthread.so.0 (?+0x0) [0x7ffb03e09140] [555404.715] (EE) 2: /usr/lib/x86_64-linux-gnu/dri/iris_dri.so (?+0x0) [0x7ffb02775216] [555404.716] (EE) 3: /usr/lib/x86_64-linux-gnu/dri/iris_dri.so (?+0x0) [0x7ffb0263dade] [555404.717] (EE) 4: /usr/lib/x86_64-linux-gnu/dri/iris_dri.so (?+0x0) [0x7ffb01b8f87b] [555404.717] (EE) 5: /usr/lib/x86_64-linux-gnu/dri/iris_dri.so (?+0x0) [0x7ffb01b93b7f] [555404.718] (EE) 6: /usr/lib/x86_64-linux-gnu/dri/iris_dri.so (?+0x0) [0x7ffb01d23e17] [555404.718] (EE) 7: /usr/lib/x86_64-linux-gnu/dri/iris_dri.so (?+0x0) [0x7ffb01d270bc] [555404.718] (EE) 8: /usr/lib/x86_64-linux-gnu/dri/iris_dri.so (?+0x0) [0x7ffb01d2cc75] [555404.719] (EE) 9: /usr/lib/xorg/modules/libglamoregl.so (?+0x0) [0x7ffb032d96bf] [555404.719] (EE) 10: /usr/lib/xorg/modules/libglamoregl.so (?+0x0) [0x7ffb032d5f85] [555404.719] (EE) 11: /usr/lib/xorg/modules/libglamoregl.so (?+0x0) [0x7ffb032d3461] [555404.719] (EE) 12: /usr/lib/xorg/Xorg (?+0x0) [0x5615fcd91e3f] [555404.719] (EE) 13: /usr/lib/xorg/modules/libglamoregl.so (?+0x0) [0x7ffb032daae1] [555404.719] (EE) 14: /usr/lib/xorg/Xorg (?+0x0) [0x5615fcd86b48] [555404.720] (EE) 15: /usr/lib/xorg/Xorg (?+0x0) [0x5615fccae584] [555404.720] (EE) 16: /usr/lib/xorg/Xorg (?+0x0) [0x5615fccb2584] [555404.720] (EE) 17: /lib/x86_64-linux-gnu/libc.so.6 (?+0x0) [0x7ffb03c54d0a] [555404.720] (EE) 18: /usr/lib/xorg/Xorg (?+0x0) [0x5615fcc9bd1a] [555404.720] (EE) [555404.720] (EE) Segmentation fault at address 0x4Mam xserver-xorg-core-dbgsym a este pre intel ovladac, ale kedze ten sa zrejme nepouziva... Nabuduce asi skusim switchnut na stary ovladac, ak to podporuje, lebo pada to tak raz za 1-2 mesiace, pravdepodobne ked sa prilis naplni pamat.
glamor0: GL error: GL_OUT_OF_MEMORY in glTexSubImage glamor0: GL error: GL_OUT_OF_MEMORY in glMapBuffer(map failed)
libc6-dbg:amd64 install libdrm2-dbgsym:amd64 install libgl1-mesa-dri-dbgsym:amd64 install libglapi-mesa-dbgsym:amd64 install xserver-xorg-core-dbgsym install xserver-xorg-video-intel-dbgsym installod minula som tam doinstaloval tie mesy, pridavam libgcc-s1-dbgsym. neviem co je potrebne aby to vobec zacalo fungovat, neviem najst taku informaciu
že to má děsně moc moc chvostů :O :D :D ;D
O stabilite linuxu na serveru nikdo nepochybuje. Jakmile se tam ale zacnou delat mene standardni desktopove veci (hrani her + 3 monitory + video, TV karta,...) tak to zacne jit do kopru. Jinak moje zkusenost s uspavanim je takova, ze to vetsinou funguje ok. Kdyz ale zapomenu, ze mam na pozadi 3D hru a uspim to (to se mi stava hlavne s PoE, ktery musi bezet aby clovek mohl neco prodat), tak je casto problem (ze spadne ta hra, to bych cekal ale ono to casto skonci cernou obrazovkou po probuzeni a resi to az restart).
Tiskni
Sdílej: