abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 14:22 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 4.8.0 interaktivního shellu fish (friendly interactive shell, Wikipedie). Přehled novinek v poznámkách k vydání.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    dnes 12:00 | Nová verze

    Byl aktualizován seznam 500 nejvýkonnějších superpočítačů na světě TOP500. Nejvýkonnějším superpočítačem se nově stal čínský LineShine v Národním superpočítačovém centru v Šen-čenu (NSCS) s výkonem 2,198 exaFLOPS. Z prvního místa sesadil americký superpočítač El Capitan s výkonem 1,809 exaFLOPS. Nejvýkonnější český počítač C24 klesl na 215 místo. Karolina, GPU partition klesla na 249. místo a Karolina, CPU partition na 475. místo.

    … více »
    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    včera 21:00 | IT novinky

    Zemřel průkopník videoherní hudby Bobby Prince (Wikipedie). Složil hudbu pro hry Wolfenstein 3D, Doom, Doom II, Duke Nukem II a Duke Nukem 3D.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 5
    včera 15:55 | IT novinky

    Počítačová hra Operace Flashpoint (Arma: Cold War Assault) od společnosti Bohemia Interactive slaví 25 let. Při této příležitosti bylo publikováno bezplatné hratelné Arma: Cold War Assault Remastered Demo a na GitHubu byly zveřejněny zdrojové kódy.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 12:22 | IT novinky

    Na trh v České republice přichází HP EliteBoard G1a. Jde o plnohodnotný AI počítač integrovaný přímo do těla klávesnice, tedy zařízení, které na první pohled vypadá jako minimalistická klávesnice, ale ve skutečnosti nahrazuje klasickou počítačovou jednotku.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 16
    včera 10:55 | Nová verze

    V lednu bylo oznámeno, že desktopové prostředí Xfce bude mít vlastní kompozitor pro Wayland s názvem xfwl4. O víkendu byla vydána první preview verze.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    22.6. 23:44 | Nová verze

    Minulý týden byl oficiálně vydán Android 17. Detaily na blogu a stránkách věnovaných vývojářům.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 7
    22.6. 20:00 | IT novinky

    Dnes jde do prodeje zařízení Steam Machine. Steam Machine 512 GB za 1 039 EUR a Steam Machine 2 TB za 1 359 EUR. Do čtvrtka 25. června do 19:00 se lze zapsat na seznamy. Ty budou jednorázově náhodně slosovány, čímž bude určeno pořadí rezervací a čekacích listin.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 19
    22.6. 14:44 | Nová verze

    Vývojáři OpenMW (Wikipedie) oznámili vydání verze 0.51.0 této svobodné implementace enginu pro hru The Elder Scrolls III: Morrowind. Přehled novinek v oznámení o vydání a také na YouTube a PeerTube.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    22.6. 13:33 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 2026.3.0 "Carousels & Killer Whales" svobodného softwaru ScummVM (Wikipedie) umožňujícího bezproblémový běh mnoha klasických adventur na zařízeních, pro které nebyly nikdy určeny. Přehled novinek v poznámkách k vydání a na GitHubu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (11%)
     (8%)
     (2%)
     (16%)
     (31%)
     (3%)
     (6%)
     (2%)
     (16%)
     (26%)
    Celkem 1978 hlasů
     Komentářů: 30, poslední 3.4. 20:20
    Rozcestník



    Vložit další komentář
    Dent avatar 16.8.2007 11:50 Dent | skóre: 21 | blog: Standovo
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Ako som sa pripojoval k netu. časť 1
    1GB/měsíc ? To je snad špatný vtip? I přes ty neomezené soboty a neděle, 1 GB se dá proserfovat při normálním používání internetu během pár dnů (rádio, email, upload/download fotek...). Nyní mám 10GB/měsíc od O2 a je to pokaždé jen tak tak, občas i poslední týden v měsíci jedu na 64/64 :)
    David Watzke avatar 16.8.2007 22:14 David Watzke | skóre: 74 | blog: Blog... | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Ako som sa pripojoval k netu. časť 1
    10GB/měsíc? To je snad špatný vtip. Teď jsem měl přes 400GB/měsíc od Karnevalu a pořád to jelo 12 Mbps :-D
    “Being honest may not get you a lot of friends but it’ll always get you the right ones” ―John Lennon
    Dent avatar 17.8.2007 01:01 Dent | skóre: 21 | blog: Standovo
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Ako som sa pripojoval k netu. časť 1
    Ano, to je hodně špatný vtip, ale 1GB je ještě horší vtip ;)
    17.8.2007 08:03 Dusan | skóre: 23 | blog: Moje_trable_s_internetom
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Ako som sa pripojoval k netu. časť 1
    Našťastie som vedšinou doma soboty a nedele a rodina velmy nechodí zatial na net max www takže torrenty dam stahovat len soboty a nedele a je to ok.
    David Watzke avatar 17.8.2007 09:03 David Watzke | skóre: 74 | blog: Blog... | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Ako som sa pripojoval k netu. časť 1
    Rozjeď si web interface a máš klid - můžeš torrenty přidávat odkud chceš a kdy chceš :-)
    “Being honest may not get you a lot of friends but it’ll always get you the right ones” ―John Lennon
    16.8.2007 11:55 Filip Jirsák | skóre: 67 | blog: Fa & Bi
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Ako som sa pripojoval k netu. časť 1
    Nechtěl byste ty 2 odstavce z druhého zápisku přesunout sem a druhý zápisek smazat, dokud tam není diskuze? Myslím, že není potřeba kvůli každým dvěma odstavcům psát nový příspěvek…
    16.8.2007 12:00 Dusan | skóre: 23 | blog: Moje_trable_s_internetom
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Ako som sa pripojoval k netu. časť 1
    Ano chcel a mám toho ešte viac, ale stale my vypisuje alebo

    "Váš zápis je příliš dlouhý. Rozdělte jej pomocí značky ***** tak, aby perex měl méně než 150 slov."

    alebo "Značka BREAK není povolena!"
    kyknos avatar 16.8.2007 12:06 kyknos | skóre: 18 | blog: Quid novi? | Ranša Rosa
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Ako som sa pripojoval k netu. časť 1
    A proč to teda neuděláš???

    (vskutku intergalaktické prokletí)
    So the Nationalists and the Socialists have the same policy on Brexit. They should get together and form a...
    16.8.2007 12:11 Dusan | skóre: 23 | blog: Moje_trable_s_internetom
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Ako som sa pripojoval k netu. časť 1
    za tie ***** si prosim dosadte tu funkciu BREAK (ani sem sa to nedalo zapisat s tými šípkami)
    16.8.2007 12:16 Filip Jirsák | skóre: 67 | blog: Fa & Bi
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Ako som sa pripojoval k netu. časť 1
    Značka <break> se píše malými písmeny (a můžete ji vložit přímo tlačítkem nad editačním polem) a v příspěvku může být maximálně jedna.
    16.8.2007 12:19 Dusan | skóre: 23 | blog: Moje_trable_s_internetom
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Ako som sa pripojoval k netu. časť 1
    Viem, že malím plus to tlačitko ale nevedel som že len jednu tam možem dať.
    Michal Fecko avatar 16.8.2007 12:22 Michal Fecko | skóre: 31 | blog: Poznámkový blog
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Ako som sa pripojoval k netu. časť 1
    Zmaz ten druhy dokial tam neni komentar...
    16.8.2007 12:32 Dusan | skóre: 23 | blog: Moje_trable_s_internetom
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Ako som sa pripojoval k netu. časť 1
    Hm myslím, že rozdelenie na dve časti bude ok. Aj tak som to plánoval.
    Michal Fecko avatar 16.8.2007 12:34 Michal Fecko | skóre: 31 | blog: Poznámkový blog
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Ako som sa pripojoval k netu. časť 1
    No ok... a to stacilo dat <break> :-D
    martin() avatar 16.8.2007 12:46 martin() | skóre: 6 | Prievidza / Bratislava
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Ako som sa pripojoval k netu. časť 1
    O aké mesto sa jedná ?
    Hovor múdro, nepriateľ načúva ! -- S. J. Lec --
    16.8.2007 12:48 Dusan | skóre: 23 | blog: Moje_trable_s_internetom
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Ako som sa pripojoval k netu. časť 1
    Lučenec skoro stred mesta.
    16.8.2007 15:06 bubo. | skóre: 20 | blog: Buboo | Bratislava
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Ako som sa pripojoval k netu. časť 1
    Preboha "my" nominativ prvej osoby mnozneho cisla, "mi" dativ osobneho zamena ja.
    ICQ 217-602-332
    16.8.2007 15:50 Dusan | skóre: 23 | blog: Moje_trable_s_internetom
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Ako som sa pripojoval k netu. časť 1
    Slovenčina mi nikdy nešla, ale dik za upozornenie.

    Myslím, že jednotky downloadu a pod., ktoré som použil sú ale vporiadku.
    Heron avatar 16.8.2007 18:13 Heron | skóre: 53 | blog: root_at_heron | Olomouc
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Ako som sa pripojoval k netu. časť 1

    Potom prišla na rad plechovka :-)

    Už bych ti jednu vrazil :-)

    Ale zaražalo ma pár vecí – spojenie nebolo šifrované ani wpa ani wep.

    Proč by měl? Je to jeho AP a zřejmně chce aby se tam připojil kdokoliv. My "to" taky řešíme jinak. Na AP nechť se připojí kdo chce, net mu stejně nepojede, pokud se bude chtít přípojit, dostane vše potřebné.

    Pokud chceš šifrovat, nikdo ti nebrání.

    16.8.2007 20:53 Attila
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Ako som sa pripojoval k netu. časť 1
    Pekne, potom stačí prísť niekde k tvojej blízkosti a tipnúť si bránu a nejakú ip adresu, ono ma to pripojí a môžem si odfiltrovať tvoj mac z klientov, a potom veselo sa pripojiť :) Fakt dobrý provider resp. admin ...celkom ako v BB na SVK :) ...alebo v NBÚ :)
    Heron avatar 19.8.2007 00:10 Heron | skóre: 53 | blog: root_at_heron | Olomouc
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Ako som sa pripojoval k netu. časť 1
    Hmm, to by mě zajímalo, jak dlouho by jsi tipoval GW a IP z těch 2^32 možných :-) (a to buď rád, že některé bazmeky neumí IPv ;-) ).

    MAC by ti nepomohla.
    19.8.2007 13:11 disorder | blog: weblog
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Ako som sa pripojoval k netu. časť 1
    DHCP?
    17.8.2007 08:06 Dusan | skóre: 23 | blog: Moje_trable_s_internetom
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Ako som sa pripojoval k netu. časť 1
    Prečo plechovka je super vec. Je to vlastne "jagy" antena. Predsa nemozeme vsetko kupovat no nie ked sa to da spravit aj doma.
    17.8.2007 22:32 TCW
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Ako som sa pripojoval k netu. časť 1
    A pak se muzeme divit,že je wi-fi k nepoužití :-(
    Heron avatar 19.8.2007 00:11 Heron | skóre: 53 | blog: root_at_heron | Olomouc
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Ako som sa pripojoval k netu. časť 1
    Není to yagi. Pokud si doma vyrobíš skutečnou anténu a ne plechovku, tak nic proti.
    17.8.2007 19:25 Zdeněk Štěpánek | skóre: 57 | blog: uz_mam_taky_blog | varnsdorf
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Ako som sa pripojoval k netu. časť 1
    To cislo 30 je "link quality" nebo tez rssi. 69 neni 69 ale -69dB a to je sila prijimaneho signalu. Z ruseni (typicky -99dB) pak odectes silu signalu a vypadne ti link quality, takze 30 a -69dB je vlastne uplne identicka hodnota :-)

    Jinak prvni vec je mit poradnou antenu (19dB minimum) a pak neco testovat. Pokud jses blizko tak trochu stahnout vykon.

    Zdenek
    www.pirati.cz - s piráty do parlamentu i jinam www.gavanet.org - czfree varnsdorf

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.