Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Richard Stallman přednáší ve středu 7. května od 16:30 na Technické univerzitě v Liberci o vlivu technologií na svobodu. Přednáška je určená jak odborné tak laické veřejnosti.
Jean-Baptiste Mardelle se v příspěvku na blogu rozepsal o novinkám v nejnovější verzi 25.04.0 editoru videa Kdenlive (Wikipedie). Ke stažení také na Flathubu.
Chceš určovat co kdo může psát do blogu?On můj dotaz nějak určuje, kdo co může do blogu psát? Pokud chceš konzultovat, co je ok a co není, budeš se muset obrátit na provozovatele serveru :). Pravděpodobně tě nechá do blogu psát relativně cokoli, jen se rozhodne, jestli tomu blogu bude dělat reklamu (zobrazovat ho na seznamu nových blogpostů) nebo ne.
V mém textu jsem hned na začátku psal "CzechIdM je open source Identity Manager šířený zdarma pod naší vlastní licencí." Nejsem si vědom toho, že bysme museli licenci publikovat veřejně.Franta se slušně zeptal pod minulým blogpostem a mně přišlo na místě, aby dostal alespoň slušnou odpověď. Nedostal žádnou (tedy ani informaci, že licence je tajná). Jinak pokud jsou licenční podmínky tak tajné, tak je pro mě tvrzení, že se jedná o open source (alespoň v tom smyslu, jak ho definuje OSI) neověřená informace, když ani nevím, jestli autor toho tvrzení tomuto pojmu vůbec rozumí.
Až spolu budeme řešit služby ve vztahu zákazník-dodavatel, rád s tebou licenční podmínky proberu.Břemeno získání důvěry bývá obvykle na straně dodavatele :).
Tiskni
Sdílej: