Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Richard Stallman přednáší ve středu 7. května od 16:30 na Technické univerzitě v Liberci o vlivu technologií na svobodu. Přednáška je určená jak odborné tak laické veřejnosti.
Jean-Baptiste Mardelle se v příspěvku na blogu rozepsal o novinkám v nejnovější verzi 25.04.0 editoru videa Kdenlive (Wikipedie). Ke stažení také na Flathubu.
TmuxAI (GitHub) je AI asistent pro práci v terminálu. Vyžaduje účet na OpenRouter.
Byla vydána nová verze R14.1.4 desktopového prostředí Trinity Desktop Environment (TDE, fork KDE 3.5, Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy v poznámkách k vydání. Podrobný přehled v Changelogu.
Bylo vydáno OpenBSD 7.7. Opět bez písničky.
V Tiraně proběhl letošní Linux App Summit (LAS) (Mastodon). Zatím nesestříhané videozáznamy přednášek jsou k dispozici na YouTube.
Tiskni
Sdílej:
pár informací k antologii pro případné zájemce: je to repack golda (ne TDP!), TMA a TDS, včetně posledních patchů, češtin a českejch manuálů (čeština je stejně naprd ;) a navíc nejsou hacklý fonty, takže je bez diakritiky). dobrý je, že pro hraní _není_ potřeba mít dvd v mechanice. na disku jsou ještě kodeky potřebný pro přehrávání *avi a „the making of thief II“ video. sám jsem dost uvažoval jestli koupit nebo ne, ale nakonec jsem si jí nekoupil, poněvadž stejně všechny díly už mám a navíc se mi nelíbí obal :D a taky disk neobsahuje TDP, kterej mám radši než golda, resp. nový mise v goldovi jsou supr (song of caverns!) ale to zprzněný lost city… :'(
jinak system shock 2 jsem si chtěl nedávno sehnat na ebayi, ale když jsem viděl ty ceny (£15–20) tak jsem to uložil k ledu :/
Z matemetického hlediska hlasovalo 100% lidí. Hlasů je v poměru ku lidem 150% protože někteří hlasovali vícekrát. Kdyby to bylo naopak tak by to bylo nelogické. Přijmout 100% hlasů od 66% lidí mi nepřijde rozumnější, protože lidí je vždy 100%.
Procenta v anketě nevyjadřují kolik procent z hlasů bylo dané možnosti přiřazeno, ale kolik procent lidí pro tuto možnost hlasovalo. Nemůžeš tato čísla sčítat, protože lidé mohou hlasovat pro více než jednu možnost a přitom stále zůstat jedním člověkem.
Umíš číst? Mícháš hrušky s jablky. Procenta hlasů (ta sčítáš, je jich např. 150%) a procenta lidí (kterých je vždy 100%). Hlasy mohu ztotožnit s lidmi pouze v případě, že každý člověk má jeden hlas.
Ještě jednou podrobněji:
z mat. hladiska hlasovalo 100% a hlasov bolo taktiez 100%. prislo by mi ovela logickejsie vydelit hlas cloveka poctom moznosti, za ktore hlasoval.
Tohle by Leoš možná také mohl naimplementovat, ale myslím si, že by to bylo výrazně složitější a určitě by se našli lidé kteří by tvrdili, že pro danou možnost nehlasovali jen polovinou, ale pro obě dvě možnosti hlasovali celí (tj. hlasovalo 66% hlasujících).