Po více než roce vývoje od vydání verze 5.40 byla vydána nová stabilní verze 5.42 programovacího jazyka Perl (Wikipedie). Do vývoje se zapojilo 64 vývojářů. Změněno bylo přibližně 280 tisíc řádků v 1 500 souborech. Přehled novinek a změn v podrobném seznamu.
Byla vydána nová stabilní verze 7.5 webového prohlížeče Vivaldi (Wikipedie). Postavena je na Chromiu 138. Přehled novinek i s náhledy v příspěvku na blogu.
Sniffnet je multiplatformní aplikace pro sledování internetového provozu. Ke stažení pro Windows, macOS i Linux. Jedná se o open source software. Zdrojové kódy v programovacím jazyce Rust jsou k dispozici na GitHubu. Vývoj je finančně podporován NLnet Foundation.
Byl vydán Debian Installer Trixie RC 2, tj. druhá RC verze instalátoru Debianu 13 s kódovým názvem Trixie.
Na čem pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za červen (YouTube).
Libreboot (Wikipedie) – svobodný firmware nahrazující proprietární BIOSy, distribuce Corebootu s pravidly pro proprietární bloby – byl vydán ve verzi 25.06 "Luminous Lemon". Přidána byla podpora desek Acer Q45T-AM a Dell Precision T1700 SFF a MT. Současně byl ve verzi 25.06 "Onerous Olive" vydán také Canoeboot, tj. fork Librebootu s ještě přísnějšími pravidly.
Licence GNU GPLv3 o víkendu oslavila 18 let. Oficiálně vyšla 29. června 2007. Při té příležitosti Richard E. Fontana a Bradley M. Kuhn restartovali, oživili a znovu spustili projekt Copyleft-Next s cílem prodiskutovat a navrhnout novou licenci.
Svobodný nemocniční informační systém GNU Health Hospital Information System (HIS) (Wikipedie) byl vydán ve verzi 5.0 (Mastodon).
Open source mapová a navigační aplikace OsmAnd (OpenStreetMap Automated Navigation Directions, Wikipedie, GitHub) oslavila 15 let.
Vývojář Spytihněv, autor počítačové hry Hrot (Wikipedie, ProtonDB), pracuje na nové hře Brno Transit. Jedná se o příběhový psychologický horor o strojvedoucím v zácviku, uvězněném v nejzatuchlejším metru východně od všeho, na čem záleží. Vydání je plánováno na čtvrté čtvrtletí letošního roku.
Tiskni
Sdílej:
pár informací k antologii pro případné zájemce: je to repack golda (ne TDP!), TMA a TDS, včetně posledních patchů, češtin a českejch manuálů (čeština je stejně naprd ;) a navíc nejsou hacklý fonty, takže je bez diakritiky). dobrý je, že pro hraní _není_ potřeba mít dvd v mechanice. na disku jsou ještě kodeky potřebný pro přehrávání *avi a „the making of thief II“ video. sám jsem dost uvažoval jestli koupit nebo ne, ale nakonec jsem si jí nekoupil, poněvadž stejně všechny díly už mám a navíc se mi nelíbí obal :D a taky disk neobsahuje TDP, kterej mám radši než golda, resp. nový mise v goldovi jsou supr (song of caverns!) ale to zprzněný lost city… :'(
jinak system shock 2 jsem si chtěl nedávno sehnat na ebayi, ale když jsem viděl ty ceny (£15–20) tak jsem to uložil k ledu :/
Z matemetického hlediska hlasovalo 100% lidí. Hlasů je v poměru ku lidem 150% protože někteří hlasovali vícekrát. Kdyby to bylo naopak tak by to bylo nelogické. Přijmout 100% hlasů od 66% lidí mi nepřijde rozumnější, protože lidí je vždy 100%.
Procenta v anketě nevyjadřují kolik procent z hlasů bylo dané možnosti přiřazeno, ale kolik procent lidí pro tuto možnost hlasovalo. Nemůžeš tato čísla sčítat, protože lidé mohou hlasovat pro více než jednu možnost a přitom stále zůstat jedním člověkem.
Umíš číst? Mícháš hrušky s jablky. Procenta hlasů (ta sčítáš, je jich např. 150%) a procenta lidí (kterých je vždy 100%). Hlasy mohu ztotožnit s lidmi pouze v případě, že každý člověk má jeden hlas.
Ještě jednou podrobněji:
z mat. hladiska hlasovalo 100% a hlasov bolo taktiez 100%. prislo by mi ovela logickejsie vydelit hlas cloveka poctom moznosti, za ktore hlasoval.
Tohle by Leoš možná také mohl naimplementovat, ale myslím si, že by to bylo výrazně složitější a určitě by se našli lidé kteří by tvrdili, že pro danou možnost nehlasovali jen polovinou, ale pro obě dvě možnosti hlasovali celí (tj. hlasovalo 66% hlasujících).