Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Minolta je zkrátka po smrti a pokud mohu soudit, zabila ji Sony....a nejhorší ze všeho jsou trpaslíci. Ty potvory vám vlezou všude a strašně rychle se množej...
Minolta je zkrátka po smrti a pokud mohu soudit, zabila ji Sony.
Minolta se IMHO zabila sama. Jednak tím, že odmítla uzavřít s Honeywellem patentovou dohodu ohledně autofokusu, na což krutě doplatila (a na různých fórech se spekuluje, že už se z téhle rány nikdy pořádně nevzpamatovala), jednak tím, že IMHO nesmyslně prováhala nástup digitální fotografie - sice vytvořili AFAIK první digitální zrcadlovku na světě (RD-175 v roce1995), ta však byla nejen příšerně drahá, ale prakticky nepoužitelná, a další v řadě byl až Dynax 7D, na který si zarytí fanoušci museli počkat až do roku 2004 (kde už v té době Canon a Nikon byli?). Fullframu se Minoltisti dočkali až loni díky Sony (bývala by se k tomu Minolta vůbec dokopala?). Sony nekoupila Minoltu z lásky k vývojce a ustalovači, oni si především koupili obchodní příležitost na trhu, který jim připadal perspektivní. Jak moc se jim daří, neposoudím, já jsem ještě pořád zamrznutý u té vývojky a ustalovače (i když MD řadu znám jen z vitrín u Škody). Ale zaplaťpánbu, že alespoň zachovali kompatibilitu bajonetu (AFAIK včetně elektroniky), už za to by jim měl být každý Minoltista vděčný. Že ten byznys budou dělat stejně jako Minolta, nečekal snad nikdy nikdo.
no, to nemůžu, do focení vůbec nevidím.Takže na základě toho, že věci vůbec nerozumíš, sis dovolil odhadnout, že jsem si Minoltu idealizoval? Sorry, ale to je vskutku k smíchu
Doma mám ještě strý kousek KONICA Autoreflex T3, což byl v té době jeden z lepších analogů. Poté co pohltila Minolta KONICu a následně tato divize přešla pod SONY byla výroba podobných přístrojů ukončena.
Ve spolupráci s objektivy od Vivitaru se s tím analogem fotilo slušně. Vivitar
Bohužel je to celé jen historie
Tiskni
Sdílej: