abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    včera 14:44 | IT novinky

    Apple bez varování odstranil ze svého obchodu sociální síť VKontaktě i další aplikace skupiny VK, jako je VK Music nebo VK Video [Novinky.cz].

    Ladislav Hagara | Komentářů: 4
    včera 14:22 | IT novinky

    V dubnu loňského roku představený poštovní klient Notion Mail bude 22. září ukončen.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    včera 04:33 | Komunita

    Konference OpenAlt 2026 hledá přednášející. Proběhne o víkendu 7. a 8. listopadu na půdě Fakulty informačních technologií VUT v Brně. Témata konference jsou: Otevřený a svobodný software, IoT a Hnutí tvůrců, Vzdělávání, Bezpečnost a soukromí, Otevřená společnost, komunity a data, OpenMobility a další.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 04:22 | IT novinky

    Společnosti OpenAI a Broadcom oznámily čip optimalizovaný pro AI pojmenovaný Jalapeño.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    25.6. 20:22 | Nová verze

    Deno (Wikipedie), běhové prostředí (runtime) pro JavaScript, TypeScript a WebAssembly, bylo vydáno v nové verzi 2.9. Hlavní novinkou je deno desktop pro převod Deno projektu na desktopovou aplikaci. Jedná se o alternativu k frameworkům Electron nebo Tauri.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    25.6. 15:44 | IT novinky

    Od zítra jsou Datové schránky oficiálně na nové adrese datovka.gov.cz. Adresa mojedatovaschranka.cz zůstává funkční do 27. srpna 2026, následně budou uživatelé automaticky přesměrováni na datovka.gov.cz.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    25.6. 13:44 | Nová verze

    Dolphin (Wikipedie), tj. open source multiplatformní emulátor herních konzolí GameCube a Wii od Nintenda, byl vydán ve verzi 2606. S podporou Game Boy Playeru.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    25.6. 11:11 | Zajímavý software

    Vasudeva Kamath představil utilitu debvulns, alternativu k nativní utilitě debsecan, pro výpis zranitelností v Debianu. Navíc má především možnost výstupu ve strukturovaných formátech JSON a CSV. V plánu je exportér pro Prometheus.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    24.6. 21:44 | IT novinky

    Oficiální český státní eshop s elektronickými dálničními známkami nově najdete na edalnice.gov.cz. Doména gov.cz jasně potvrzuje, že jste na oficiálním státním webu [𝕏].

    Ladislav Hagara | Komentářů: 27
    24.6. 14:22 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 4.8.0 interaktivního shellu fish (friendly interactive shell, Wikipedie). Přehled novinek v poznámkách k vydání.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 7
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (11%)
     (8%)
     (2%)
     (17%)
     (31%)
     (3%)
     (6%)
     (2%)
     (15%)
     (26%)
    Celkem 1995 hlasů
     Komentářů: 30, poslední 3.4. 20:20
    Rozcestník
    Štítky: není přiřazen žádný štítek



    Vložit další komentář
    17.9.2009 14:06 Václav HFechs Švirga | skóre: 26 | blog: HF | Kopřivnice
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Srovnání AAC, MP3, OGG z roku 2009
    Je škoda, že v originále nejsou skoro vyšší frekvence (nad 16 khz), nicméně i z té trošky jde vidět, že to lame useklo.
    Baník pyčo!
    Grunt avatar 17.9.2009 14:09 Grunt | skóre: 23 | blog: Expresivní zabručení | Lanžhot
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Srovnání AAC, MP3, OGG z roku 2009
    Na co? Já už jsem tak hluchý, že resampluji z 48000Hz nebo 44100Hz do 32000Hz. A věřím, že třeba pro mého otce by bylo i 22050Hz zbytečným luxusem.
    Na co 64-bitů když to jde i s jedním? | 80.78.148.5 | Hack (for) free or Die Hard!
    kyknos avatar 17.9.2009 15:09 kyknos | skóre: 18 | blog: Quid novi? | Ranša Rosa
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Srovnání AAC, MP3, OGG z roku 2009
    ne kazdy je hluchy :)
    So the Nationalists and the Socialists have the same policy on Brexit. They should get together and form a...
    Grunt avatar 17.9.2009 15:39 Grunt | skóre: 23 | blog: Expresivní zabručení | Lanžhot
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Srovnání AAC, MP3, OGG z roku 2009
    Nevěřím. Zvláště když to řekne nějaký Pražák nebo Brňák a nebo někdo nad 20let(u frekvencí jako 19kHz do 10let).
    Na co 64-bitů když to jde i s jedním? | 80.78.148.5 | Hack (for) free or Die Hard!
    kyknos avatar 17.9.2009 15:47 kyknos | skóre: 18 | blog: Quid novi? | Ranša Rosa
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Srovnání AAC, MP3, OGG z roku 2009
    Neni mi ani deset, ani dvacet a porad jeste si vsimnu netopyru driv usima nez ocima, i kdyz uz to neni to, co byvalo.
    So the Nationalists and the Socialists have the same policy on Brexit. They should get together and form a...
    17.9.2009 18:22 kralyk z abclinuxu | skóre: 29 | blog:
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Srovnání AAC, MP3, OGG z roku 2009
    Tě do toho ucha dycky kousnou ne? :-D
    17.9.2009 18:25 kralyk z abclinuxu | skóre: 29 | blog:
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Srovnání AAC, MP3, OGG z roku 2009
    I když teď čtu na wiki, že některý netopýři používaj frekvence už někde od 14k, takže to sorry...
    17.9.2009 15:18 Václav HFechs Švirga | skóre: 26 | blog: HF | Kopřivnice
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Srovnání AAC, MP3, OGG z roku 2009
    Nedokážu přesně odpovědět. Tvrdí se, že sice ty vyšší harmonické samotné neslyšíš, ale ve výsledku se projeví zabarevním tonů, které podvědomně vnímáš. Nicméně, to se týká samozřejmě kvalitní aparatury a audiofilů ;). V každém případě poslouchám na starou aparaturu, s klasickými drěvěnými repry se vzduchovými výhybkami (samozřejmě stereo!!! - je to gramoradio jako zesilovač), mám v pc sound blaster live kartu, u které věřím v kvalitní převodník, zní to hodně dobře a i když nedokážu říct, jestli ty frekvence nad 16 khz mají smysl, nebo ne, chci je tam.
    Baník pyčo!
    17.9.2009 15:20 Václav HFechs Švirga | skóre: 26 | blog: HF | Kopřivnice
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Srovnání AAC, MP3, OGG z roku 2009
    Jinak já žádný audiofil nejsem, aby někdo můj přízpěvek blbě nepochopil, tu aparatůru najdeš ve sběrném dvoře dnes :D, ale oproti plastovým genius 5 + 1 jsem kurevsky vysmátý :D.
    Baník pyčo!
    Grunt avatar 17.9.2009 15:41 Grunt | skóre: 23 | blog: Expresivní zabručení | Lanžhot
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Srovnání AAC, MP3, OGG z roku 2009
    Nedokážu přesně odpovědět. Tvrdí se, že sice ty vyšší harmonické samotné neslyšíš, ale ve výsledku se projeví zabarevním tonů, které podvědomně vnímáš.
    To je sice pravda, ale já už jsem tak hluchý, že se ani neprojevují. Prostě 32000Hz(a možná i míň) a 48kbps mi zcela dostačuje. Vyšší frekvence můžu v pohodě nahradit SBRkem nebo i nějaký hlasitým vysokofrekvenčním náhodným šumem.
    Na co 64-bitů když to jde i s jedním? | 80.78.148.5 | Hack (for) free or Die Hard!
    17.9.2009 14:07 aaaa
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Srovnání AAC, MP3, OGG z roku 2009

    naco 4 rovnake grafy?

    belisarivs avatar 17.9.2009 14:23 belisarivs | skóre: 22 | blog: Psychobláboly
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Srovnání AAC, MP3, OGG z roku 2009

    Coze?

    Minimalne ten posledni je dost odlisny.

    libvorbic mi prisel trochu odlisny kolem 30 Hz. Ale jinak mi kolem 1-3 Khz pripadne, ze to vyjde nastejno.

    IRC is just multiplayer notepad.
    Grunt avatar 17.9.2009 15:03 Grunt | skóre: 23 | blog: Expresivní zabručení | Lanžhot
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Srovnání AAC, MP3, OGG z roku 2009
    Minimalne ten posledni je dost odlisny.
    Což ovšem neříká vůbec nic.
    Na co 64-bitů když to jde i s jedním? | 80.78.148.5 | Hack (for) free or Die Hard!
    Grunt avatar 17.9.2009 15:04 Grunt | skóre: 23 | blog: Expresivní zabručení | Lanžhot
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Srovnání AAC, MP3, OGG z roku 2009
    neříká
    neznamená
    Na co 64-bitů když to jde i s jedním? | 80.78.148.5 | Hack (for) free or Die Hard!
    Heron avatar 17.9.2009 14:28 Heron | skóre: 53 | blog: root_at_heron | Olomouc
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Srovnání AAC, MP3, OGG z roku 2009
    Pokud se nemýlím, tak ty grafy vznikly jako frekvenční analýza celé, nebo významně dlouhé, části skladby. Což je ale s prominutím dost hloupé testování kodeků a takto lze určit zda nějaký kodek ořezává frekvence. Lame na 16kHz, nic vyššího už se ani nepokusí kódovat. FAAC se naopak snaží zvuk doostřit, až přeostřit (zvýraznění vyšších frekvencí).

    Jelikož ztrátová komprese mimo jiné zahazuje tóny slabší intenzity, pokud je dostatečně frekvenčně blízko tón vyšší intenzity, je mnohem vhodnější dělat analýzu co nejkratšího úseku. Dále je vhodné uvědomit si, že máme dvě uši.

    A vůbec nejlepší je se na takovou analýzu vykašlat a udělat slepé testy. A nebo se vykašlat i na ty testy a nezahazovat žádnou informaci. :-)
    =^..^= AmigaPower® avatar 17.9.2009 14:32 =^..^= AmigaPower® | skóre: 30 | blog: BLB | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Srovnání AAC, MP3, OGG z roku 2009
    Jak tak koukám na ty grafy, zahrál bych si Scorch :-D
    kotyz avatar 17.9.2009 14:42 kotyz | skóre: 25 | blog: kotyzblog | Plzeň
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Srovnání AAC, MP3, OGG z roku 2009
    +100

    jedna z prvnich her co sem hral na pc, dodneska na ni vzpominam v dobrym.

    Hrdý člen KERNEL ULTRAS. | Furry/Brony/Otaku | Nemám čas ztrácet čas. | In 'pacman -Syu' we trust!
    17.9.2009 15:22 Zdeněk Štěpánek | skóre: 57 | blog: uz_mam_taky_blog | varnsdorf
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Srovnání AAC, MP3, OGG z roku 2009
    duvod proc jsem nejakej cas susil pod monitorem starou 286ku...
    www.pirati.cz - s piráty do parlamentu i jinam www.gavanet.org - czfree varnsdorf
    xsubway avatar 17.9.2009 15:32 xsubway | skóre: 13 | blog: litera_scripta_manet
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Srovnání AAC, MP3, OGG z roku 2009
    =^..^= AmigaPower® avatar 17.9.2009 15:40 =^..^= AmigaPower® | skóre: 30 | blog: BLB | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Srovnání AAC, MP3, OGG z roku 2009
    přišel sem, viděl sem, smazal sem... :-D
    kotyz avatar 17.9.2009 22:49 kotyz | skóre: 25 | blog: kotyzblog | Plzeň
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Srovnání AAC, MP3, OGG z roku 2009
    jo to sem taky hral, ale krom toho ze mi linuxova verze rada a casto padala, tak to nebylo ani moc dobry. klasickej scorch je proste lepsi, uz jen kvuli tem vzpominkam na stary dobry casy ...
    Hrdý člen KERNEL ULTRAS. | Furry/Brony/Otaku | Nemám čas ztrácet čas. | In 'pacman -Syu' we trust!

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.