abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 06:11 | Nová verze

    Společnost Valve aktualizovala přehled o hardwarovém a softwarovém vybavení uživatelů služby Steam. Podíl uživatelů Linuxu dosáhl 3,58 %. Nejčastěji používané linuxové distribuce jsou Arch Linux, Linux Mint a Ubuntu. Při výběru jenom Linuxu vede SteamOS Holo s 26,32 %. Procesor AMD používá 67,43 % hráčů na Linuxu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    dnes 05:55 | IT novinky

    V Las Vegas probíhá veletrh CES (Consumer Electronics Show, Wikipedie). Firmy představují své novinky. Například LEGO představilo systém LEGO SMART Play: chytré kostky SMART Brick, dlaždičky SMART Tagy a SMART minifigurky. Kostka SMART Brick dokáže rozpoznat přítomnost SMART Tagů a SMART minifigurek, které se nacházejí v její blízkosti. Ty kostku SMART Brick aktivují a určí, co má dělat.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 18:33 | Bezpečnostní upozornění

    Vládní CERT (GovCERT.CZ) upozorňuje (𝕏) na kritickou zranitelnost v jsPDF, CVE-2025-68428. Tato zranitelnost umožňuje neautentizovaným vzdáleným útočníkům číst libovolné soubory z lokálního souborového systému serveru při použití jsPDF v prostředí Node.js. Problém vzniká kvůli nedostatečné validaci vstupu u cest k souborům předávaných několika metodám jsPDF. Útočník může zneužít tuto chybu k exfiltraci citlivých

    … více »
    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    včera 16:22 | Komunita

    V úterý 13. ledna 2025 se v pražské kanceláři SUSE v Karlíně uskuteční 5. Mobile Hackday, komunitní setkání zaměřené na Linux na mobilních zařízeních, kernelový vývoj a související infrastrukturu. Akci pořádá David Heidelberg.

    … více »
    lkocman | Komentářů: 0
    včera 16:00 | Pozvánky

    Už je 14 dní zbývá do začátku osmého ročníku komunitního setkání nejen českých a slovenských správců sítí CSNOG 2026. Registrace na akci je stále otevřená, ale termín uzávěrky se blíží. I proto organizátoři doporučují, aby se zájemci přihlásili brzy, nejlépe ještě tento týden.

    … více »
    VSladek | Komentářů: 0
    včera 02:22 | Pozvánky

    Rok 2026 sotva začal, ale už v prvním týdnu se nashromáždilo nezvykle mnoho zajímavostí, událostí a zpráv. Jedno je ale jisté - už ve středu se koná Virtuální Bastlírna - online setkání techniků, bastlířů a ajťáků, kam rozhodně doražte, ideálně s mikrofonem a kamerou a zapojte se do diskuze o zajímavých technických tématech.

    Dějí se i ne zcela šťastné věci – zdražování a nedostupnost RAM a SSD, nedostatek waferů, 3€ clo na každou položku z Číny … více »
    bkralik | Komentářů: 0
    5.1. 22:00 | Komunita

    Vývojáři GNOME a Firefoxu zvažují ve výchozím nastavení vypnutí funkce vkládání prostředním tlačítkem myši. Zdůvodnění: "U většiny uživatelů tento X11ism způsobuje neočekávané chování".

    Ladislav Hagara | Komentářů: 11
    5.1. 15:22 | Nová verze

    Nástroj pro obnovu dat GNU ddrescue (Wikipedie) byl vydán v nové verzi 1.30. Vylepšena byla automatická obnova z disků s poškozenou čtecí hlavou.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    5.1. 12:55 | IT novinky

    Protokol IPv6 má již 30 let. První návrh specifikace RFC 1883 je z prosince 1995.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 15
    5.1. 01:55 | IT novinky

    Byli vyhlášeni vítězové ocenění Steam Awards 2025. Hrou roku a současně nejlepší hrou, která vám nejde, je Hollow Knight: Silksong.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (1%)
     (4%)
     (0%)
     (11%)
     (24%)
     (5%)
     (6%)
     (3%)
     (11%)
     (51%)
    Celkem 238 hlasů
     Komentářů: 5, poslední dnes 10:35
    Rozcestník
    Štítky: není přiřazen žádný štítek

    1

    14.4.2005 20:01 | Přečteno: 1409× | 1 | poslední úprava: 6.3.2007 17:46

           

    Hodnocení: -

    zatím nehodnoceno
            špatnédobré        

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    Komentáře

    Vložit další komentář

    14.4.2005 20:30 aaa
    Rozbalit Rozbalit vše GNOME
    No, střízlivěl jsem podobně, ale proces přes GNOME pokračoval až ke KDE.

    Mimochodem, s těmi moravskými víny... Podle mě je to otázka vkusu, francouzská a italská jsou prostě lepší:-)
    14.4.2005 20:44 zabza | skóre: 52 | blog: Nad_sklenkou_cerveneho
    Rozbalit Rozbalit vše Re: GNOME
    Ad francouzská a italská... počítám s tím, že změním zaměstnavatele a i na taková bude! Zatím těžko se dopočítat v pěněžence i těch moravských. Ale buďme aspoň trochu patrioti, ne? :-)

    Ad KDE... Děkuji, zatím ne. I když uznávám, že je to pouze "intuice", žádné "logické" argumenty v rukávu nemám...
    14.4.2005 20:51 Zdeněk Burda | skóre: 61 | blog: Zdendův blog | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše WM
    Začínal jsem s WindowMakerem, samozřejmě jsem si zkusil i KDE, GNOME a pár dalších opičáren, ale pokaždé jsem se vrátil k WindowMakeru. WM sice nejde moc nastavovat, ale nevadí mi to, protože k tomu není důvod. WM je skoro dokonalý :-)
    -- Nezdar není hanbou, hanbou je strach z pokusu.
    14.4.2005 21:04 zabza | skóre: 52 | blog: Nad_sklenkou_cerveneho
    Rozbalit Rozbalit vše Re: WM
    Ten jsem vydržel moc krátko na to, abych ho hodnotil... Ale ono jde práve o to, že každý kdo přičichne k Linuxu, má pocit, že je king, když si umí všechno nastavit... A až časem třeba zjistí, že to ani nechce a nepotřebuje... :-)
    Pavel Dobeš avatar 21.4.2005 16:42 Pavel Dobeš | skóre: 21 | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: WM
    Jo... ja jsem po nejakych 5, 6 letech zkusil prejit na neco jineho nez je muj WindowMaker.

    Volba padla na fvwm a ted uz zase pracuju ve windowmakeru. Konfiguraci mam porad stejnou (ikdyz nekolikrat jsem ji obnovoval a asi uz nic zkouset nebudu. Zvyk je zelezna kosile. (Mozna, ze me ale neky oslovi aftersep, nebo neco podobneho. Nikdy nerikej nikdy.) A nastavovani? Graficka klikatka ;-) - to je to, proc jsem si vybral windowmaker (a nezkusil pro me neprivetivy fvwm, ktery pouzivalo me okoli). Proste jsem si ho v tu dobu rychleji nastavil (a bez pomoci). Jo zkousel jsem to taky hardcorove... editaci ve vimu, ale to nebylo to prave orechove. Kdyz se nenacte spravne konfigurace, tak windowmkaer nahradi stavajici konfiguraci defautni a cele nastavovani je v pr...

    Pri pokusu o fvwm jsem si nastavoval vsechno, jak jsem chtel, ale kdyz jsem nastavoval jeste po 3 mesicich a moje vykonost v te dobe byla tretinova, tak jsem dal fvwm zbohem.

    Jsou lide, kteri se me s vaznou tvari ptaji, proc to pouzivam (asi jako, kdyz ja se ptam vegetarianu, proc nejedi maso). Ja na to neumim odpovedet jinak, nez, ze jsem si zvykl a ze me to vyhovuje vice nez ostatni wm.

    Neco se nastavovat musi, ale nevim, proc by mi to melo trvat dlouhou dobu. Jsem (podle vasi definice) king? (Podotykam, ze mam nastave prostredi jinak, nez vetsina lidi. Ale mam dojem, ze v dobe, co jsem zacinal, tak jsem prenastavil chovani 3 veci. Ted bych pro pozadovane stejne chovani musel nastavit tech veci daleko vice. A to je porad jeden a ten samej program - windowmaker.)

    PaD
    Windows? A kdo to ještě používá?
    14.4.2005 20:54 unchallenger | skóre: 69 | blog: unchallenger
    Rozbalit Rozbalit vše gnome
    Třeba z toho vyspíš...
    14.4.2005 21:07 zabza | skóre: 52 | blog: Nad_sklenkou_cerveneho
    Rozbalit Rozbalit vše Re: gnome
    Musím uznat, že první pokus o přechod GNOME neustálo... Ale stejně mě po 14 dnech začlo hlodat, čím to bylo a že si nějaký "klikátko" na mě jen tak nepřijde, tož jsem mu dal šanci...

    BTW: Koukals někdy do zdrojáků? Možná jsem naivní, ale mě to přišlo jako šílenej bastl... Něco jako to, co mě živí :-) Ale to je aspoň (docela mastně) placený, když už blbě napsaný! ;-)
    15.4.2005 12:18 jirka
    Rozbalit Rozbalit vše FVWM ==> GNOME?
    Přecházet od FVWM ke GNOME? To je zvláštní. Řekl bych, že dostat GNOME+Metacity do použitelného stavu (aby se to pohodlně ovládalo) dá mnohem víc práce než u FVWM (jde-li to vůbec). Kdyby se ti to podařilo (přejít a být s GNOME spokojený), objeví se tu, jak jsi toho dosáhl? Celkem by mě to zajímalo (párkrát jsem to zkoušel, ale vždycky to skončilo při potřebě vážně pracovat na tom počítači ;-).

    Spokojený uživatel FVWM :-)
    Nikola Ciprich avatar 9.5.2005 20:39 Nikola Ciprich | skóre: 23 | blog: NiX_blog | Palkovice
    Rozbalit Rozbalit vše Re: FVWM ==> GNOME?
    no, to je podle me hlavne tim, ze metacity je naprosto hloupy wm. gnome samo o sobe zas tak spatne neni. sam sice pouzivam pouze icewm, ale icewm+gnome take neni spatna kombinace. ale pro tech 5 aplikaci co pouzivam nejvice tak nejak zadne slozite desktopove prostredi nepotrebuji...
    Did you ever touch the starlight ? Dream for a thousand years? Have you ever seen the beauty Of a newborn century?

    Založit nové vláknoNahoru

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.