Dle plánu certifikační autorita Let's Encrypt nově vydává také certifikáty s šestidenní platností (160 hodin) s možností vystavit je na IP adresu.
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 14.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Just the Browser je projekt, 'který vám pomůže v internetovém prohlížeči deaktivovat funkce umělé inteligence, telemetrii, sponzorovaný obsah, integraci produktů a další nepříjemnosti' (repozitář na GitHubu). Využívá k tomu skrytá nastavení ve webových prohlížečích, určená původně pro firmy a organizace ('enterprise policies'). Pod linuxem je skriptem pro automatickou úpravu nastavení prozatím podporován pouze prohlížeč Firefox.
Svobodný multiplatformní herní engine Bevy napsaný v Rustu byl vydán ve verzi 0.18. Díky 174 přispěvatelům.
Miliardy korun na digitalizaci služeb státu nestačily. Stát do ní v letech 2020 až 2024 vložil víc než 50 miliard korun, ale původní cíl se nepodařilo splnit. Od loňského února měly být služby státu plně digitalizované a občané měli mít právo komunikovat se státem digitálně. Do tohoto data se povedlo plně digitalizovat 18 procent agendových služeb státu. Dnes to uvedl Nejvyšší kontrolní úřad (NKÚ) v souhrnné zprávě o stavu digitalizace v Česku. Zpráva vychází z výsledků víc než 50 kontrol, které NKÚ v posledních pěti letech v tomto oboru uskutečnil.
Nadace Wikimedia, která je provozovatelem internetové encyklopedie Wikipedia, oznámila u příležitosti 25. výročí vzniku encyklopedie nové licenční dohody s firmami vyvíjejícími umělou inteligenci (AI). Mezi partnery encyklopedie tak nově patří Microsoft, Amazon a Meta Platforms, ale také start-up Perplexity a francouzská společnost Mistral AI. Wikimedia má podobnou dohodu od roku 2022 také se společností Google ze skupiny
… více »D7VK byl vydán ve verzi 1.2. Jedná se o fork DXVK implementující překlad volání Direct3D 5, 6 a 7 na Vulkan. DXVK zvládá Direct3D 8, 9, 10 a 11.
Byla vydána verze 12.0.0 knihovny libvirt (Wikipedie) zastřešující různé virtualizační technologie a vytvářející jednotné rozhraní pro správu virtuálních strojů. Současně byl ve verzi 12.0.0 vydán související modul pro Python libvirt-python. Přehled novinek v poznámkách k vydání.
CreepyLink.com je nový zkracovač URL adres, 'díky kterému budou vaše odkazy vypadat tak podezřele, jak je to jen možné'. Například odkaz na abclinuxu.cz tento zkracovač převádí do podoby 'https://netflix.web-safe.link/logger_8oIlgs_free_money.php'. Dle prohlášení autora je CreepyLink alternativou ke zkracovači ShadyURL (repozitář na githubu), který dnes již bohužel není v provozu.
Na blogu Raspberry Pi byla představena rozšiřující deska Raspberry Pi AI HAT+ 2 s akcelerátorem Hailo-10 a 8 GB RAM. Na rozdíl od předchozí Raspberry Pi AI HAT+ podporuje generativní AI. Cena desky je 130 dolarů.
Tiskni
Sdílej:
(konkrétně taková funkce tam teda zrovna není, ale to co tam je, není o moc složitější ani funkčně, ani na zdokumentování...)
Karel30 vstoupil do místnosti Karel30: Ahoj. Je tu někdo? muslicka vstoupila do místnosti muslicka: ahoj kocoure! Karel30: Ahoj, ale já jsem Karel. muslicka: hahaha jsi taky velkej vtipalek vid? Karel30: Ano. Kamarádi z práce říkají, že jsem. Jednou jsem třeba řekl, že náš šéf vypadá jako buldog. To se mohli strhat! muslicka: hahaha, co rikas na sex? Karel30: No, je to jistě, ehm, zajímavá zábava a je to i celkem přijemné, ale... muslicka: dame si to po netu brouku? Karel30: Po netu? (Jmenuji se Karel.) muslicka: no jasne ze po netu Karel30: Možná ti to přijde trapné, ale...jak se to dělá? muslicka: no jak asi ty vole! normalne budes psat co mas na sobe a co mas pod tim a budes mi rikat co mam delat a ja to budu delat a tak. tak co? Karel30: No, dobrá. muslicka: tak jo zacnem jaky mas pero Karel30: Kuličkové. muslicka: neboj na kulicky se taky dostane. ted me zajima tvoje brko Karel30: Brko? muslicka: ty v*ole!!!! jakej mas penis! Karel30: Ach, tak. No, já nevím jestli ti to mám říct. muslicka: neboj, ja to nikomu nereknu. moc me tim vzrusis! Karel30: Nuže dobrá. Můj penis je takový, takový, oválný. muslicka: boze!!!!!! dylku, sirku, chlupy... Karel30: A proč to chceš vědět, můžu-li se zeptat? muslicka: budu si te predstavovat a moc me to vzrusi! proste chci jenom vedet jestli je ta 30 u tvyho jmena vek nebo centimetry Karel30: Věk. muslicka: ach joTAK REKNES MI TO NEBO NE??? Karel30: Tak dobrá. Moment, zajdu si pro metr. muslicka: ok cekam Karel30 odešel z místnosti muslicka: proc odchazis z mistnosti d*ebile??? Karel30 vstoupil do místnosti Karel30: Už jsem zpět! A jmenuji se Karel. muslicka: kolik? Karel30: Háháhá, čtvrtý jistě ne
Prostě jen Karel
muslicka: tvy pero b*lbe! Karel30: 18 centimetrů. muslicka: no, de to...a jak je tlustej a co chlupy mas obrizku? Karel30: Tlustý je docela dost, chlupy samozřejmě mám, vždyť je mi třicet! Obřízku nemám, všechny dokumenty musím trhat ručně. muslicka: ty vole vis vubec co to je obrizka???? Karel30: Myslím, že to je slangově skartovačka... muslicka: boze!! to je kdyz TAM nemas kuzi Karel30: Tam? muslicka: na tvym pipinovi!! Karel30: Proboha, takoví lidé existují? Jsou to chudáci
muslicka: vis co dem na to radsi nebo se z tebe p*oseru uz Karel30: Dobrá. muslicka: oki co mas na sobe? Karel30: Bavlněný svetr a tepláky. muslicka: dobre brouku, sundej svetr Karel30: Vždyť je zima! muslicka: grrr! chces me udelat nebo ne??? Karel30: Ano. muslicka: tak si sundej ten svetr! Karel30: Dobře. Je sundán. muslicka: fine, tetka si hlad b*radavky Karel30: Přes nátělník? muslicka: ty v*ole ty nosis natelnik? kolik ti je? 60? Karel30: Třicet. muslicka: sundej to tilko nebo se z tebe p*oseru uz! Karel30: Dobrá. Co mám dělat nyní? muslicka: hlad si bradavky!! Karel30: Jak to mám dělat dlouho? muslicka: dokud ti nestvrdne lamo! Karel30: Bradavka? (Jsem Karel.) muslicka: K*OKOT V*OLE!!! Karel30: Ach tak. muslicka: tak co? Karel30: Pořád nic. muslicka: stoji ti vubec nekdy?? Karel30: Ano. muslicka: dobre skusime to jinak. ja mam na sobe jenom podprsenku a kalhotky. muzes udelat co chces, co udelas? Karel30: Řeknu ti, ať se oblékneš. Je velká zima. muslicka: ale ja se nechci obliknout naopak jeste vic se svliknu! stojim pred tebou naha! Karel30: Ach! muslicka: copak uz ti stoji? Karel30: Ne. Ale uvědomil jsem si, že zítra nejdu do práce! Ano, ano, ano! muslicka: ach jo
proc vlastne chodis do mistnosti udelas mi to? Karel30: Já myslel, že mi tu uděláte jeden dokument co potřebuju do práce. muslicka: jakej? Karel30: O vztahu hranostajů k české gastronomii v 18. století. muslicka: zajimave neco podobneho jsem davala svym zamestnancum ja, jsem totiz sefka. kde pracujes? Karel30: V Lanškrouně. muslicka: Karel Polák?? Karel30: Ano! Znáš mě?? muslicka: NE ASI KDYZ SEM TVUJ NADRIZENEJ!!! MAS OKAMZITOU VYPOVED KARLE!!!! Karel30: Nejsem Karel!!
Je to dlouhy, ale dobry.
... :D
.