Společnost Hugging Face ve spolupráci se společností Pollen Robotics představila open source robota Reachy Mini (YouTube). Předobjednat lze lite verzi za 299 dolarů a wireless verzi s Raspberry Pi 5 za 449 dolarů.
Dnes v 17:30 bude oficiálně vydána open source počítačová hra DOGWALK vytvořena v 3D softwaru Blender a herním enginu Godot. Release party proběhne na YouTube od 17:00.
McDonald's se spojil se společností Paradox a pracovníky nabírá také pomocí AI řešení s virtuální asistentkou Olivii běžící na webu McHire. Ian Carroll a Sam Curry se na toto AI řešení blíže podívali a opravdu je překvapilo, že se mohli přihlásit pomocí jména 123456 a hesla 123456 a získat přístup k údajům o 64 milionech uchazečů o práci.
Byla vydána (𝕏) červnová aktualizace aneb nová verze 1.102 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.102 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Byla vydána nová verze 2.4.64 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešeno je mimo jiné 8 bezpečnostních chyb.
Společnost xAI na síti 𝕏 představila Grok 4, tj. novou verzi svého AI LLM modelu Grok.
Ministerstvo vnitra odhalilo závažný kyberincident v IT systému resortu. Systém, do kterého se dostal útočník bez oprávnění, byl odpojen a nedošlo k odcizení dat [𝕏].
Před rokem byla streamovací služba HBO Max přejmenována na Max. Dle managementu slovo HBO v názvu nebylo důležité. Včera byl Max přejmenován zpět na HBO Max. Kolik milionů dolarů to stálo? 😂
Byla vydána nová major verze 8.0.0 svobodného systému pro detekci a prevenci průniků a monitorování bezpečnosti počítačových sítí Suricata (Wikipedie). Přehled novinek v oficiálním oznámení a v aktualizované dokumentaci.
Mastodon (Wikipedie) - sociální síť, která není na prodej - byl vydán ve verzi 4.4. Přehled novinek s náhledy a videi v oznámení na blogu.
Založil jsem a nyní i spravuji dva weby/servery, oba jsou zaměřené víceméně na podporu GNU/Linux a obecně svobodného softwaru. Ovšem aktivity těch serverů jsou tak trochu jiné. Jeden má za úkol publikovat články, druhý je takovej menší jabber server a tam bych rát trochu víc života hlavně na konferencích.
Vznikl již před pár lety a dával si za úkol být naprosto nekomerční a spoléhat pouze na komunitu, financování nebyl žádný problém, problém byl ale v tom, že bez honoráře tam nikdo nic nepsal. Ze začátku sice článků bylo víc, ale postupem času přispěvatelé začali strácet zájem v současné době je jediným přispěvatelem človek říkající si g33k
Poměrně mladý projekt, v současné době jde jen jabber server nabízející konference a pár transportů, k dnešnímu dni je na tomto serveru registrováno kolem 300 účtů a ani na konferencích není až tak uplně prázdno, server vznikl spojením sil tří lidí, jedním jsem byl já, druhým byl člověk říkající si mibo a třetím byl hwsoft, hwsoft nám dokonce poskytl vlastní HW a zajišťuje i konektivitu do sítě internet. LinJab v současné době sídlí na doménách linjab.net|org|cz|sk, nejsilnější zastoupení v konferencích na linjab má slovenská komunita sídlící na kubuntu@chat.linjab.net
Zatímco LinJabu se v současné době daří dobře a uživatelé spíše přibívají, tuxbase pomalu upadá do zapomění. Což je docela škoda, vemu-li v potaz práci autorů článků, byla by škoda, nechat jejich práci upadnout do zapomění.
Čím víc nad tím přemýšlím, dospívám k názoru, že sloučení bude asi nejlepším řešením. Čím víc si porovnávám pro a proti, vychází mi více zásadních "pro" než nepodstatných "proti".
Nakonec když bych přesunul TuxBASE.NET na linjab, vynaložené peníze bych mohl třeba prinvestovat do reklamy, o které si myslím, že je v současné době jedním ze základních kamenů úspěchu.
Ale než to udělám, rád bych si vyslechl i vaše názory na to zda to mám udělat a zda to bude mít nějaký efekt.
Tiskni
Sdílej: