Společnost Oracle představila sadu nástrojů a skriptů pro sběr a analýzu dat o stavu linuxových systémů a jejich ladění pod společným názvem Oracle Linux Enhanced Diagnostics (OLED). K dispozici pod licencí GPLv2.
OpenZFS (Wikipedie), tj. implementace souborového systému ZFS pro Linux a FreeBSD, byl vydán ve verzi 2.3.0. Přináší RAIDZ Expansion, Fast Dedup, Direct IO, JSON a Long names.
Společnost PINE64 stojící za telefony PinePhone nebo notebooky Pinebook publikovala na svém blogu lednový souhrn novinek.
Baví vás bastlení, fyzika, IT a nebo prostě cokoliv technického? Proseděli jste celé Vánoce v záři obrazovky počítače a nebo jste o tom alespoň snili? Chcete se pochlubit technickými vánočními dárky? Pak doražte na Virtuální Bastlírnu - online pokec (nejen) techniků a bastlířů!
… více »Desktopové prostředí Enlightenment bylo vydáno ve verzi 0.27.0, provázejí ho knihovny EFL 1.28. Jde o převážně opravné vydání opět po roce.
Lazygit byl vydán ve verzi 0.45.0. Jedná se o TUI (Text User Interface) nadstavbu nad gitem.
Na čem aktuálně pracují vývojáři GNOME a KDE Plasma? Pravidelný přehled novinek v Týden v GNOME a Týden v KDE Plasma.
Byla vydána nová verze 2.48.0 distribuovaného systému správy verzí Git. Přispělo 93 vývojářů, z toho 35 nových. Přehled novinek v příspěvku na blogu GitHubu a v poznámkách k vydání.
Byl vydán Debian 12.9, tj. devátá opravná verze Debianu 12 s kódovým názvem Bookworm. Řešeny jsou především bezpečnostní problémy, ale také několik vážných chyb. Instalační média Debianu 12 lze samozřejmě nadále k instalaci používat. Po instalaci stačí systém aktualizovat.
Před dvanácti lety, ve svých šestadvaceti letech, navždy odešel Aaron Swartz, výjimečný americký hacker (programátor), spisovatel, archivář, politický organizátor a internetový aktivista. Aaron Swartz založil Demand Progress, spolupracoval na projektech Open Library, Internet Archive a Reddit. Ve svých čtrnácti se podílel na specifikaci RSS 1.0. Vytvořil webový framework web.py, pracoval na tor2web a rozšíření HTTPS Everywhere
… více »kde lidi chodite na ty bludy o dvojnasobne spotrebe ram nabit systemu ...
někdo nepochopil že pokud máš fotku v jpeg tak převod do png fakt ničemu nepomůže
Určitě by všechno mělo být ve vlastních krabicích, mě to přijít jen tak tak to okamžitě vracím, zatím se mi to nestalo (nakupuju u czc.cz)..
4GB paměti je málo, říkám to jako někdo kdo 5 let jel na 1GB a v listopadu upgradoval na 8GB a upřímně řečeno, nestačí mi to, jak bude správná příležitost počítač vypnout, přidám dalších 8GB co mam na stole, paměti není nikdy dost, moc lituju že jsem byl hlupák a nekoupil desku s podporou 24/32GB paměti...
2×RAM A-Data 4GB DDR3 1333MHz CL9;
jsem debil, beru zpátky (ikdyž 8GB je stejně málo :D)
Chrome(ium), důležité taby, taby ke kterých se chci vrátit, sleduju mailing list (atd..) zapnuté třeba několik týdnů, jejich počet se pohybuje tak od 25 to 150.
Eclipse, otevřen jeden můj projekt a Linuxový jádro, občas v tom zkoumám i něco dalšího.
Databázovej server, desítky GB dat.
Lokální mail server.
Mail client, cca 15k mailů, pár desítek otevřených.
Tmpfs.
A samozřejmě kraviny jako jabber client, synergy, několik tunelů, xserver, ftp a spousty dalšího (momentálně mi běží nějakých 600 procesů, 450MB paměti k dispozici).
Když jsem skládal novej pracovní počítač, měl jsem za to že 2GB jako jsem měl na notesu bude stačit, jenže přišel skok z 1280x800 na 1920x1080, najednou mnohem víc místa a jak je známo, s jídlem roste chuť, takže po týdnu jsem byl na 3840x1080, ten luxus (zvlášť když na to člověk nebyl zvyklej) mě úplně dostal, pak přišlo 5760x1080 a 8GB přestává stačit
Dřív jsem byl zvyklej mít spuštěnou 1, maximálně 2 aplikace protože jinak to začalo swapovat a to byl konec, teď prostě minimalizuju a nestarám se, na ten luxus se krásně zvyká, navíc ty paměti teď fakt stojej pár korun...
Tiskni Sdílej: