Před 25 lety zaplavil celý svět virus ILOVEYOU. Virus se šířil e-mailem, jenž nesl přílohu s názvem I Love You. Příjemci, zvědavému, kdo se do něj zamiloval, pak program spuštěný otevřením přílohy načetl z adresáře e-mailové adresy a na ně pak „milostný vzkaz“ poslal dál. Škody vznikaly jak zahlcením e-mailových serverů, tak i druhou činností viru, kterou bylo přemazání souborů uložených v napadeném počítači.
Byla vydána nová major verze 5.0.0 svobodného multiplatformního nástroje BleachBit (GitHub, Wikipedie) určeného především k efektivnímu čištění disku od nepotřebných souborů.
Na čem pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za duben (YouTube).
Provozovatel čínské sociální sítě TikTok dostal v Evropské unii pokutu 530 milionů eur (13,2 miliardy Kč) za nedostatky při ochraně osobních údajů. Ve svém oznámení to dnes uvedla irská Komise pro ochranu údajů (DPC), která jedná jménem EU. Zároveň TikToku nařídila, že pokud správu dat neuvede do šesti měsíců do souladu s požadavky, musí přestat posílat data o unijních uživatelích do Číny. TikTok uvedl, že se proti rozhodnutí odvolá.
Společnost JetBrains uvolnila Mellum, tj. svůj velký jazykový model (LLM) pro vývojáře, jako open source. Mellum podporuje programovací jazyky Java, Kotlin, Python, Go, PHP, C, C++, C#, JavaScript, TypeScript, CSS, HTML, Rust a Ruby.
Vývojáři Kali Linuxu upozorňují na nový klíč pro podepisování balíčků. K původnímu klíči ztratili přístup.
V březnu loňského roku přestal být Redis svobodný. Společnost Redis Labs jej přelicencovala z licence BSD na nesvobodné licence Redis Source Available License (RSALv2) a Server Side Public License (SSPLv1). Hned o pár dní později vznikly svobodné forky Redisu s názvy Valkey a Redict. Dnes bylo oznámeno, že Redis je opět svobodný. S nejnovější verzí 8 je k dispozici také pod licencí AGPLv3.
Oficiální ceny Raspberry Pi Compute Modulů 4 klesly o 5 dolarů (4 GB varianty), respektive o 10 dolarů (8 GB varianty).
Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
cd /var/lib/mysql2 rm ibdata1 rm ib_logfile0 rm ib_logfileJá bych žádné mazání nedoporučoval
Proč hrabete do initscriptu? Konfigurace je v /etc/mysql/my.cnf. Do /etc/init.d/* žádná nastavení nepatří. Jestli je tam něco zahardcodované, tak to buď má svůj smysl (a nemá se to měnit), nebo (to spíš) je to chyba, kterou je třeba opravit, ne se jí přizpůsobit. Třetí možnost je, že jsem já něco nepochopil.
Právě to je ten problém. Používám SLES 11 a konfigurace je normálně v /etc/my.cnf. V tomto souboru jsem si mohl dělat s datadir co jsem chtěl a nic se nedělo. Tak jsem hledal a našel jsem jeho definici právě v /etc/init.d/mysql. Nechci řešit zda je to nějaká chyba systému. Jen jsem to sem napsal, abych to už případně příště nehledal.
Já SLES nemám a nemám s ním zkušenosti, ale nemohl byste mi sem nebo na pastebin třeba nahrát ten initscript? Rád bych to viděl :) Dík.
je to jako příloha. To, že tam je psáno, abych upravil /etc/my.cnf fakt nefungovalo
A tohle:
my_print_defaults |grep datadir
vám vrátí co (když nastavíte ten datadir správně v /etc/mysql/my.cnf)? Protože pokud to správně čtu, tak si to ten skript tahá z my_print_default, který to má z /etc/mysql/my.cnf (aspoň u mě). Pokud by se k tomu, co dělá ten initscript, vyjádřil někdo, kdo rozumí shellu líp než já, bylo by to fajn.
ln -s /kde/to/len/chces/mat /vat/lib/mysql
/home-+-/services-+-/samba | | | +-/ftp | | | +-/mysql | /home-+-/users-+-/local | +-/samba | +-/remote
Já to prostě řeším zastavením databáze, upravením konfiguráku /etc/mysql/my.cnf
# * Basic Settings
....
datadir = /misto/kde/chci/mit/data
a spuštěním databáze ..
Přesně. Když je možnost se obejít bez symlinků, bind mountů a podobných (jakože občas tak docela není), tak je to IMHO nejlepší cesta.
Toto právě nefungovalo. Právě proto jsem hledal a naše definovaný datadir v /etc/inid.d/mysql.<br>
Dřív jsem pužíval openSUSE a tam se datadir nacházel správně v /etc/my.cnf
Tiskni
Sdílej: