Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »O problémech rozchodit linux na mém notebooku Acer TravelMate 4650 jsem již psal. O prázdninách jsem se pokoušel o to pokoušel asi 14 dnů, a nakonec jsem to vzdal. Pořád nějaké problémy a kdo to má furt řešit (jsem líný a linux nutně nepotřebuju). Před týdnem jsem se dozvěděl, že projekty do programování májí být kompilovány v linuxu a vlastně, že veškeré programování by mělo probíhat pod linuxem.
A tak jsem začal opět zkoušet. Předevčírem mi kamarád půjčil SuSe 10. Zkusil jsem to dát do mechaniky, ikdyž po předchozích zkušenostech jsem věděl, že instalátory nemají rádi moji mechaniku a proto musím instalovat z ftp. Ale čekalo mě příjemné překvapení! Najelo... No a pak, jsem si řek, že zkusím zvolit klasickou instalaci, když už to tak dobře dopadlo, že třeba nemusím davát noacpi atd. Taky fungovalo! Dokonce instalátor hned přidal do jádra podpou Centrina a podobných věcí, takže po najetí Gnome, mě fungoval indikátor baterky, WiFi a SpeedStep.
Protože o prázdninách jsem tu viděl více lidí, kteří mají s Acerama problémy, zkuste SuSe 10. U mě vše vyřešil a nic jsem nemusel dodělávat ručně.
Tímto mě SuSe alias Novell velice překvapil a doufám, že mi bude dlouho služit...
Tiskni
Sdílej:
Já rozchodil předtím jen Debian a i ten po nějaké době panikařil (kernel panic při startu).
S tím SuSe jsem velice spokojený, líbí se mi, že ikdyž Acer nepoužívá standartni ACPI a musí se to dokompilovávat ručně, v SuSe to udělá samo a vše jede jak má, dokonce 3D akcelerace funguje jak má.
K tomu KDE : V SuSe při instalaci je výběr mezi instalací KDE a Gnome, takže není problém..