Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Richard Stallman přednáší ve středu 7. května od 16:30 na Technické univerzitě v Liberci o vlivu technologií na svobodu. Přednáška je určená jak odborné tak laické veřejnosti.
O problémech rozchodit linux na mém notebooku Acer TravelMate 4650 jsem již psal. O prázdninách jsem se pokoušel o to pokoušel asi 14 dnů, a nakonec jsem to vzdal. Pořád nějaké problémy a kdo to má furt řešit (jsem líný a linux nutně nepotřebuju). Před týdnem jsem se dozvěděl, že projekty do programování májí být kompilovány v linuxu a vlastně, že veškeré programování by mělo probíhat pod linuxem.
Včera jsem narazil na problém nedostatku místa, tak jsem se rozhodl udělat trochu pořádek. Začalo to novou adresářovou strukturou a přesunováním odněkud někam jinam. Po pár hodinách jsem zjistil, že mám už 60GB místa jen díky zbytečným kopiím. Uklízení pokračuje pořád, a jen tak neskončí.
Jak často děláte pořádek na disku, nebo jaký na to máte fígl?
Ja mám 2x200GB + 120GB + 60GB a pořádek tam udržet nemůžu.
Dnes jsem našel čas na instalaci Ubuntu na notebook. Ovšem natazil jsem na problémy, které jsem dříve z normálních pc neznal.
Jak tak píšu po tmě na nepodsvícené černe klavesnici a ničím si zrak, přemýšlím, jaká fajnová věc by byla mět podsvícenou klávesnici u notebooku.
V Našem městě, když Vám přijde poštou nějaký balík, tak najdete v poštovní schránce jen oznámení o tom, že jste v dobu X:Y nebyli doma a máte se pro něj v tolik a tolik hodin zastavit na poštu. Nic na tom nemění, že v určenou dobu jste .
Jakožto nový student Fakulty Informatiky VUT v Brně jsem se před časem rozhodnul, že bych po čas studia chtěl bydlet v Brně.
V průběhu týdne (očekávám ve středu) mi dojde můj nový notebook Acer TravelMate 4650. Hodlám na něj nainstalit Linux, konkrétně distribuci Ubuntu.