Americký výrobce čipů Intel propustí 15 procent zaměstnanců (en), do konce roku by jich v podniku mělo pracovat zhruba 75.000. Firma se potýká s výrobními problémy a opouští také miliardový plán na výstavbu továrny v Německu a Polsku.
MDN (Wikipedie), dnes MDN Web Docs, původně Mozilla Developer Network, slaví 20 let. V říjnu 2004 byl ukončen provoz serveru Netscape DevEdge, který byl hlavním zdrojem dokumentace k webovým prohlížečům Netscape a k webovým technologiím obecně. Mozille se po jednáních s AOL povedlo dokumenty z Netscape DevEdge zachránit a 23. července 2005 byl spuštěn MDC (Mozilla Developer Center). Ten byl v roce 2010 přejmenován na MDN.
Wayback byl vydán ve verzi 0.1. Wayback je "tak akorát Waylandu, aby fungoval Xwayland". Jedná se o kompatibilní vrstvu umožňující běh plnohodnotných X11 desktopových prostředí s využitím komponent z Waylandu. Cílem je nakonec nahradit klasický server X.Org, a tím snížit zátěž údržby aplikací X11.
Byla vydána nová verze 6.18 živé linuxové distribuce Tails (The Amnesic Incognito Live System), jež klade důraz na ochranu soukromí uživatelů a anonymitu. Nově se lze k síti Tor připojit pomocí mostu WebTunnel. Tor Browser byl povýšen na verzi 14.5.5. Thunderbird na verzi 128.12.0. Další změny v příslušném seznamu.
Meta představila prototyp náramku, který snímá elektrickou aktivity svalů (povrchová elektromyografie, EMG) a umožňuje jemnými gesty ruky a prstů ovládat počítač nebo různá zařízení. Získané datové sady emg2qwerty a emg2pose jsou open source.
Byla vydána (𝕏) nová verze 25.7 open source firewallové a routovací platformy OPNsense (Wikipedie). Jedná se o fork pfSense postavený na FreeBSD. Kódový název OPNsense 25.7 je Visionary Viper. Přehled novinek v příspěvku na fóru.
Před 40 lety, 23. července 1985, společnost Commodore představila první počítač Amiga. Jednalo se o počítač "Amiga od Commodore", jenž byl později pojmenován Amiga 1000. Mělo se jednat o přímou konkurenci počítače Apple Macintosh uvedeného na trh v lednu 1984.
T‑Mobile USA ve spolupráci se Starlinkem spustil službu T-Satellite. Uživatelé služby mohou v odlehlých oblastech bez mobilního signálu aktuálně využívat satelitní síť s více než 650 satelity pro posílání a příjem zpráv, sdílení polohy, posílání zpráv na 911 a příjem upozornění, posílání obrázků a krátkých hlasových zpráv pomocí aplikace Zprávy Google. V plánu jsou také satelitní data.
Společnost Proxmox Server Solutions stojící za virtualizační platformou Proxmox Virtual Environment věnovala 10 000 eur nadaci The Perl and Raku Foundation (TPRF).
Byla vydána nová verze 2.4.65 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešena je bezpečnostní chyba CVE-2025-54090.
vim ~/.emacs
Neviem či je to zázrak, ale darí sa mi fungovať na windowsoch bez antivíru a bez vírusov už celkom dlhú dobu. Keď sa však nejaký vyskytol, tak spravidla bolo vidno nejaký divný process v Task Manageri, ktorý bolo možné killnúť (prinajhoršom v Process Exploreri) a potom boli nejaké položky v registrových kľúčoch spomínaných tu. Killnúť, zmazať z registrov, zmazať súbor z disku a bolo. Už ani tie vírusy nie sú čo bývali.
Už ani tie vírusy nie sú čo bývali.
hmm chodim odvirovat pocitace a divil by si sa co dokazu 2-3 spustene trojany. killnes jeden a tie dva zabezpecia aby sa znovu spustil. killnes druhy a to iste. doklecka dokola. spomaluje pocitac ze sa s nim ani neda robit. ani v nudzovom rezime sa dakedy neda zmazat subor. nastastie mam nejake Live cdcka windows a linuxu-Knoppix takze uz to nieje taky problem. pred nedavnom som sa dostal k pocitacu. chlapik otvoril zavireny mail. nemal antivirak, nemal firewall. bezalo mu asi 20-25 podozrivych procesov - same trojany, backdory ktore stahovali dalsi bordel. masakroval som ich asi 40 minut. v c:\windows\system32 bolo asi 200 suborov/virusov/trojanov.btw: podla mna Symantec Norton nieje bohvie co. Investovat sa oplati jedine do Kaspersky Antivirus, pripadne Kaspersky Internet Securitz-je to balik antiviraku,firewallu, anti spyware, antispam, antidialer a dalsich ochran. licencia na rok stoji tusim okolo 2000 Sk.
Pripadne este do NOD32 - vyhrava testy antivirakov, kazdy ho vychvaluje, nezatazuje system - dokonca sa pouziva aj na starych sunkach Pentium 200 apod win98 a fici scelkom svizne.
Ako free alternativa moze byt AVAST Home, aj ked sem tam daco pusti, ale aspon nezatazuje system ako Kaspersky/Norton.
Specialitou verze PowerPack je jako vždy lepší podpora hardwaru díky komerčním ovladačům pro grafické karty nebo softwarové modemy. Přibaleny jsou další zajímavé programy, mezi které se tentokrát zařadilo LinDVD, Cedega nebo Arkeia. Nechybí ani Acrobat Reader, Real Player či podpora technologie Flash pro bezproblémové prohlížení internetového obsahu.Bohužel je tento text přítomen na prví z těch odkazovaných stránek, což mate. Členství v klubu rozhodně není jediná přidaná hodnota.
Tiskni
Sdílej: