Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Richard Stallman přednáší ve středu 7. května od 16:30 na Technické univerzitě v Liberci o vlivu technologií na svobodu. Přednáška je určená jak odborné tak laické veřejnosti.
/home/user/.thunderbird
nebo jak na /media/disk/thunderbird.... a tak podobně
- tak aby thunderbird nainstalovaný v linuxu četl zprávy uložené na flashce, ale nevím, jestli to půjde
no, z emailů soustavně používám gmail (POP pokud se nepletu)Chyba. Chce to nejakej IMAP ucet. Napr. atlas.cz. Neni kvalitni email bez IMAPu.
náš firemní email který také jede na přes POP.Hmmm, tak to je holt problem ...
Ještě bych měl správně používat školní mail a z druhé firmy kde dělám ale vše řeším přeposíláním na gmail takže IMAP asi nebude ono.Osobne bych spis vsechno preposilal na nejakej IMAP. Jinak teda zkus to tou editaci prefs.js, mozna by to mohl byt ono, co hledas, pripadne zkus mrknout na http://portableapps.com, je tam thunderbird pro wokna na usb disk, mozna bys dokazal nakopirovat i linux verzi na usb disk a pak udelat odkaz na profil jako relativni ../profile a mohlo by to ject ve woknech i linuxu. (netestoval jsem, zkus si to sam).
Na můj vkus mají mně známé implementace IMAPu příliš tlustého klienta (neznám žádného klienta, který by byl schopen pracovat bez lokálního kešování zpráv), ale roztřídění e-mailů do složek a zachování stavu přečtený/nepřečtený to zvládá.Treba PINE? Konfigurace ulozena na IMAP serveru?
[Profile0] Name=default IsRelative=1 Path=8252cabq.defaulttak myslim nahradit IsRelative=1 za =0 a pak Path=8252cabq.default za Path=/full/path/k/profilu, tak by to snad mohlo slapat. Podobne to udelas i pro wokna. Vyhoda - oba thunderbirdy (Wokna i Linux) by pouzivaly stejnej profil, tzn. stejna konfigurace, add-ons, themes atd. Zmenis konfig ve Woknech, zmeni se ti automaticky i v Linuxu. Na druhou stranu, muze to zlobit prave proto, ze Wokna pouzivaji jinej zapis cest nez Linux a pak by uz nemusela sedet cesta k adresari s IMAP offline datama v prefs.js (viz niz) a proto je dalsi moznost 2) v .mozilla-thunderbird/8252cabq.default/prejs.js najdir polozky, ktery obsahujou /home/USER/.mozilla-thunderbird/8252cabq.default (ja jsem u sebe nasel mail.root.imap, mail.root.none, mail.server.server1.directory a mail.server.server2.directory) a zkus je zmenit trebas na /mnt/usb-flash/thunderbird a pak do tohohle adresare presun/prekopiruj adresare ImapMail a Mail. Snad by to mohlo zabrat. Ve Windows zase nastav spravnou cestu k flashce v profilu Windows Thunderbirdu. Bohuzel takhle nebudes moct sdilet nastaveni a kdyz neco zmenis v jednom, tak to pak budes muset zmenit jeste jednou ve druhym thunderbirdu. Napr. PINE (ALPINE) umoznuje ulozit konfiguraci na IMAP server, takze pak se muzu pripojit z Woken nebo z Linuxu, konfigurace se nacte z IMAPu a jede se. Ale maily jsou jenom na serveru, kdyz je clovek offline, tak si postu neprecte (na tom mam dalsi programek offlineimap nebo imapsync, kteryma si postu nakopiruju na lokalni IMAP server).
Osobně používám variantu jedna (jak pro Firefox, tak pro Thunderbird), a šlape to úplně bez problémů. Už to takhle používám zhruba tři roky. Nenosím to sice na USB klíčence, ale jen kopíruju z disku na disk přes síť. Sdílím takhle profily mezi několika různými stroji s Linuxem a dvěma Windows počítači.
Sdílím takhle profily mezi několika různými stroji s Linuxem a dvěma Windows počítači.Jaky mas cesty v prefs.js? Linuxovy /neco/neco nebo windows d:\neco\neco?
Abych řekl pravdu, tak „nevím“, protože se o to nemusím starat.
Od jisté verze jak Thunterbird, tak Firefox mají v prefs.js i jinde uvedeny i relativní cesty. A jestli jsem to pochopil správně, tak ty mají přednost (minimálně pokud je v profiles.ini
nastaveno IsRelative=1
?). Takže jen zkopíruji profil a hotovo.
[15:56:47 marian@nbmkyral ~]$ ll .thunderbird/kp6v5apo.default/ celkem 3376 drwx------ 4 marian users 4096 2007-10-16 14:53 . drwx------ 3 marian users 4096 2007-05-08 17:25 .. lrwxrwxrwx 1 marian users 102 2007-05-13 16:36 abook.mab -> /mnt/winc/Documents and Settings/mkyral/Data aplikací/Thunderbird/Profiles/4ivpucbm.default/abook.mab .... lrwxrwxrwx 1 marian users 97 2007-05-12 17:32 Mail -> /mnt/winc/Documents and Settings/mkyral/Data aplikací/Thunderbird/Profiles/4ivpucbm.default/Mail -rw-r--r-- 1 marian users 7734 2007-10-16 10:10 mimeTypes.rdf ....
Tiskni
Sdílej: