abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 01:33 | Komunita

    Licence GNU GPLv3 o víkendu oslavila 18 let. Oficiálně vyšla 29. června 2007. Při té příležitosti Richard E. Fontana a Bradley M. Kuhn restartovali, oživili a znovu spustili projekt Copyleft-Next s cílem prodiskutovat a navrhnout novou licenci.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 16:55 | Nová verze

    Svobodný nemocniční informační systém GNU Health Hospital Information System (HIS) (Wikipedie) byl vydán ve verzi 5.0 (Mastodon).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 16:22 | Komunita

    Open source mapová a navigační aplikace OsmAnd (OpenStreetMap Automated Navigation Directions, Wikipedie, GitHub) oslavila 15 let.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 11:55 | Zajímavý software

    Vývojář Spytihněv, autor počítačové hry Hrot (Wikipedie, ProtonDB), pracuje na nové hře Brno Transit. Jedná se o příběhový psychologický horor o strojvedoucím v zácviku, uvězněném v nejzatuchlejším metru východně od všeho, na čem záleží. Vydání je plánováno na čtvrté čtvrtletí letošního roku.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 29
    1.7. 18:22 | IT novinky

    V uplynulých dnech byla v depu Českých drah v Brně-Maloměřicích úspěšně dokončena zástavba speciální antény satelitního internetu Starlink od společnosti SpaceX do jednotky InterPanter 660 004 Českých drah. Zástavbu provedla Škoda Group. Cestující se s InterPanterem, vybaveným vysokorychlostním satelitním internetem, setkají například na linkách Svitava Brno – Česká Třebová – Praha nebo Moravan Brno – Břeclav – Přerov – Olomouc.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 19
    1.7. 13:11 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 8.7.0 správce sbírky fotografií digiKam (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy v oficiálním oznámení (NEWS). Nejnovější digiKam je ke stažení také jako balíček ve formátu AppImage. Stačí jej stáhnout, nastavit právo ke spuštění a spustit.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    1.7. 12:22 | IT novinky

    Před 30 lety, k 1. 7. 1995, byl v ČR liberalizován Internet - tehdejší Eurotel přišel o svou exkluzivitu a mohli začít vznikat první komerční poskytovatelé přístupu k Internetu [𝕏].

    Ladislav Hagara | Komentářů: 4
    1.7. 11:33 | Nová verze

    Byla vydána (𝕏) nová verze 7.4 open source monitorovacího systému Zabbix (Wikipedie). Přehled novinek v oznámení na webu, v poznámkách k vydání a v aktualizované dokumentaci.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    1.7. 05:44 | Bezpečnostní upozornění

    Balíček s příkazem sudo byl vydán ve verzi 1.9.17p1. Řešeny jsou zranitelnosti CVE-2025-32462 (lokální eskalace práv prostřednictvím volby host) a CVE-2025-32463 (lokální eskalace práv prostřednictvím volby chroot).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 10
    1.7. 05:22 | IT novinky

    Do služeb Seznam.cz se lze nově přihlásit pomocí služby MojeID [𝕏].

    Ladislav Hagara | Komentářů: 5
    Jaký je váš oblíbený skriptovací jazyk?
     (59%)
     (28%)
     (6%)
     (2%)
     (0%)
     (1%)
     (3%)
    Celkem 339 hlasů
     Komentářů: 16, poslední 8.6. 21:05
    Rozcestník


    Vložit další komentář
    20.8.2007 04:11 Jakub Suchy | skóre: 22 | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: RS Joomla - postřehy, zkušenosti, trable
    No krome toho, ze sis mel vybrat Drupal (coz proste rict musim :) tak uvedeny hodnoty bezpecnost neovlivni. Admin by je mohl povolit na zaklade uvazeni toho, jak navstevovany bude ten web, kolik lidi bude mit pristup k sekci, kde jsou tyhle hodnoty, apod. Muze to ovlivnit max. vykon serveru. 300 sec skript uz je docela dlouhy, memory limit je v pohode...
    20.8.2007 09:32 ParadoX | skóre: 20 | blog: Paradox
    Rozbalit Rozbalit vše Re: RS Joomla - postřehy, zkušenosti, trable
    Jo, jde mi dost o ten čas. aktuálních 35 sec mi přijde málo. Jinak návštěvnost neočekáváme nějak velkou. v řádu desítky lidí denně, žádné tisíce.

    Co se týče Drupalu, také jsem si s ním nějaký čas hrál. Je to velmi dobrý redakční systém, ale v lecčems mi přijde dost nepřehledný. Ale asi je to jen subjektivní pocit.
    Don´t worry, be happy.
    Martin Stiborský avatar 20.8.2007 11:36 Martin Stiborský | skóre: 26 | blog: Stibiho bláboly | Opava
    Rozbalit Rozbalit vše Re: RS Joomla - postřehy, zkušenosti, trable
    Hoj. na joomlaportal.cz ti neporadili ? Kdysi jsem si s Joomlou hodně hrál a tam byli vždycky fajn lidi.
    Kvík ..
    20.8.2007 11:38 filbar | skóre: 36 | blog: Denicek_programatora | Ostrava
    Rozbalit Rozbalit vše Re: RS Joomla - postřehy, zkušenosti, trable
    O minutku dřív, než já;-) :-O
    20.8.2007 13:11 ParadoX | skóre: 20 | blog: Paradox
    Rozbalit Rozbalit vše Re: RS Joomla - postřehy, zkušenosti, trable
    tam jsem našel podobný problém. Doporučují komponentu přeinstalovat. Případně použít nejnovější verzi joomly. Toto forum bylo prní kde jsem hledal. Pomohlo mi v mnoha jiných věcech
    Don´t worry, be happy.
    20.8.2007 11:37 filbar | skóre: 36 | blog: Denicek_programatora | Ostrava
    Rozbalit Rozbalit vše Re: RS Joomla - postřehy, zkušenosti, trable
    Pokud se zobrazuje jenom prázdná obrazovka, tak by ten důvod měl být v logu serveru. A s Joomlou ti také rádi poradí na JoomlaPortale.;-)
    20.8.2007 13:13 ParadoX | skóre: 20 | blog: Paradox
    Rozbalit Rozbalit vše Re: RS Joomla - postřehy, zkušenosti, trable
    v logu serveru? Jako přímo log apache něbo kde konkrétně?

    No co se zobrazuje si můžete sami vyzkoušet na těch stránkách po kliknutí na fotogalerie. Sám jsem z toho paf.
    Don´t worry, be happy.
    21.8.2007 19:16 Hiny | skóre: 4
    Rozbalit Rozbalit vše Re: RS Joomla - postřehy, zkušenosti, trable
    Pokud správce toho serveru má tak zabezpečený server jak naznačuješ, tak by ti celý log httpd stejně nedal, ale na druhou stranu bych předpokládal, že má logy pro každou doménu oddělené(teda tak to dělám já). V tom případě bych ho určitě požádal o log soubor(y[access a error]) a pomocí nich by jsi se měl dostat dál. Stačí najít v access logu přístup do foto-galerie a dle času přístupu v error logu najít chybu, kterou to hlásí. To, jakou citlivost logování je na serveru nastavena už je věc druhá.

    Dobré by možná taky bylo zjistit si co konkrétně modul galerie po serveru vyžaduje(dokumentace modulu) a porovnat to na serveru s vypisem(volaneho ze souboru s obsahem <?php phpinfo(); ?>. Zkontrolovat lokální nastavení PHP(z toho výpisu) a taky funkčnost případně nastavení .htaccess a mod_rewrite. Ale hlavní sou určitě ty logy.

    Mmj. už sice máte v podstatě cely web hotový, ale možná bych si začal hrát spíš s novou verzí joomly 1.5. Je to sice zatím RC1(ale komplet česky), ale finální by snad měla být koncem září. Verzi 1.5 teď u nás ve firmě testujeme na serveru, takže zatím nemůžu říct nic konkrétního, ale kolegové co s ní pracují sou z této verze(prozatím) nadšeni(zatím nedošlo k nasazení dalších modulů - jako třeba ta fotogalerie).

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.