Sniffnet je multiplatformní aplikace pro sledování internetového provozu. Ke stažení pro Windows, macOS i Linux. Jedná se o open source software. Zdrojové kódy v programovacím jazyce Rust jsou k dispozici na GitHubu. Vývoj je finančně podporován NLnet Foundation.
Byl vydán Debian Installer Trixie RC 2, tj. druhá RC verze instalátoru Debianu 13 s kódovým názvem Trixie.
Na čem pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za červen (YouTube).
Libreboot (Wikipedie) – svobodný firmware nahrazující proprietární BIOSy, distribuce Corebootu s pravidly pro proprietární bloby – byl vydán ve verzi 25.06 "Luminous Lemon". Přidána byla podpora desek Acer Q45T-AM a Dell Precision T1700 SFF a MT. Současně byl ve verzi 25.06 "Onerous Olive" vydán také Canoeboot, tj. fork Librebootu s ještě přísnějšími pravidly.
Licence GNU GPLv3 o víkendu oslavila 18 let. Oficiálně vyšla 29. června 2007. Při té příležitosti Richard E. Fontana a Bradley M. Kuhn restartovali, oživili a znovu spustili projekt Copyleft-Next s cílem prodiskutovat a navrhnout novou licenci.
Svobodný nemocniční informační systém GNU Health Hospital Information System (HIS) (Wikipedie) byl vydán ve verzi 5.0 (Mastodon).
Open source mapová a navigační aplikace OsmAnd (OpenStreetMap Automated Navigation Directions, Wikipedie, GitHub) oslavila 15 let.
Vývojář Spytihněv, autor počítačové hry Hrot (Wikipedie, ProtonDB), pracuje na nové hře Brno Transit. Jedná se o příběhový psychologický horor o strojvedoucím v zácviku, uvězněném v nejzatuchlejším metru východně od všeho, na čem záleží. Vydání je plánováno na čtvrté čtvrtletí letošního roku.
V uplynulých dnech byla v depu Českých drah v Brně-Maloměřicích úspěšně dokončena zástavba speciální antény satelitního internetu Starlink od společnosti SpaceX do jednotky InterPanter 660 004 Českých drah. Zástavbu provedla Škoda Group. Cestující se s InterPanterem, vybaveným vysokorychlostním satelitním internetem, setkají například na linkách Svitava Brno – Česká Třebová – Praha nebo Moravan Brno – Břeclav – Přerov – Olomouc.
Byla vydána nová verze 8.7.0 správce sbírky fotografií digiKam (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy v oficiálním oznámení (NEWS). Nejnovější digiKam je ke stažení také jako balíček ve formátu AppImage. Stačí jej stáhnout, nastavit právo ke spuštění a spustit.
a je vám známo, že seznamácký bot indexuje pouze české (=česky psané) stránky?Citation needed.
IMHO je to problém pouze vyhledávačů a nemá cenu se o to staratAno, je to problém vyhledávačů (tedy konkrétně Seznamu), ale to zákazníky obvykle nezajímá. Když se na Seznamu nenajdou, je to špatné. Bez ohledu, jaký ta nepřítomnost má důvod. Totéž se týká i pošty. Když nechodí pošta na Seznam, může za to provozovatel mailserveru, protože odjinud (rozuměj: z adresy ????@seznam.cz) to přece funguje bez problémů.
Od dneska ještě někdo vyhledávání seznam používá?Většina českých BFU. Mnozí ho mají nastaven jako výchozí stránku a i URL zadávají do jeho vyhledávacího pole (namísto adresního řádku).
Já osobně využuji pouze ten jejich katalog, kam se to beztak zadává ručně a třídí podle kategorií (geografických, tematických, atd...)Ten jejich katalog je kapitola sama pro sebe. Ne z hlediska vyhledávání, ale při vkládání firemních záznamů. Popisky mění k obrazu svému, často nesmyslně zamítají záznamy nebo jejich úpravy. Vše směřuje k jedinému - natlačit do (drahých) placených služeb. Má to logiku, protože cílem je samozřejmě vydělávat. Ale při jejich chování (obecně) bych jim nedal ani korunu.
Pokud si chci koupit kafe nebo sháním kominíka, nebudu se ptát Yaahhoo nebo Gooogle.Já se naopak Googlu zeptám. Protože mi dá rozumné výsledky.
Tiskni
Sdílej: