Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »a je vám známo, že seznamácký bot indexuje pouze české (=česky psané) stránky?Citation needed.
IMHO je to problém pouze vyhledávačů a nemá cenu se o to staratAno, je to problém vyhledávačů (tedy konkrétně Seznamu), ale to zákazníky obvykle nezajímá. Když se na Seznamu nenajdou, je to špatné. Bez ohledu, jaký ta nepřítomnost má důvod. Totéž se týká i pošty. Když nechodí pošta na Seznam, může za to provozovatel mailserveru, protože odjinud (rozuměj: z adresy ????@seznam.cz) to přece funguje bez problémů.
Od dneska ještě někdo vyhledávání seznam používá?Většina českých BFU. Mnozí ho mají nastaven jako výchozí stránku a i URL zadávají do jeho vyhledávacího pole (namísto adresního řádku).
Já osobně využuji pouze ten jejich katalog, kam se to beztak zadává ručně a třídí podle kategorií (geografických, tematických, atd...)Ten jejich katalog je kapitola sama pro sebe. Ne z hlediska vyhledávání, ale při vkládání firemních záznamů. Popisky mění k obrazu svému, často nesmyslně zamítají záznamy nebo jejich úpravy. Vše směřuje k jedinému - natlačit do (drahých) placených služeb. Má to logiku, protože cílem je samozřejmě vydělávat. Ale při jejich chování (obecně) bych jim nedal ani korunu.
Pokud si chci koupit kafe nebo sháním kominíka, nebudu se ptát Yaahhoo nebo Gooogle.Já se naopak Googlu zeptám. Protože mi dá rozumné výsledky.
Tiskni
Sdílej: