Byly zpracovány a na YouTube zveřejněny videozáznamy z konference LinuxDays 2025.
Na konferenci LinuxDays 2025 byl oficiálně představen nový router Turris Omnia NG.
Přímý přenos (YouTube) z konference LinuxDays 2025, jež probíhá tento víkend v Praze v prostorách FIT ČVUT. Na programu je spousta zajímavých přednášek.
V únoru loňského roku Úřad pro ochranu osobních údajů pravomocně uložil společnosti Avast Software pokutu 351 mil. Kč za porušení GDPR. Městský soud v Praze tuto pokutu na úterním jednání zrušil. Potvrdil ale, že společnost Avast porušila zákon, když skrze svůj zdarma dostupný antivirový program sledovala, které weby jeho uživatelé navštěvují, a tyto informace předávala dceřiné společnosti Jumpshot. Úřad pro ochranu osobních údajů
… více »Google Chrome 141 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 141.0.7390.54 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 21 bezpečnostních chyb. Za nejvážnější z nich (Heap buffer overflow in WebGPU) bylo vyplaceno 25 000 dolarů. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
eDoklady mají kvůli vysoké zátěži technické potíže. Ministerstvo vnitra doporučuje vzít si sebou klasický občanský průkaz nebo pas.
Novým prezidentem Free Software Foundation (FSF) se stal Ian Kelling.
Na čem pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za září (YouTube).
Vyšla kniha Počítačové programy a autorské právo. Podle internetových stránek nakladatelství je v knize "Významný prostor věnován otevřenému a svobodnému softwaru, jeho licencím, důsledkům jejich porušení a rizikům „nakažení“ proprietárního kódu režimem open source."
Red Hat řeší bezpečnostní incident, při kterém došlo k neoprávněnému přístupu do GitLab instance používané svým konzultačním týmem.
Po roce jsem se s rodinkou opět vydal k moři, tentokrát na Tureckou riviéru. Přestože byl téměř konec září, počasí bylo nádherné a zážitky nezapomenutelné. Jelikož syn si v daném termínu musel přihlásit předměty do dalšího ročníku, vzali jsme s sebou notebook, i když v prospektu bylo uvedeno, že internet je hostům k dispozici a dokonce zdarma.
Používám již léta Debian testing/unstable, celkem bez velkých připomínek. Jako laik-uživatel, co bych si mohl přát více
Nedávno jsem upgradoval na jádro 2.6.26-1-686 (z balíčku) a vyskytly se různé problémy: na jednom stroji nedokázala mechanika DVD rozpoznat žádný disk - ani originální nahrané DVD, na jiném stroji zamrzávalo KDE při spouštění Thunderbirdu, na dalším stroji, který je zároveň jako tiskový server, nešlo vzdáleně tisknout. Různé závady, ale měly jednoho společného jmenovatele: verze jádra.