Dnes v 17:30 bude oficiálně vydána open source počítačová hra DOGWALK vytvořena v 3D softwaru Blender a herním enginu Godot. Release party proběhne na YouTube od 17:00.
McDonald's se spojil se společností Paradox a pracovníky nabírá také pomocí AI řešení s virtuální asistentkou Olivii běžící na webu McHire. Ian Carroll a Sam Curry se na toto AI řešení blíže podívali a opravdu je překvapilo, že se mohli přihlásit pomocí jména 123456 a hesla 123456 a získat přístup k údajům o 64 milionech uchazečů o práci.
Byla vydána (𝕏) červnová aktualizace aneb nová verze 1.102 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.102 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Byla vydána nová verze 2.4.64 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešeno je mimo jiné 8 bezpečnostních chyb.
Společnost xAI na síti 𝕏 představila Grok 4, tj. novou verzi svého AI LLM modelu Grok.
Ministerstvo vnitra odhalilo závažný kyberincident v IT systému resortu. Systém, do kterého se dostal útočník bez oprávnění, byl odpojen a nedošlo k odcizení dat [𝕏].
Před rokem byla streamovací služba HBO Max přejmenována na Max. Dle managementu slovo HBO v názvu nebylo důležité. Včera byl Max přejmenován zpět na HBO Max. Kolik milionů dolarů to stálo? 😂
Byla vydána nová major verze 8.0.0 svobodného systému pro detekci a prevenci průniků a monitorování bezpečnosti počítačových sítí Suricata (Wikipedie). Přehled novinek v oficiálním oznámení a v aktualizované dokumentaci.
Mastodon (Wikipedie) - sociální síť, která není na prodej - byl vydán ve verzi 4.4. Přehled novinek s náhledy a videi v oznámení na blogu.
Instituce státní správy nebudou smět využívat produkty, aplikace, řešení, webové stránky a webové služby poskytované čínskou společností DeepSeek. Na doporučení Národního úřadu pro kybernetickou a informační bezpečnost rozhodla o jejich zákazu vláda Petra Fialy na jednání ve středu 9. července 2025.
Používám již léta Debian testing/unstable, celkem bez velkých připomínek. Jako laik-uživatel, co bych si mohl přát více
Nedávno jsem upgradoval na jádro 2.6.26-1-686 (z balíčku) a vyskytly se různé problémy: na jednom stroji nedokázala mechanika DVD rozpoznat žádný disk - ani originální nahrané DVD, na jiném stroji zamrzávalo KDE při spouštění Thunderbirdu, na dalším stroji, který je zároveň jako tiskový server, nešlo vzdáleně tisknout. Různé závady, ale měly jednoho společného jmenovatele: verze jádra.
Jakmile jsem použil dosavadní jádro, problémy jako mávnutím proutku zmizely - na všech zmiňovaných počítačích. Proto mám takový dotaz:
má někdo podobnou zkušenost s touto verzí jádra? Nedávám příspěvek do dotazů, nechci konkrétní odpověď co a jak, protože jsem si v konkrétním případě poradil sám - víceméně jde o zamyšlení, do jaké míry jsou novější verze jádra spolehlivé a zda jde skutečně o vylepšení. Také mohu očekávat reakci, na co akutalizuji jádro pokud to nepotřebuji. Něco jako "nevrtej do toho " Vím to, ale rád zkouším nové věci. A jsem zvědav na to, zda má někdo podobnou zkušenost.
Tiskni
Sdílej:
Linux miro-notebook 2.6.26-1-686 #1 SMP Thu Aug 28 12:00:54 UTC 2008 i686 GNU/Linux
No problemo.