Na čem pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za duben (YouTube).
Provozovatel čínské sociální sítě TikTok dostal v Evropské unii pokutu 530 milionů eur (13,2 miliardy Kč) za nedostatky při ochraně osobních údajů. Ve svém oznámení to dnes uvedla irská Komise pro ochranu údajů (DPC), která jedná jménem EU. Zároveň TikToku nařídila, že pokud správu dat neuvede do šesti měsíců do souladu s požadavky, musí přestat posílat data o unijních uživatelích do Číny. TikTok uvedl, že se proti rozhodnutí odvolá.
Společnost JetBrains uvolnila Mellum, tj. svůj velký jazykový model (LLM) pro vývojáře, jako open source. Mellum podporuje programovací jazyky Java, Kotlin, Python, Go, PHP, C, C++, C#, JavaScript, TypeScript, CSS, HTML, Rust a Ruby.
Vývojáři Kali Linuxu upozorňují na nový klíč pro podepisování balíčků. K původnímu klíči ztratili přístup.
V březnu loňského roku přestal být Redis svobodný. Společnost Redis Labs jej přelicencovala z licence BSD na nesvobodné licence Redis Source Available License (RSALv2) a Server Side Public License (SSPLv1). Hned o pár dní později vznikly svobodné forky Redisu s názvy Valkey a Redict. Dnes bylo oznámeno, že Redis je opět svobodný. S nejnovější verzí 8 je k dispozici také pod licencí AGPLv3.
Oficiální ceny Raspberry Pi Compute Modulů 4 klesly o 5 dolarů (4 GB varianty), respektive o 10 dolarů (8 GB varianty).
Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Používám již léta Debian testing/unstable, celkem bez velkých připomínek. Jako laik-uživatel, co bych si mohl přát více
Nedávno jsem upgradoval na jádro 2.6.26-1-686 (z balíčku) a vyskytly se různé problémy: na jednom stroji nedokázala mechanika DVD rozpoznat žádný disk - ani originální nahrané DVD, na jiném stroji zamrzávalo KDE při spouštění Thunderbirdu, na dalším stroji, který je zároveň jako tiskový server, nešlo vzdáleně tisknout. Různé závady, ale měly jednoho společného jmenovatele: verze jádra.
Jakmile jsem použil dosavadní jádro, problémy jako mávnutím proutku zmizely - na všech zmiňovaných počítačích. Proto mám takový dotaz:
má někdo podobnou zkušenost s touto verzí jádra? Nedávám příspěvek do dotazů, nechci konkrétní odpověď co a jak, protože jsem si v konkrétním případě poradil sám - víceméně jde o zamyšlení, do jaké míry jsou novější verze jádra spolehlivé a zda jde skutečně o vylepšení. Také mohu očekávat reakci, na co akutalizuji jádro pokud to nepotřebuji. Něco jako "nevrtej do toho " Vím to, ale rád zkouším nové věci. A jsem zvědav na to, zda má někdo podobnou zkušenost.
Tiskni
Sdílej:
Linux miro-notebook 2.6.26-1-686 #1 SMP Thu Aug 28 12:00:54 UTC 2008 i686 GNU/Linux
No problemo.