Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Registrace Linuxu naší firmou je čistě obranný akt, neboť jsme učinili špatnou zkušenost. Našel se jistý ing. Němec (bratr ministra Igora N.), který naši firmu žaluje za neoprávněné užívání zn. Unix, kterou si zaregistroval a navíc na nás podal trestní oznámení. Abychom předešli podobným nepříjemnostem (hodiny výslechů na policii, shánění důkazů apod.), rozhodli jsme se zaregistrovat značku Linux. Prohlašuji nicméně, že NIKDY PROTI NIKOMU NEBUDEME UPLATŇOVAT NÁMITKY ZA ZNEUŽITÍ a každý může se značkou Linux nakládat dle libosti, jde skutečně jen o obranu.Marek Němec nechvalně proslul jako známkový spekulant - zaregistroval si známky jako třeba Toyota, a pak se snažil příslušné firmy ždímat. Jinak co se týká školení, tak ta může provádět každý (samozřejmě by na to měl mít oprávnění, např. živnostenský list na školicí činnost). Váhu má každý certifikát takovou, jakou má důvěryhodnost firma, která ho vystavila (tedy u školení Novellu na SuSE Linux má srovnatelnou váhu jako od Microsoftu na Windows). I když to obecně záleží na tom, kde se certifikát ukazuje (v pro-MS laděných firmách asi novellský cerifikát moc velkou váhu mít nebude
Tiskni
Sdílej: