Sean Heelan se na svém blogu rozepsal o tom, jak pomocí OpenAI o3 nalezl vzdálenou zranitelnost nultého dne CVE-2025-37899 v Linuxu v implementaci SMB.
Jiří Eischmann v příspěvku na svém blogu představuje typy, jak lépe chránit své soukromí na mobilním telefonu: "Asi dnes neexistuje způsob, jak se sledování vyhnout úplně. Minimálně ne způsob, který by byl kompatibilní s tím, jak lidé technologie běžně používají. Soukromí ovšem není binární věc, ale škála. Absolutního soukromí je dnes na Internetu dost dobře nedosažitelné, ale jen posun na škále blíže k němu se počítá. Čím méně dat se o vás posbírá, tím nepřesnější budou vaše profily a tím méně budou zneužitelné proti vám."
Byla vydána nová stabilní verze 25.05 linuxové distribuce NixOS (Wikipedie). Její kódové označení je Warbler. Podrobný přehled novinek v poznámkách k vydání. O balíčky se v NixOS stará správce balíčků Nix.
Multiplatformní open source spouštěč her Heroic Games Launcher byl vydán v nové stabilní verzi 2.17.0 Franky (Mastodon, 𝕏). Přehled novinek na GitHubu. Instalovat lze také z Flathubu.
Organizace Apache Software Foundation (ASF) vydala verzi 26 integrovaného vývojového prostředí a vývojové platformy napsané v Javě NetBeans (Wikipedie). Přehled novinek na GitHubu. Instalovat lze také ze Snapcraftu a Flathubu.
Klávesnice IBM Enhanced Keyboard, známá také jako Model M, byla poprvé představena v roce 1985, tzn. před 40 lety, s počítači IBM 7531/7532 Industrial Computer a 3161/3163 ASCII Display Station. Výročí připomíná článek na zevrubném sběratelském webu Admiral Shark's Keyboards. Rozložení kláves IBM Enhanced Keyboard se stalo průmyslovým standardem.
Vyšlo Pharo 13 s vylepšenou podporou HiDPI či objektovým Transcriptem. Pharo je programovací jazyk a vývojové prostředí s řadou pokročilých vlastností.
Java má dnes 30. narozeniny. Veřejnosti byla představena 23. května 1995.
1. července Mozilla vypne službu Fakespot pro detekci podvodných recenzí v internetových obchodech. Mozilla koupila Fakespot v květnu 2023.
8. července Mozilla vypne službu Pocket (Wikipedie) pro ukládání článků z webu na později. Do 8. října si uživatelé mohou vyexportovat data. Mozilla koupila Pocket v únoru 2017. Několik měsíců byl Pocket integrovanou součástí Firefoxu.
Blogy začínají být pomalu připravené k ostrému nasazení. S tím přijde také zobrazování názvů posledních několika zápisů přímo na hlavní stránce AbcLinuxu. Vaše zápisy tak budou daleko více na očích.
Dnes jsme se Leošem dohadovali, co všechno by mělo být na hlavní stránce ukazováno, a jakým způsobem to prezentovat. A protože jsme se na ničem jednoznačném neshodli, předkládám vám dva návrhy k posouzení:
Také jsme uvažovali o tom, jak zobrazovat počet komentářů. Já bych preferoval spíše číslo v závorce (viz příklad se dvěma sloupečky), kdežto Leoš navrhoval vložit tento údaj do atribututitle
. Vypadat by to mohlo asi jako na příkladu s jedním sloupečkem.
Kterou variantu, případně kombinaci kterých prvků, byste zvolili vy?
Tiskni
Sdílej:
Jeden sloupec a řádek bych zkusil:
dělání odstavců dvojitým zařádkováním jako v diskuzích.zatim ne. Pockam, az napisu nejaky WIKI-like format, prozatim blogy zustanou HTML orientovane. At se mi to nemicha
automatické sledování diskuze u nového příspěvku, abych to nemusel pokaždé ručně zapínatTohle si Robert zadal od sameho zacatku. Bohuzel to neni uplne jednoduche, resp. abych mohl nastavit sledovani diskuse, tak ta diskuse musi nejdrive existovat. Musel bych tedy pri vytvoreni zapisu automaticky vytvorit i diskusi a tam nastavit to sledovani. Ono to tedy neni slozite napsat, ale moc mi to nevoni. Nicmene to nejspise stejne takhle udelam ..
ano, tak já to teda zkusím, náš web je v nedohlednunechapu, jsem mimo