Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Leoš nasadil novou verzi Abíčka, přičemž hlavní změnou byla wikizace sekce Hardware. Protože se dost změnil způsob výpisu hardwarových záznamů v jednotlivých sekcích, bylo potřeba upravit CSS. Oba oficiální styly (černý a bílý) byly aktualizovány. Pokud používáte vlastní styly, doporučuji opravit podle následujícího snadného klíče.
Protože teď výpis položek v sekcích není řešen tabulkou s ikonkami, ale seznamem připomínajícím výpis diskuzí, připodobnil jsem tyto dva prvky co nejvíce. Jednotlivé řádky by tedy měly být podbarveny při najetí myší (všechny prohlížeče kromě MS IE), v Konqueroru (a Safari) jsou navíc řádky seznamu zebrované.
Podsekce s kategoriemi i nadále zobrazují ikonky, ale přidal jsem podbarvení políčka tabulky při najetí myší. Zároveň jsem CSS upravil tak, aby jako odkaz fungovalo celé políčko tabulky, ne pouze název kategorie, jak to bylo doposud. Doufám, že to přispěje k rychlejší navigaci, protože nebude nutné tolik "mířit", aby se člověk na odkaz trefil.
V té souvislosti bych se chtěl zeptat, jestli byste uvítali, kdybych podobný princip zavedl i u seznamového výpisu a především u výpisu diskuzí. Kliknout by pak v seznamu diskuzí bylo možné všude v prvním sloupci tabulky. Raději přikládám screenshot pro názornost... První dva řádky na obrázku znázorňují současný stav. Třetí řádek ukazuje, jak by to vypadalo a fungovalo po navrhované změně.
Kvůli případným pozdějším úpravám jsem pro ostylování výpisu položek v hardwarových sekcích vytvořil novou třídu hw
. Zatím je definice všech atributů stejná jako u třídy ds
. Pokud v jednom z oficiálních stylů vyhledáte část s definicemi třídy ds
, uvidíte hned i změny, ke kterým došlo.
Tiskni
Sdílej: