Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Richard Stallman přednáší ve středu 7. května od 16:30 na Technické univerzitě v Liberci o vlivu technologií na svobodu. Přednáška je určená jak odborné tak laické veřejnosti.
Jean-Baptiste Mardelle se v příspěvku na blogu rozepsal o novinkám v nejnovější verzi 25.04.0 editoru videa Kdenlive (Wikipedie). Ke stažení také na Flathubu.
TmuxAI (GitHub) je AI asistent pro práci v terminálu. Vyžaduje účet na OpenRouter.
Byla vydána nová verze R14.1.4 desktopového prostředí Trinity Desktop Environment (TDE, fork KDE 3.5, Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy v poznámkách k vydání. Podrobný přehled v Changelogu.
Bylo vydáno OpenBSD 7.7. Opět bez písničky.
V Tiraně proběhl letošní Linux App Summit (LAS) (Mastodon). Zatím nesestříhané videozáznamy přednášek jsou k dispozici na YouTube.
Reklamní email od alzy přežiju, takže od ábíčka tím tuplem ..
Prijde mi to kopie ze Slovenskyho portalu.Konkrétněji, prosím.
Vždyť si vyberte – to nastavení máte ve svém e-mailovém klientovi.
E-maily, které jsou jak v HTML tak v čistém textu, se dnes posílají běžně. Při vaší averzi k HTML jsem předpokládal, že máte poštovního klienta nastaveného tak, aby zobrazoval textovou verzi e-mailu.
Pokud se k současné verzi přidá HTML verze, vy tedy nic nepoznáte.
Pokud teď normálně používáte HTML e-maily a nevadí vám, nechápu, proč by najednou vadila HTML verze týdenního souhrnu.
Argumentovat množstvím přenesených dat v době, kdy 90 nebo kolik procent e-mailů tvoří spam, je zvláštní.
Připadá mi zbytečné programovat zvlášť tři verze e-mailů, když se může naprogramovat jen jedna a uživatel si vybere úplně stejně, jako u všech ostatních e-mailů. Navíc když už tak chcete šetřit přenosovou kapacitu, servery samozřejmě přenesou méně dat když se posílá jeden e-mail než když se posílají tři.
Btw tento predpoklad vychazi z ceho? Co pouzivam pro pristup k poste jsem nikde nepublikoval. Nebo jsi pouzil vyhledavac a zjistil to?Předpoklad vychází z toho, že se dnes běžně posílají HTML e-maily, takže vy je s vysokou pravděpodobností také dostáváte – a protože se tváříte, že HTML e-maily nepřežijete, diskutujete ale celkem živě, předpokládal jsem, že máte poštovního klienta nastaveného právě do režimu preference čistě textové části e-mailu.
Ja zase nechapu co je za problem v tom, ze jsem vyjadril svuj nazor.Kritizoval jsem snad někde to, že jste vyjádřil názor? Jenom jsem napsal, že to, co chcete, si můžete nastavit ve svém klientovi, a není tedy důvod, aby se tím nastavením zapleveloval kód a nastavení Abíčka.
Doporucuji se podivat na nabidky hostingu/housingu. Neni to tak davno cca par mesicu, co jsem tam videl omezeni resp. zpoplatneni prenesenych dat.A z toho důvodu navrhujete zvětšit objem posílaných dat? Když se posílá jeden kombinovaný e-mail, pošle se seznam adresátů + HTML verze + textová verze. Když se to bude posílat podle preferencí uživatele, pošle se seznam adresátů (rozdělený na tři části), pak se pošle textová verze, HTML verze a textová + HTML verze – takže obsah e-mailu půjde dvakrát. Na straně serveru se tedy posílá větší objem dat v případě, kdy si uživatelé volí formát v nastavení Abíčka.
Předpoklad vychází z toho, že se dnes běžně posílají HTML e-maily, takže vy je s vysokou pravděpodobností také dostáváte
a protože se tváříte, že HTML e-maily nepřežijete
diskutujete ale celkem živě, předpokládal jsem, že máte poštovního klienta nastaveného právě do režimu preference čistě textové části e-mailu.
... co chcete, si můžete nastavit ve svém klientovi,
a není tedy důvod, aby se tím nastavením zapleveloval kód a nastavení Abíčka.
Ano, bordel reklama jinak nechodi. Bezne mi to neprijde. A muzu rict, ze takovych e-mailu dostavam skutecne minimum.Vy se u každého e-mailu díváte na zdroj, že víte, co je HTML a co čistý text? Vy si asi pod HTML e-mailem představujete e-mail plný obrázků, a proto se vám nelíbí. Jenže HTML e-mail může být taky klidně tak jednoduchý, že jej od čistě textového e-mailu na první pohled nerozeznáte.
Vy se u každého e-mailu díváte na zdroj, že víte, co je HTML a co čistý text?
Vy si asi pod HTML e-mailem představujete e-mail plný obrázků, a proto se vám nelíbí.
Jenže HTML e-mail může být taky klidně tak jednoduchý, že jej od čistě textového e-mailu na první pohled nerozeznáte.
doufam, ze HTML bude volitelne v nastaveni.A zápisek jsi nečetl? Samozřejmě by si něco takového musel uživatel nastavit ve svém profilu a stále by byl k dispozici i textový formát.
A zápisek jsi nečetl?Cetl, ale priznam se bez muceni - tuto informaci jsem asi vyparsoval.
Ale blbě (prohlédněte si archiv na Gmane). XSL má problém, že se s ním blbě dělají řetězcové operace, které na lámání sazby potřeba jsou. V základní verzi 1.0 to je vyloženě porod. Ne že by to nešlo, ale trpí tím výkon počítače i duševní zdraví programátora. Verze 2.0, která zahrnuje XPath 2.0 je na tom o mnoho lépe. Ale i tak. Na druhou stranu většina XSL procesorů nabízí definování uživatelských funkcí. Když by se takto udělalo lámání řádků, bylo by XSL pěkné.
Na konec by se na sazbu do čistého textu dal použít FOP, který, což potěší redakci, je v javě. Stačilo by udělat XSL šablonu na převod XHTML do FO. Konečně by se tak dal oživit i výstup do PDF, který se dříve dělal v TeXu.
Zalámání řádků na méně než 80 znaků se dá udělat i dodatečnou transformací vygenerovaného textu.
Tak to řekněte programátorovi redakčního systému. Obzvlášť rozlámaný text v pre je chuťovka. Opravdu se podívejte do Gmane, co leze ze současného automatu.
stejně byste z toho FO nezískal čistý text jinak, než další XSL transformací
Právě že FOP má výstup do čistého textu.
Ale jinak máte pravdu, že FO je zbytečný. Já jen navrhoval rychle udělatelnou transformaci (a zadarmo byste měl výstup do PDF třeba pro měsíční souhrn).
Tiskni
Sdílej: