Navigace se soukromím CoMaps postavena nad OpenStreetMap je nově k dispozici v Google Play, App Store i F-Droid. Jedná se o komunitní fork aplikace Organic Maps.
Vývojáři OpenMW (Wikipedie) oznámili vydání verze 0.49.0 této svobodné implementace enginu pro hru The Elder Scrolls III: Morrowind. Přehled novinek i s náhledy obrazovek v oznámení o vydání.
Masivní výpadek elektrického proudu zasáhl velkou část České republiky. Hasiči vyjížděli k většímu počtu lidí uvězněných ve výtazích. Výpadek se týkal zejména severozápadu republiky, dotkl se také Prahy, Středočeského nebo Královéhradeckého kraje. Ochromen byl provoz pražské MHD, linky metra se už podařilo obnovit. Výpadek proudu postihl osm rozvoden přenosové soustavy, pět z nich je nyní opět v provozu. Příčina problémů je však stále neznámá. Po 16. hodině zasedne Ústřední krizový štáb.
Po více než roce vývoje od vydání verze 5.40 byla vydána nová stabilní verze 5.42 programovacího jazyka Perl (Wikipedie). Do vývoje se zapojilo 64 vývojářů. Změněno bylo přibližně 280 tisíc řádků v 1 500 souborech. Přehled novinek a změn v podrobném seznamu.
Byla vydána nová stabilní verze 7.5 webového prohlížeče Vivaldi (Wikipedie). Postavena je na Chromiu 138. Přehled novinek i s náhledy v příspěvku na blogu.
Sniffnet je multiplatformní aplikace pro sledování internetového provozu. Ke stažení pro Windows, macOS i Linux. Jedná se o open source software. Zdrojové kódy v programovacím jazyce Rust jsou k dispozici na GitHubu. Vývoj je finančně podporován NLnet Foundation.
Byl vydán Debian Installer Trixie RC 2, tj. druhá RC verze instalátoru Debianu 13 s kódovým názvem Trixie.
Na čem pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za červen (YouTube).
Libreboot (Wikipedie) – svobodný firmware nahrazující proprietární BIOSy, distribuce Corebootu s pravidly pro proprietární bloby – byl vydán ve verzi 25.06 "Luminous Lemon". Přidána byla podpora desek Acer Q45T-AM a Dell Precision T1700 SFF a MT. Současně byl ve verzi 25.06 "Onerous Olive" vydán také Canoeboot, tj. fork Librebootu s ještě přísnějšími pravidly.
Licence GNU GPLv3 o víkendu oslavila 18 let. Oficiálně vyšla 29. června 2007. Při té příležitosti Richard E. Fontana a Bradley M. Kuhn restartovali, oživili a znovu spustili projekt Copyleft-Next s cílem prodiskutovat a navrhnout novou licenci.
Option "EmulateWheelButton" "8"
taky má problém držet rovný směr, trochu je to moc citlivý pro jinou činnost než hry
Eh?
Já bych tam prostě vrazil optozávoru a byl by klid. Tlačítko alespoň nebude v noci hlasitě cvakat.
Moje řeč,Nevím jak moc jsi šikovný, ale dá se to celkem lehce opravit. Stačí rozebrat, přihnout jeden plíšek a zase složit. Nejsložitější je složit ten spínač zpátky
Mám G700 a taky už má syndrom doubleclick.
Tuším, odkud vítr vane, ale připadá mi to jako dost specifický způsob použití.Takhle pendluji už přes deset let a za tu dobu jsem si tak nějak zvyk. Samozřejmě, že před těmi deseti lety jsem měl myšku na špagátu. Kdyby mi to vyhovovalo, tak bych neměl důvod se špagátu zbavovat.
Jiná úvaha: doma nebo v kanclu zapíchnu do doku a mám rovnou k dispozici třeba i lepší periferie (plus monitor a tak), zatímco venku typicky chci používat něco kompaktního/integrovaného/jiného.Problém: je pět míst, kde na NB pravidelně dělám - práce, zákazník, vlak, ubytování na služebce a doma.
Navíc, u myši je tu otázka podložky. Dlouhá léta jsem sice jezdil po holém stole, ale nerad bych se k tomu vracel.Já dlouhá léta jezdil po podložce, ale pak jsem přešel na holý stůl (kdo to má sebou furt tahat?) a podložka mi vůbec nechybí. Navíc, co tak sleduji, podložky jsou docela na ústupu.
Nepoužívám externí monitory, klávesnice ani jiné periferie. Stačí mi Full HD, 15,6" NB, napájení, bezdrátová myš a sluchátka. Jsem schopen dělat téměř kdekoli. Stačí stůl, židle, zásuvka a připojení na síť. Na čemkoli menším bych už nebyl schopen dostatečně efektivně pracovat. (Práce u zákazníka znamená sedět kde mi řekne a celý den řešit co jej trápí)
Pokud to funguje, je to fajn. V dlouhodobém časovém horizontu je otázka, co na to budou říkat ruce, záda, krk, oči.
Já dlouhá léta jezdil po podložce, ale pak jsem přešel na holý stůl (kdo to má sebou furt tahat?) a podložka mi vůbec nechybí. Navíc, co tak sleduji, podložky jsou docela na ústupu.
Doporučuji vyzkoušet několik různých dobrých podložek.
Jak se pozná *dobrá* podložka? Nějaké doporučení?Doporučuji vyzkoušet několik různých dobrých podložek.
V dlouhodobém časovém horizontu je otázka, co na to budou říkat ruce, záda, krk, oči.Budou spokojené, neboť nesedí pořád ve stejné poloze a na stejně blbé židli.
Já dlouhá léta jezdil po podložce, ale pak jsem přešel na holý stůl (kdo to má sebou furt tahat?) a podložka mi vůbec nechybí. Navíc, co tak sleduji, podložky jsou docela na ústupu.Já jsem si docela zvyknul na podložku s podpěrou zápěstí. Jenom žena se na ní stydí sahat...
Tuším, odkud vítr vane, ale připadá mi to jako dost specifický způsob použití.To me prekvapuje, vzdyt to tak praktikuje snad polovina ITaku ...
Jiná úvaha: doma nebo v kanclu zapíchnu do doku a mám rovnou k dispozici třeba i lepší periferie (plus monitor a tak), zatímco venku typicky chci používat něco kompaktního/integrovaného/jiného.V praci dok mam, doma ne (coz je opet typicke). Za dock domu penize davat urcite nebudu. Krom toho kdyz uz dock, tak i externi klavesnice a mys - a mne se treba externi klavesnice na stul uz moc nevejde ...
Navíc, u myši je tu otázka podložky. Dlouhá léta jsem sice jezdil po holém stole, ale nerad bych se k tomu vracel.Nepouzivam a vubec mi nechybi. Navic to neustale prehazovat zleva doprava podle aktualniho uzivatele ...
Tiskni
Sdílej: