Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Richard Stallman přednáší ve středu 7. května od 16:30 na Technické univerzitě v Liberci o vlivu technologií na svobodu. Přednáška je určená jak odborné tak laické veřejnosti.
Jean-Baptiste Mardelle se v příspěvku na blogu rozepsal o novinkám v nejnovější verzi 25.04.0 editoru videa Kdenlive (Wikipedie). Ke stažení také na Flathubu.
TmuxAI (GitHub) je AI asistent pro práci v terminálu. Vyžaduje účet na OpenRouter.
Byla vydána nová verze R14.1.4 desktopového prostředí Trinity Desktop Environment (TDE, fork KDE 3.5, Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy v poznámkách k vydání. Podrobný přehled v Changelogu.
Bylo vydáno OpenBSD 7.7. Opět bez písničky.
/etc/X11/gdm/custom.conf problem neresi?
[servers]
0=Standard
1=Standard
Option "GlyphCache" "1" Option "InitialPixmapPlacement" "2"Aj ked musim uznat, ze s tymi optionami spadol (uvedenym sposobom) asi iba raz za posledne 3 mesiace.
Záleží co používáš za verzi. Už dost dlouho nejsou tyhle volby potřeba (jsou nastavené automaticky). Problémy s padáním nvidia ovladačů jsem vyřešil zakomenováním všech speciálních voleb v xorg.conf. Od té doby vše funguje jak má. Každý si pustí novou session a nemusí se starat kde právě je. Přepínání mezi sessions naprosto bez problémů.
$ eix nvidia-drivers -Ic [I] x11-drivers/nvidia-drivers (180.51@20.4.2009): NVIDIA X11 driver and GLX libraries
Co to? Multi-seat?
€ ck-list-sessions Session2: unix-user = '501' realname = 'Honza 'thingie' Bartoš' seat = 'Seat1' session-type = '' active = TRUE x11-display = ':0' x11-display-device = '/dev/tty1' display-device = '' remote-host-name = '' is-local = TRUE on-since = '2009-05-03T09:54:16.417463Z' login-session-id = '1'Je tu třeba tenhle krám. Nicméně jako už potřeba mít na stejném počítači pro různé lidi úplně jiné zvlášť spouštěné X servery proklatě dost smrdí.
Tiskni
Sdílej: