Wayback byl vydán ve verzi 0.1. Wayback je "tak akorát Waylandu, aby fungoval Xwayland". Jedná se o kompatibilní vrstvu umožňující běh plnohodnotných X11 desktopových prostředí s využitím komponent z Waylandu. Cílem je nakonec nahradit klasický server X.Org, a tím snížit zátěž údržby aplikací X11.
Byla vydána nová verze 6.18 živé linuxové distribuce Tails (The Amnesic Incognito Live System), jež klade důraz na ochranu soukromí uživatelů a anonymitu. Nově se lze k síti Tor připojit pomocí mostu WebTunnel. Tor Browser byl povýšen na verzi 14.5.5. Thunderbird na verzi 128.12.0. Další změny v příslušném seznamu.
Meta představila prototyp náramku, který snímá elektrickou aktivity svalů (povrchová elektromyografie, EMG) a umožňuje jemnými gesty ruky a prstů ovládat počítač nebo různá zařízení. Získané datové sady emg2qwerty a emg2pose jsou open source.
Byla vydána (𝕏) nová verze 25.7 open source firewallové a routovací platformy OPNsense (Wikipedie). Jedná se o fork pfSense postavený na FreeBSD. Kódový název OPNsense 25.7 je Visionary Viper. Přehled novinek v příspěvku na fóru.
Před 40 lety, 23. července 1985, společnost Commodore představila první počítač Amiga. Jednalo se o počítač "Amiga od Commodore", jenž byl později pojmenován Amiga 1000. Mělo se jednat o přímou konkurenci počítače Apple Macintosh uvedeného na trh v lednu 1984.
T‑Mobile USA ve spolupráci se Starlinkem spustil službu T-Satellite. Uživatelé služby mohou v odlehlých oblastech bez mobilního signálu aktuálně využívat satelitní síť s více než 650 satelity pro posílání a příjem zpráv, sdílení polohy, posílání zpráv na 911 a příjem upozornění, posílání obrázků a krátkých hlasových zpráv pomocí aplikace Zprávy Google. V plánu jsou také satelitní data.
Společnost Proxmox Server Solutions stojící za virtualizační platformou Proxmox Virtual Environment věnovala 10 000 eur nadaci The Perl and Raku Foundation (TPRF).
Byla vydána nová verze 2.4.65 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešena je bezpečnostní chyba CVE-2025-54090.
Společnost Proton AG stojící za Proton Mailem a dalšími službami přidala do svého portfolia AI asistenta Lumo.
Amazon koupil společnost Bee zaměřenou na nositelnou osobní AI aktuálně nabízející náramek Pioneer (YouTube) s mikrofony zaznamenávající vše kolem [𝕏, LinkedIn].
K tomu "abíčku" určite sa rozvinulo do prekrásnej podoby a pripomína mikromodel spoločnosti myslím tej lepšiej akú by sme chceli mať, no to neznamená že nieje čo zlepšovať.
(byť paradoxně to byla tato a pozdější doba "temna", která nám zachovala přepisováním antické prameny).lol
To platí i pro následný tzv. "Pád Říma", což byla prostě transformace antické společnosti do společnosti středověkéOna to nebyla "prostě transformace". To byl prostě pád se vším všudy - s opakovaným dobýváním a pleněním kdejakými barbary, vylidňováním měst.
Ona to nebyla "prostě transformace". To byl prostě pád se vším všudy - s opakovaným dobýváním a pleněním kdejakými barbary, vylidňováním měst.aneb Gibbon a a historiografie 18. století nechává pozdravovat
Čím více se vydává zákonů a nařízení, tím více je zlodějů a lupičů.
To pravil Lao'c někdy 600 let před narozením Krista a letopočtu.
Ovšem bez složitých zákonů, laikům nesrozumitelných, by neměli právníci co dělat :). Jak říká o mnoho let později V. Bělohradský: Právní stát je stát, kde se dobře daří právníkům. To jistě tak trochu provokace, ale něco na tom také je.
Doby úpadku jsou ale zase dobré pro samotné aktéry. Jistě je příjemnější se dekadentně vyvalovat v lázni a na násilí se chodit díval do Kolosea, než si nechat useknot hlavu v dynamickém období rozkvětu v Římě.
Taková zlatá doba Evropy mohla být v době před první světovou. Pro Evropu, národy kolonií asi na to nevzpomínají nejlépe. Ale i v té Evropě to znamenalo dvanáctihodinovou pracovní dobu včetně sobot. Dobře je dneska. I když, pravda, pokud se Titanik opravdu potápí, radovat se nad tím, jak ta kapela pěkně vyhrává...
I s těmi mravy. Dřívější války (středověk) se otevřeně vedly s úmyslem dobýt--dobít, zničit. Dneska se už se vládci alespoň snaží své choutky ospravedlnit.
Ovšem bez složitých zákonů, laikům nesrozumitelných, by neměli právníci co dělat :)Základní problém je, že když dělám zákon, jistě se kolem motá nějaký právník a ten bude mít s velkou pravděpodobností zájem na komplikovaných a složitých předpisech, než na něčem, co pochopí prakticky každý.
Otázkou je, jestli musí být na vše psaný zákon, norma, nařízení, směrnice, předpis ...
Tiskni
Sdílej: