abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    včera 22:44 | Bezpečnostní upozornění

    NÚKIB upozorňuje na kritickou zranitelnost v SharePointu. Jedná se o kritickou zranitelnost typu RCE (remote code execution) – CVE-2025-53770, která umožňuje neautentizovaný vzdálený přístup a spuštění kódu, což může vést k úplnému převzetí kontroly nad serverem. Zranitelné verze jsou pouze on-premise verze a to konkrétně SharePoint Server 2016, 2019 a Subscription Edition. SharePoint Online (Microsoft 365) není touto zranitelností ohrožen.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 21:00 | IT novinky

    Společnost Valve zpřísnila pravidla pro obsah, který je možné distribuovat ve službě Steam. Současně řadu her ze Steamu odstranila. V zásadách a pravidlech přibylo omezení 15: Obsah, který by mohl porušovat pravidla a normy stanovené zpracovateli plateb a souvisejícími sítěmi platebních karet a bankami nebo poskytovateli připojení k internetu. Sem spadají zejména určité druhy obsahu pouze pro dospělé.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 13:33 | Komunita

    Dle analytics.usa.gov je za posledních 90 dnů 6,2 % přístupů k webových stránkám a aplikacím federální vlády Spojených států z Linuxu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    20.7. 17:44 | Zajímavý článek

    Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    20.7. 00:33 | Bezpečnostní upozornění

    V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 15
    20.7. 00:22 | Komunita

    Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    19.7. 13:22 | Komunita

    Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    18.7. 14:00 | Zajímavý článek

    Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    18.7. 12:00 | Nová verze

    V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    17.7. 18:44 | Zajímavý článek

    Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    Kolik tabů máte standardně otevřeno ve web prohlížeči?
     (27%)
     (21%)
     (4%)
     (8%)
     (2%)
     (4%)
     (4%)
     (31%)
    Celkem 52 hlasů
     Komentářů: 9, poslední včera 15:56
    Rozcestník


    Vložit další komentář
    3.10.2006 11:36 VícNežNic | skóre: 42 | blog: Spáleniště | Ne dost daleko
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Zklamani z brnenskeho dne inovaci.
    Nebude problém v tom, že v oblasti inovací by se v Brně našly mnohem zajímavější a (bohužel) i trochu přízemnější problémy? :-)
    Copak toho není dost?
    3.10.2006 22:27 Lukáš Rýdlo | skóre: 18 | blog: Silný kafe | Brno
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Zklamani z brnenskeho dne inovaci.
    Myslím, že jsi udeřil hřebíček na hlavičku ;-). Stejně je mi ale líto, že slibně vypadající akce, která se chlubila "vědeckou úrovní" končí takovým propadákem. Naivně jsem si myslel, že doby přízemního pohledu na svět "dělnickýma očima" jsou pryč a že lidé budou mít trochu zájem o vědu a vědění. Obzvláště že se budou studenti VŠ a jejich učitelé zajímat o své kolegy na jiných oborech, aby měli alespoň trochu představu, co se dělá jinde a že existují i jiné obory než ten jejich. Asi jsem ze svého realismu na chvíli vybočil k optimismu (nebo spíš naivitě :-().
    θηριον ειμι
    3.10.2006 23:11 VícNežNic | skóre: 42 | blog: Spáleniště | Ne dost daleko
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Zklamani z brnenskeho dne inovaci.
    Je to silně dělnické, přízemní a kdovíco, ale začal bych ,Brněnským dnem _rozumných_ otvíracích dob v potravinách`.
    Copak toho není dost?
    3.10.2006 23:55 Lukáš Rýdlo | skóre: 18 | blog: Silný kafe | Brno
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Zklamani z brnenskeho dne inovaci.
    To je příšerně přízemní a dělnické :-D. Já navrhuji brněnský den _sjízdných a bezpečných_ cyklostezek (akorát nevím, kde by se slavil :-)).
    θηριον ειμι
    4.10.2006 00:05 VícNežNic | skóre: 42 | blog: Spáleniště | Ne dost daleko
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Zklamani z brnenskeho dne inovaci.
    Já bych se připojil, za předpokládů, že pak bude možno cyklisty a bruslaře mimo tyto vymezené prostory střílet :-)
    Copak toho není dost?
    4.10.2006 12:25 Lukáš Rýdlo | skóre: 18 | blog: Silný kafe | Brno
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Zklamani z brnenskeho dne inovaci.
    Grrr, jsem proti :-D
    θηριον ειμι
    4.10.2006 12:32 zabza | skóre: 52 | blog: Nad_sklenkou_cerveneho
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Zklamani z brnenskeho dne inovaci.
    To je zajímavé, že všichni, kdo jezdí po Brně na kole, se tak hezky shodnou na hodnocení brněnských cyklostezek :-)
    30.11.2006 15:55 nehopsa
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Zklamani z brnenskeho dne inovaci.
    Hlavní příspěvek, na který reaguji, je naprosto perfektní a plně ho nejen sdílím, ale doslova a do písmene jsem si to také prožil. Taky jsem zabloudíl, taky jsem nezažil žádou strhující prezentaci vynálezů, také jsem se nechal nachytat megaakcí vedle, kde však též všichni spali. A soutěž o naší zemi, kde zítra znamená již včera (s Včerejší MF) mám zažitou odmlada.

    Na druhou stranu, jsem několika drobnostmi fascinován. Je ten Permamotor skutečně tak vynikající jak to tvrdí pan vynálezce? S panem vynálezcem jsem se nechal vyfotit u jeho expozice (ustoupil jsem a ve snímku nejsem, nezavazím). Pan vynálezce byl nesmírně kultivovaný člověk a zažíval svůj velký den. Velmi trpělivě mi vysvětloval v čem jeho myšlenka spočívá. Už desetiletí na projektu pracuje ale teprve asi tři roky je vyrobitelný protože technologie je teprve nyní zralá. A....možná by se tím drobným permamotorem (pokud jsem to nezkomolil, na googlu jsem teď už jen sáhl do sraček) dala nakonec roztočit i kola českého průmyslu?

    Kola vašich kol?

    Kola vašich aut raději ne. Nenávidím auta. Ale se spotřebou 2l na 100km bych si nechal možná i do auta domluvit.

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.