abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 14:11 | Komunita

    Po Canonicalu a SUSE oznámil také Red Hat, že bude podporovat a distribuovat toolkit NVIDIA CUDA (Wikipedie).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    dnes 13:55 | Nová verze

    TrueNAS (Wikipedie), tj. open source storage platforma postavená na Linuxu, byl vydán ve verzi 25.10 Goldeye. Přináší NVMe over Fabric (NVMe-oF) nebo OpenZFS 2.3.4.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    dnes 13:33 | Nová verze

    Byla vydána OpenIndiana 2025.10. Unixový operační systém OpenIndiana (Wikipedie) vychází z OpenSolarisu (Wikipedie).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    dnes 13:22 | Zajímavý článek

    České základní a střední školy čelí alarmujícímu stavu kybernetické bezpečnosti. Až 89 % identifikovaných zranitelností v IT infrastruktuře vzdělávacích institucí dosahuje kritické úrovně, což znamená, že útočníci mohou vzdáleně převzít kontrolu nad klíčovými systémy. Školy navíc často provozují zastaralé technologie, i roky nechávají zařízení bez potřebných aktualizací softwaru a používají k nim pouze výchozí, všeobecně známá

    … více »
    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    dnes 05:11 | Komunita

    Během tradiční ceremonie k oslavě Dne vzniku samostatného československého státu (28. října) byl vyznamenán medailí Za zásluhy (o stát v oblasti hospodářské) vývojář 3D tiskáren Josef Průša. Letos byly uděleny pouze dvě medaile Za zásluhy o stát v oblasti hospodářské, druhou dostal informatik a manažer Ondřej Felix, který se zabývá digitalizací státní správy.

    🇹🇬 | Komentářů: 26
    dnes 04:44 | Nová verze

    Tor Browser, tj. fork webového prohlížeče Mozilla Firefox s integrovaným klientem sítě Tor přednastavený tak, aby přes tuto síť bezpečně komunikoval, byl vydán ve verzi 15.0. Postaven je na Firefoxu ESR 140.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    včera 16:44 | Nová verze

    Bylo oznámeno (cs) vydání Fedora Linuxu 43. Ve finální verzi vychází šest oficiálních edic: Fedora Workstation a Fedora KDE Plasma Desktop pro desktopové, Fedora Server pro serverové, Fedora IoT pro internet věcí, Fedora Cloud pro cloudové nasazení a Fedora CoreOS pro ty, kteří preferují neměnné systémy. Vedle nich jsou k dispozici také další atomické desktopy, spiny a laby. Podrobný přehled novinek v samostatných článcích na stránkách Fedora Magazinu: Fedora Workstation, Fedora KDE Plasma Desktop, Fedora Silverblue a Fedora Atomic Desktops.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 15:22 | IT novinky

    Elon Musk oznámil (𝕏) spuštění internetové encyklopedie Grokipedia (Wikipedia). Zatím ve verzi 0.1. Verze 1.0 prý bude 10x lepší, ale i ve verzi 0.1 je podle Elona Muska již lepší než Wikipedia.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 19
    včera 05:44 | Komunita

    PSF (Python Software Foundation) po mnoha měsících práce získala grant ve výši 1,5 milionu dolarů od americké vládní NSF (National Science Foundation) v rámci programu "Bezpečnost, ochrana a soukromí open source ekosystémů" na zvýšení bezpečnosti Pythonu a PyPI. PSF ale nesouhlasí s předloženou podmínkou grantu, že během trvání finanční podpory nebude žádným způsobem podporovat diverzitu, rovnost a inkluzi (DEI). PSF má diverzitu přímo ve svém poslání (Mission) a proto grant odmítla.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 24
    včera 04:55 | Nová verze

    Balík nástrojů Rust Coreutils / uutils coreutils, tj. nástrojů z GNU Coreutils napsaných v programovacím jazyce Rust, byl vydán ve verzi 0.3.0. Z 634 testů kompatibility Rust Coreutils s GNU Coreutils bylo úspěšných 532, tj. 83,91 %. V Ubuntu 25.10 se již používá Rust Coreutils místo GNU Coreutils, což může přinášet problémy, viz například nefunkční automatická aktualizace.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    Jaké řešení používáte k vývoji / práci?
     (36%)
     (48%)
     (20%)
     (19%)
     (23%)
     (17%)
     (21%)
     (17%)
     (17%)
    Celkem 281 hlasů
     Komentářů: 14, poslední 14.10. 09:04
    Rozcestník

    Zklamani z brnenskeho dne inovaci.

    3.10.2006 11:14 | Přečteno: 1120× | Myšlenky

    Uz pred 14 dny jsem zahledl na nasi fakulte zajimavy plakat lakajici na "Den Inovaci", ktery je dnes v Aule Q na Strojarne brnenskeho VUT. Nevahal jsem si privstat a v 10 jsem byl na Technicke 2, coz je ulice temer v polich za Krpolem. Tam sidli par fakult VUT a bnensky Technologicky park.

    Z ruznych akci podobneho typu, jako byla treba "IT den do prace" na nasi fakulte, jsem zvykly, ze krom pekne vypadajiciho posteru a lakadel se taky zajisti program a bezproblemova orientace pro prichozi. Nase fakulta je temer v centru, v mistech, ktera vetsina lidi zna a presto na "IT den do prace" byly vylepene sipecky od nejblizsich zastavek az po nasi fakultu a akce se konala primo ve vestibulu.

    Na VUT to resi jinak. Kde je strojarna vim, a tak jsem nevahal jit ten kus od saliny smer vysoka budova, kde jsem splynul s davem strojaru. Nakonec jsem si vsiml i vchodu nadepsaneho "Aula Q" a tak jsem vstoupil. Vlevo bufet, vpravo posezeni a pruchod do vedlejsi casti budovy. Nuze nic, vzhuru po schodech. V mezipatre jsem si na zemi vsiml maleho "obtisku Jihomoravske inovacni centrum". Aha, asi jsem tu spravne. V dalsim patre stal stojan se "Starou frontou VCERA" -- ajo, slibovali vytisk zdarma pro navstevniky. Nejspis jsem tu spravne. A pak jsem konecne zahledl neco, co pripominalo zminenou akci (kdyz nepocitam plakat na vchodovych dverich, ktery lakal na doprovodnou vystavku). Jelikoz v predsali bylo jen par panu a postery, nakoukl jsem do prednaskoveho salu. Podle programu mel zrovna nekdo povidat o projektu Liberouter, na coz jsem se tesil. Ten pan vepredu povidal cosi o registrech a priznaku 16 a 32bitove instrukce procesoru, tak jsem chvili nabyl dojmu, ze se jim nejakym zazrakem podarilo na tuto akci nahnat spoustu mladych lidi. Pak mi to ale (pri pohledu na spici studenty ;-)) doslo. Navstivil jsem prednasku FEKT VUT a ne soucast Dne Inovaci. Nu coz, budeme hledat dal... Procetl jsem si zajimave postery, uhnul robotovi Orfeovi, kterym se VUT chlubi i na veletrhu Gaudeamus ;-) a ktery se tu opet "prochazel".

    Zlatym hrebem byla CT, ktera si prisla natocit par snimku pro zpravy. Pan kameraman se ptal jednoho z organizatoru "A mate tu neco, co bychom si mohli natocit?". Nakonec natocili (jak jinak) Orfea (jedine co se tam hybalo :-)) a pekne nasvetlenou vodni dymku, ke ktere pritahli jednoho pobliz stojiciho studenta, ktery jim delal "zaujateho komparzistu".

    A celkove? Bud jsem natolik slepy, ze jsem si nevsiml zadnych sipek a skoncil jen v nejakem "doprovodnem salku" nebo pani organizatori zapomneli na to, ze akci navstivi i lide, kteri na Strojarne nestuduji... A pak je tu ta treti varianta, ze cela akce probihala opravdu jen pred tim prednaskovym salem, kde jsem byl. V tom pripade jsem opet naletel na reklamu hlasajici 4 prednasky za hodinu o jednotlivych objevech od 9 do 19 hodin...

    Sorry za chybejici diakritiku, ale na Erinkach (Irixove stroje) opravdu neumim prepnout na ceskou klavesnici a Luny (jablicka) zase blbnou...

           

    Hodnocení: 100 %

            špatnédobré        

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    Komentáře

    Vložit další komentář

    3.10.2006 11:36 VícNežNic | skóre: 42 | blog: Spáleniště | Ne dost daleko
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Zklamani z brnenskeho dne inovaci.
    Nebude problém v tom, že v oblasti inovací by se v Brně našly mnohem zajímavější a (bohužel) i trochu přízemnější problémy? :-)
    Copak toho není dost?
    3.10.2006 22:27 Lukáš Rýdlo | skóre: 18 | blog: Silný kafe | Brno
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Zklamani z brnenskeho dne inovaci.
    Myslím, že jsi udeřil hřebíček na hlavičku ;-). Stejně je mi ale líto, že slibně vypadající akce, která se chlubila "vědeckou úrovní" končí takovým propadákem. Naivně jsem si myslel, že doby přízemního pohledu na svět "dělnickýma očima" jsou pryč a že lidé budou mít trochu zájem o vědu a vědění. Obzvláště že se budou studenti VŠ a jejich učitelé zajímat o své kolegy na jiných oborech, aby měli alespoň trochu představu, co se dělá jinde a že existují i jiné obory než ten jejich. Asi jsem ze svého realismu na chvíli vybočil k optimismu (nebo spíš naivitě :-().
    θηριον ειμι
    3.10.2006 23:11 VícNežNic | skóre: 42 | blog: Spáleniště | Ne dost daleko
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Zklamani z brnenskeho dne inovaci.
    Je to silně dělnické, přízemní a kdovíco, ale začal bych ,Brněnským dnem _rozumných_ otvíracích dob v potravinách`.
    Copak toho není dost?
    3.10.2006 23:55 Lukáš Rýdlo | skóre: 18 | blog: Silný kafe | Brno
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Zklamani z brnenskeho dne inovaci.
    To je příšerně přízemní a dělnické :-D. Já navrhuji brněnský den _sjízdných a bezpečných_ cyklostezek (akorát nevím, kde by se slavil :-)).
    θηριον ειμι
    4.10.2006 00:05 VícNežNic | skóre: 42 | blog: Spáleniště | Ne dost daleko
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Zklamani z brnenskeho dne inovaci.
    Já bych se připojil, za předpokládů, že pak bude možno cyklisty a bruslaře mimo tyto vymezené prostory střílet :-)
    Copak toho není dost?
    4.10.2006 12:25 Lukáš Rýdlo | skóre: 18 | blog: Silný kafe | Brno
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Zklamani z brnenskeho dne inovaci.
    Grrr, jsem proti :-D
    θηριον ειμι
    4.10.2006 12:32 zabza | skóre: 52 | blog: Nad_sklenkou_cerveneho
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Zklamani z brnenskeho dne inovaci.
    To je zajímavé, že všichni, kdo jezdí po Brně na kole, se tak hezky shodnou na hodnocení brněnských cyklostezek :-)
    30.11.2006 15:55 nehopsa
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Zklamani z brnenskeho dne inovaci.
    Hlavní příspěvek, na který reaguji, je naprosto perfektní a plně ho nejen sdílím, ale doslova a do písmene jsem si to také prožil. Taky jsem zabloudíl, taky jsem nezažil žádou strhující prezentaci vynálezů, také jsem se nechal nachytat megaakcí vedle, kde však též všichni spali. A soutěž o naší zemi, kde zítra znamená již včera (s Včerejší MF) mám zažitou odmlada.

    Na druhou stranu, jsem několika drobnostmi fascinován. Je ten Permamotor skutečně tak vynikající jak to tvrdí pan vynálezce? S panem vynálezcem jsem se nechal vyfotit u jeho expozice (ustoupil jsem a ve snímku nejsem, nezavazím). Pan vynálezce byl nesmírně kultivovaný člověk a zažíval svůj velký den. Velmi trpělivě mi vysvětloval v čem jeho myšlenka spočívá. Už desetiletí na projektu pracuje ale teprve asi tři roky je vyrobitelný protože technologie je teprve nyní zralá. A....možná by se tím drobným permamotorem (pokud jsem to nezkomolil, na googlu jsem teď už jen sáhl do sraček) dala nakonec roztočit i kola českého průmyslu?

    Kola vašich kol?

    Kola vašich aut raději ne. Nenávidím auta. Ale se spotřebou 2l na 100km bych si nechal možná i do auta domluvit.

    Založit nové vláknoNahoru

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.