Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) jako první orgán státní správy v Česku spustilo takzvaný „bug bounty“ program pro odhalování bezpečnostních rizik a zranitelných míst ve svých informačních systémech. Za nalezení kritické zranitelnosti nabízí veřejnosti odměnu 1000 eur, v případě vysoké závažnosti je to 500 eur. Program se inspiruje přístupy běžnými v komerčním sektoru nebo ve veřejné sféře v zahraničí.
Tak jsem konečně dorenderoval i druhou verzi své zápočtové animace do PB009 – základy grafiky. Jelikož jsem nad tím seděl docela dlouho (jsem lama a tohle byla má první animace) a její součástí je i obligátní tučňák (pokud byste to nepoznali, tak je to ta tlustá tmavá potvůrka, co tam máchá křídly
), řekl jsem si, že sem hodím link, abyste mohli zkritizovat, jak se mi to nepovedlo...
Příznivce OSS zklamu, dělali jsme v Cinema 4D na WinXP, ale musím konstatovat, že Cinema je výrazně pohodlnější nástroj než Blender (z mých nepříliš bohatých zkušeností, pohledem začátečníka) i přes mou snahu blenderu trochu nadržovat za jeho trochu "vimařské ovládání".
Jinak zvědavci si mohou kliknout na video v MPEG4 640 na 480 (cca 3,7 MB), které je asi o třetinu zrychlené a i tak se mi renderovalo 15 hodin, 16 minut a 26 vteřin. Nebo na video v MPEG4 320 na 240 (cca 5 MB), které má sice menší rozměry, ale je v zamýšlené rychlosti. Renderovalo se 9 hodin, 59 minut a 16 vteřin. Děkuji pánům správcům z windowsové sekce našeho CVT, že mi dovolili zamknout počítač na celý víkend a dnešní noc, aniž bych měl blokaci účtu .
(Pokud má někdo problém s mpeg4, nechť si změní koncovku mpeg na avi a stáhne si to v avíčku, které je ovšem "trochu" větší )
Update: grrr, v anketě se vyfiltroval text v uvozovkách. Mělo tam být: chybí tam cedulka "powered by tučňák".
Tiskni
Sdílej: