Meta představila prototyp náramku, který snímá elektrickou aktivity svalů (povrchová elektromyografie, EMG) a umožňuje jemnými gesty ruky a prstů ovládat počítač nebo různá zařízení. Získané datové sady emg2qwerty a emg2pose jsou open source.
Byla vydána (𝕏) nová verze 25.7 open source firewallové a routovací platformy OPNsense (Wikipedie). Jedná se o fork pfSense postavený na FreeBSD. Kódový název OPNsense 25.7 je Visionary Viper. Přehled novinek v příspěvku na fóru.
Před 40 lety, 23. července 1985, společnost Commodore představila první počítač Amiga. Jednalo se o počítač "Amiga od Commodore", jenž byl později pojmenován Amiga 1000. Mělo se jednat o přímou konkurenci počítače Apple Macintosh uvedeného na trh v lednu 1984.
T‑Mobile USA ve spolupráci se Starlinkem spustil službu T-Satellite. Uživatelé služby mohou v odlehlých oblastech bez mobilního signálu aktuálně využívat satelitní síť s více než 650 satelity pro posílání a příjem zpráv, sdílení polohy, posílání zpráv na 911 a příjem upozornění, posílání obrázků a krátkých hlasových zpráv pomocí aplikace Zprávy Google. V plánu jsou také satelitní data.
Společnost Proxmox Server Solutions stojící za virtualizační platformou Proxmox Virtual Environment věnovala 10 000 eur nadaci The Perl and Raku Foundation (TPRF).
Byla vydána nová verze 2.4.65 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešena je bezpečnostní chyba CVE-2025-54090.
Společnost Proton AG stojící za Proton Mailem a dalšími službami přidala do svého portfolia AI asistenta Lumo.
Amazon koupil společnost Bee zaměřenou na nositelnou osobní AI aktuálně nabízející náramek Pioneer (YouTube) s mikrofony zaznamenávající vše kolem [𝕏, LinkedIn].
Společnost Teufel nedávno představila svůj první open source Bluetooth reproduktor MYND.
Byla vydána verze 4.2 multiplatformního integrovaného vývojového prostředí (IDE) pro rychlý vývoj aplikaci (RAD) ve Free Pascalu Lazarus (Wikipedie). Využíván je Free Pascal Compiler (FPC) 3.2.2.
Chudáci děti, jak k tomu přijdou, když už jim maminky ani nepošlou na tábor balíček se sladkým nebo buchtama... No je to smutné, ale podívejme se na to čistě prakticky. Dítě odjede na tábor. Ty teď trvají většinou 14 dní (ne 3 týdny, jak za mého mládí ). Pokud tedy chceme, aby dítě dostalo balíček ještě během pobytu na táboře, měli bychom začít péct ještě před odjezdem...
Říkáte si asi, co to blábolím, když Česká pošta dodává přece zásilky do druhého dne. Přece "dnes podáte, zítra dodáme"! No možná, jenže já si vyhlídl v bazaru na netu GPS Garmin eTrex Legend. Člověk, od kterého kupuji, ji 2. 7. v 8:30 dal na poštu. Myslíte si, že jsem ji už dostal? Zítra odpoledne odjíždím (udělalo se nám moc pěkné bouřkové počasí, tak toho chci využít ), tak doufám, že se třeba ještě ráno dočkám milého překvapení a po cestě ve vlaku se s tím naučím dělat. Ale našel jsem na netu asi týden starý blogpost, kde si autor stěžoval, že zásilka z Brna do 50 km vzdálené obce šla 20 dní, tak nechci být příliš optimistický... Tleskám České poště, příště si pro to raději zajedu osobně. Bude to rychlejší a spolehlivější.
Update:Je to paráda. Balíček šel z Prahy a dorazil dneska, tedy po 8 dnech. Bohužel jsem byl během pokusu o doručení (v 11:55) v šalině asi tak 5 zastávek od domu, takže si to můžu vyzvednout dnes v 15 h. na poště. Detail: dnes v 15.25 mi odjíždí vlak z hlavního nádrazí, kam jede šalina cca 30 minut. Když se daří, tak se daří! Nesnáším Murphyho!
Tiskni
Sdílej:
Jj, já mám věci z Brna v Praze fakt expresně. Trochu horší je to z jedné části Prahy na druhou, to jsou i 3- 4 dni.
Není tábor jako táborKoncentrační?.