Byla vydána verze 4.2 multiplatformního integrovaného vývojového prostředí (IDE) pro rychlý vývoj aplikaci (RAD) ve Free Pascalu Lazarus (Wikipedie). Využíván je Free Pascal Compiler (FPC) 3.2.2.
Anton Carniaux, právní zástupce Microsoft France, pod přísahou: Microsoft nemůže garantovat, že data z EU nepředá do USA bez EU souhlasu, musí dodržovat americké zákony.
Byl vydán Mozilla Firefox 141.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Lokální AI umí uspořádat podobné panely do skupin. Firefox na Linuxu využívá méně paměti. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 141 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
NÚKIB upozorňuje na kritickou zranitelnost v SharePointu. Jedná se o kritickou zranitelnost typu RCE (remote code execution) – CVE-2025-53770, která umožňuje neautentizovaný vzdálený přístup a spuštění kódu, což může vést k úplnému převzetí kontroly nad serverem. Zranitelné verze jsou pouze on-premise verze a to konkrétně SharePoint Server 2016, 2019 a Subscription Edition. SharePoint Online (Microsoft 365) není touto zranitelností ohrožen.
Společnost Valve zpřísnila pravidla pro obsah, který je možné distribuovat ve službě Steam. Současně řadu her ze Steamu odstranila. V zásadách a pravidlech přibylo omezení 15: Obsah, který by mohl porušovat pravidla a normy stanovené zpracovateli plateb a souvisejícími sítěmi platebních karet a bankami nebo poskytovateli připojení k internetu. Sem spadají zejména určité druhy obsahu pouze pro dospělé.
Dle analytics.usa.gov je za posledních 90 dnů 6,2 % přístupů k webových stránkám a aplikacím federální vlády Spojených států z Linuxu.
Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
protože dokáže vytvořit víc instancí zvolené třídy než Java
Ovšem za jiných podmínek, takže nedokazuje vlastně nic.
binary-trees
, hned na začátku) a vychází mi to takto:
time java -server binarytrees 16 > /dev/null real 0m3.490s user 0m3.148s sys 0m0.184s time java binarytrees 16 > /dev/null real 0m4.519s user 0m4.384s sys 0m0.092s time ./binarytrees 16 > /dev/null real 0m2.962s user 0m2.948s sys 0m0.008sRozdíl je mezi Javou a C je sice docela značný, ale tady už to tak významné není:
time java -server binarytrees 18 > /dev/null real 0m14.188s user 0m13.977s sys 0m0.188s time java binarytrees 18 > /dev/null real 0m16.140s user 0m15.745s sys 0m0.156s time ./binarytrees 18 > /dev/null real 0m13.936s user 0m13.545s sys 0m0.088sKaždopádně je zajímavý hlavně ten podstatný rozdíl mezi verzí JVM client (default) a server.
To UPDATE: ano je to tak. JRE je defaultně omezeno a nemá k disposici celou paměť.
Předminulý semestr jsem na áčko ukončil C++ (ze kterého tento semestr cvičím jednu skupinu)
Můžu se zeptat co je to za školu, kde člověk po vystudování jednoho kursu tento kurs může učit? Každopádně doufám, že neučíš podobná zvěrstva jako tento ukázkový kód.
Rád udělám reklamu svému ústavu . Vítej na FI MUNI. A taková zvěrstva se opravdu snažím neučit, ale tady nejsme ve škole
.
Já se ptal proto, abych se té škole mohl vyhnout...
Když tak nad tím kódem přemýšlím, tak se vlastně nevytvoří ani jeden objekt, protože žádný konstruktor se vlastně nedokončí. Tomu říkám test .
Já se ptal proto, abych se té škole mohl vyhnout...Patrně nutná podmínka pro vedení cvičení z C/C++ je dosažení 80 bodů u zkoušky, na jedničku stačí, tuším, šedesát. Jde o součet bodů za domácí úlohy do cvičení, zkouškový program řešený doma a za připitomělý test nimrající se v normách ANSI/ISO C/C++ a chytácích, které při běžném programování zcela jistě nepotkáte. :) Ani jednou jsem se bohužel nepřehoupl přes tuto hranici, takže jsem přišel o snadný a bezpracný příjem peněz. Škoda. :( Na druhou stranu C/C++ prý není na FI zase tak moc rozšířené, takže je lepší tuto školu hodnotit na základě jiných věcí.
S pravidly pro bodování mnohdy nesouhlasímNahlédl jsem do těch pravidel, a je to tedy síla. Když si vzpomenu na zlaté časy na FEL ČVUT (ne, že by to nebylo přísné, ale co je moc, to je moc)...
absence: cvic1: cvic2: 9.3. ok, *2 cvic3: 13.3. nefunguji locale, jinak ok *3 cvic4: 20.3. spatna prava k souborum, *-3 22.3. ok, autodetekce *1 cvic5: 25.3. ok, vcasne odevzdani, kratke, *4 cvic6: 2.4. ok, vcas, nepovine, *3 cvic7: 10.4. vyzaduje IP adresu, ne nazev, nepouzite promenne, jinak dobre, *-3, opravit do 2.5. 25.4. ok, udp *1, dynamicka rychlost *1 cvic8: 17.4. ok, *3 cvic9: 24.4. ok, vcas *2 cvic10: 27.4. ok, vcas *2 cvic11: 9.5. ok zapocet: ANO 11.5.2005 M.Šárfy zaver: 16/5 Zpracuje MI 28/5 OK, obě rozšíření *35 test: 3/6 80% *24Pokud bych já bodoval cvičení, asi bych se na pravidla, která se nám oběma nelíbí, jednoduše vysral.
překvapuje mě, že tento aspekt nemá vliv na nasazení Javy ve webových aplikacích, kde by paměťová náročnost měla hrát nemalou roli.Spočítej si cenu programátorů v C++, připočti k tomu fakt, že nemáš za zadkem nic jako jboss, nebo Apache, Sun případně Eclipse a potom to porovnej s cenou jednoho serveru, který má dost výkonu, aby deficit Javy utáhl. Z ekonomického hlediska by se takové nasazení C++ rovnalo sebevraždě ... předpokládaný nárůst efektivity aplikace by se pravděpodobně nikdy nezaplatil.
import java.util.Hashtable; public class Door { private String number; private boolean open; private static int count; /** * Constructor * * @param number * string "number" of the door */ public Door(String number) { this.number = number; System.out.println("Object count: " + number); // new Door("HAHA"); // let's go cycling} /** * Main function. */ public static void main(String args[]) { int count=1; Door d; Hashtable h = new Hashtable(); while(true){ System.out.println("Object count: " + (count++)); d = new Door(Integer.toString(count)); // let's go cycling : h.put(new Integer(count),d); count++; } } }
Anketa
Losnu nebo Mažňáka?
Ále, třeba Bahňáka! (31 %)
Java RULEZZ! (30 %)
C++ RULEZZ! (35 %)
Co kecáš, Java paměť vůbec nepotřebuje! (17 %)
C++ na programování a na Jávu na dovolenou. (36 %)
Džáva, jedině džáva! (13 %)
Lama, seš LAMA! (27 %)
Já programuju v BASICu. (12 %)
Všichni jste divní. Jenom já jsem Smalltalk! (18 %)
Celkem 83 hlasů.
219% je na 83 hlasů celkem dost :)
Tiskni
Sdílej: