Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Richard Stallman přednáší ve středu 7. května od 16:30 na Technické univerzitě v Liberci o vlivu technologií na svobodu. Přednáška je určená jak odborné tak laické veřejnosti.
Tiskni
Sdílej:
Jde o to, že každý, kdo script použije, má jiné disky, jiný počítač.
Právě to přizpůsobení se různým podmínkám má AutoYaST vyřešeno velmi dobře a pokud bych měl stejné míry univerzality dosáhnout ve vlastních skriptech, nakonec bych vlastně jen znovu dělal práci, kterou už jednou někdo udělal.
AutoYaST by mohl zkrátit downtime při instalaci jednoho stejného serveru.
Navrhoval jsem ho proto, že vám zkrátí downtime i při instalaci jednoho konkrétního stroje. Aspoň mně trvá poměrně dlouho (čti: déle, než je mi příjemné) proklikat se nastavením v úvodní části instalace a potom v druhé fázi po instalaci balíčků. S AutoYaSTem v ideálním případě jen nabootuju a za 15-30 minut je hotovo. Ale chce to samozřejmě trochu zkušeností a studia, takže pokud to vypadá, že byste AutoYaST jinak k ničemu nevyužil, tak se to nevyplatí. Můj pohled je samozřejmě zkreslený tím, že AutoYaST už asi sedm let používám, vyznám se v jeho profilech a mám počítač s instalačními a update repository několika posledních verzí.
Máte tam chybu, přepínači -p
příkazu useradd
se nepředává heslo ale jeho hash, tj. co mu zadáte, to se zapíše do /etc/shadow
. Chcete-li nastavit konkrétní heslo, můžete použít chpasswd
. Mimochodem, doufám, že ve skutečnosti používáte jiné heslo než to, které jste nám poslal ve skriptu. :-)
Jinak jen pár poznámek:
pwgen
./etc/sysconfig
).sed -i
postupně na stejný soubor není moc pěkné, IMHO by bylo praktičtější oddělit to do samostatných skriptíků a použít sed -f
.s
". :-)