Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Richard Stallman přednáší ve středu 7. května od 16:30 na Technické univerzitě v Liberci o vlivu technologií na svobodu. Přednáška je určená jak odborné tak laické veřejnosti.
takze te plne chapu
No jeden z rozdílů mezi maturitou a zkouškou je, že u maturity, ačkoliv teď se tváří, že to tak nebude, se tě snaží nějak podržet abys ji udělal. Navíc učitel většinou tuší na co mu tak budeš schopnej odpovědět.
U zkoušky se ti prostě může snadno stát. "Nevíte, tak přijďte jindy."
Ono se to dá naučit, kdybychom maturovali třeba z deksriptivy, to by bylo v zadnici ...
To bych si asi neškrtnul .. Jinak pokud se k tomu dokopu tak to půjde, pozemní stavitelství, němčina, Ekonomika, Praktická zkouška, čeština ... hlavně se to naučit.
Stejně se mi to celé nezdá ... třeba někdo, kdo se celé 4 roky fakt učí, u matury má smůlu že třeba trefí zrovna jedinou otázku kterou neumí a ahoj .. na druhé straně haluzář co na to prdí chytne jedinou co umí a odchází s hlavou vzhůru ..
To by tu maturu nemohli dávat za to že jsme to tam 4 roky vydrželi ? ( only joke .. )
KOCko je můj nepřítel odjakživa ... Jinak výkresy taky děláme v Cadu .. prvák a druhák to ještě bylo růčo, potom Cad .. Ten rys co jsem zmiňoval byl do STK a tam je jedno jak to kdo zpracuje ...( = CAD)
Zatím neřeším jak si ten skript pustí člověk s okýnky, ale nějak to budu muset vymyslet ...
Tiskni
Sdílej: